Passiflora incarnata

zde můžete probrat vše o pěstování mučenky

Moderátor: Stanley_51

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod jardos » 08 říj 2020, 18:49

Hofis, mozme to vyskusat. Pre mna dolezite, aby som to mohol fuknut von vedla nej a nech sa to tam plazi po plote. Ak by ste chceli dakto, mozem vykopat na jar duzinaty korienok a poslat. Uz som tak posielal a bez problemov sa to chytlo.
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 08 říj 2020, 19:47

Jj, už jsem vybral jednu pěknou větvičku na řízky a zkusím to zařízkovat ještě teď v miniskleníčku v pěstírně. Uvidíme, jestli se to ještě zvládne chytnout. Pokud jo, už by to na jaře mohla být slušná rostlinka. Jinak já už nic jiného nechci, mě to zatím stačí. Jenom kdyby něco náhodou chcíplo... :)
Mám to udělané úplně stejně, jak říkáš, vedle sebe u plotu a ať to roste, starat se o to nijak zvlášť nehodlám.

radek.god: S tebou také počítám... :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod radek.god » 10 lis 2020, 16:35

Hofis píše:Jj, už jsem vybral jednu pěknou větvičku na řízky a zkusím to zařízkovat ještě teď v miniskleníčku v pěstírně. Uvidíme, jestli se to ještě zvládne chytnout. Pokud jo, už by to na jaře mohla být slušná rostlinka. Jinak já už nic jiného nechci, mě to zatím stačí. Jenom kdyby něco náhodou chcíplo... :)
Mám to udělané úplně stejně, jak říkáš, vedle sebe u plotu a ať to roste, starat se o to nijak zvlášť nehodlám.

radek.god: S tebou také počítám... :wink:


Honzo (nebo i ostatni) - dotaz : jaky minisklenik byste doporucili nebo jaky mate ?
Vsechny co jsem nasel maji vysku max 25-28 cm, krome jednoho draheho "Jumbo" S21
Chtel bych samotrejme neco kolem tech 50+ cm na vysku, aby se v tom dalo nejen neco naklicit, ale i pestovat v zime a abych to nemusel hned diky male vysce dat ven S21
A nemusi to byt metr dlouhe nebo siroke jako ten Jumbo ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 10 lis 2020, 17:15

Tak to ti asi bohužel moc nepomůžu. Já mám tento s výškou pouze 22,5 cm, který je pro moje potřeby zcela dostačující, jsem s ním velmi spokojen (výsev paprik, řízkování, klíčení...)
http://www.realgrow.cz/sadba-a-klonovan ... -podmiska/
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod radek.god » 11 lis 2020, 12:28

Hofis píše:Tak to ti asi bohužel moc nepomůžu. Já mám tento s výškou pouze 22,5 cm, který je pro moje potřeby zcela dostačující, jsem s ním velmi spokojen (výsev paprik, řízkování, klíčení...)
http://www.realgrow.cz/sadba-a-klonovan ... -podmiska/

Diky za tip Honzo, jen me zarazilo, ze nemas verzi s vytapenim :-o , nebo ho mas pres zimu polozeny na topeni ?
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 11 lis 2020, 14:12

Ne, na stole v množírně (bývalá prádelna), kde je v zimě tak kolem 8 stupňů, teď aktuálně ještě asi tak 15 °C. Je to malinká místnost, kde je teď místo kotle trochu větší stůl na sadbu a nic moc jiného se tam už nevejde. Má to ale jednu obrovskou výhodu, má to velké okno orientované na jihojihovýchod, takže vyhřívání miniskleníčku je celkem solidně zajištěno, hlavně v jarních měsících, když je slunce ještě nízko... :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 08 čer 2021, 11:20

Už vám někomu vyrážejí incarnaty venku? Bylo tedy fakt chladné jaro, ale u mě zatím ani náznak... :?
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 09 čer 2021, 05:34

u me zatim taky nic, ale vcera jsem si vsimnul u prvni caeruly malickych zelenych listecku na kminku hned u zeme, tak snad uz zacnou
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Marek83 » 09 čer 2021, 07:28

Hofis píše:Už vám někomu vyrážejí incarnaty venku? Bylo tedy fakt chladné jaro, ale u mě zatím ani náznak... :?

Mě už začaly lézt koncem května, což považuju v mé poloze a průběhu poslední zimy za úspěch - myslel jsem, že možná nevylezou vůbec. Místo "Maypop" to u mě bývá "Junepop". :lol: Jsou to semenáče, tak tam asi bude jistá variabilita v růstu. Zato Fata confetto vůbec nechce, odhrabal jsem to až na kořeny který se zdají být živé, ale výhonky to prostě nechce dělat. Ceraulea s ccca 5cm kmínkem raší neochotně při zemi a o metr a půl dál z kořene. Minimum letos -19,5°C
Marek83
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 248
Registrován: 20 bře 2011, 00:14
Bydliště: Mirovice , cca 450 m.n.m

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 09 čer 2021, 11:21

Ok, tak snad se taky dočkám, trošku jste mě uklidnili, díky. :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod jardos » 13 čer 2021, 07:16

U mna sa zacali tlacit zo zeme len minuly tyzden a teraz maju vyhonky tak do 10cm. Musim povedat, ze tento rok sli o skoro 1mesiac pozdejsie, ako predtym...
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 14 čer 2021, 19:08

Tak mne uz mucenky konecne lezou ze zeme a prvni listecky se delaji i na spodku kminku. Vypada to, ze se probouzeji soucasne caeruly i incarnaty. Hodne jsem je dnes zalil a doufam ze hlaseny pocasi na tenhle tyden uz je definitivne probudi
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 14 čer 2021, 21:03

Sakra, u mě pořád ani ťuk. Ale rostliny jsou na místě teprve prvním rokem, ještě nebudou tak silné. No, nezbývá než doufat... S12
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 14 čer 2021, 21:20

Hofis píše:Sakra, u mě pořád ani ťuk. Ale rostliny jsou na místě teprve prvním rokem, ještě nebudou tak silné. No, nezbývá než doufat... S12


myslim, ze tenhle tyden to rozhodne. mne jich zatim vykukuje jen par a jenom jedna incarnata a to jen takhle malinko
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 18 čer 2021, 10:58

Hofis píše:Sakra, u mě pořád ani ťuk. Ale rostliny jsou na místě teprve prvním rokem, ještě nebudou tak silné. No, nezbývá než doufat... S12


Tak co, uz ti vykukujou? Mne vetsina tech, co zimovaly na berounsku uz roste, ale ty co jsem presadil na plzensko, tak zatim vubec nic, prestoze je to tam mnohem vic prosluneny a v lete tam mely o dost vetsi prirustky. Asi teploty v tyhle zime taky byly hranicni.
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

PředchozíDalší

Zpět na MUČENKY ( Passiflora )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků