Passiflora incarnata

zde můžete probrat vše o pěstování mučenky

Moderátor: Stanley_51

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 19 čer 2021, 13:40

Incarnata už vykukuje, Guglielmo Betto zatím nic. :?
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 21 čer 2021, 14:08

Tak dobré zprávy, Guglielmo Betto už také kouká ze země. Ale že si dal na čas, flegmouš jeden italská. :D Jakmile bude dostatek materiálu, okamžitě zařízkuju.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod nene » 21 čer 2021, 14:16

S14
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod vlado69 » 21 čer 2021, 15:03

Jojo taky jsem si ji všiml ve skleníku. Incarnata se dá řízkovat? Mě se to kdysi nezdařilo, tak jsem myslel, že to nejde.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 329
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 21 čer 2021, 15:22

Hofis píše:Tak dobré zprávy, Guglielmo Betto už také kouká ze země. Ale že si dal na čas, flegmouš jeden italská. :D Jakmile bude dostatek materiálu, okamžitě zařízkuju.


Tak to je super, mne ted zacaly lezt jeste dalsi incarnaty a to teprve vcera! Ale caeruly na drsnejsim stanovisti zatim vubec nic. Na druhy zahrade uz se ale zelenaji, takze jich porad bude dost.

Jestli ti to rizkovani pujde dobre, taky to zkusim, jinak jsem zpis premyslel mnozit je z korenu, to by mela byt jistota.
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1214
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 21 čer 2021, 16:30

Prý je nejlepší je množit řízkováním přímo ve vodě. Dát do vázy s vodou a vodu nevyměňovat, pouze dolévat. Měly by takto vyhodit kořeny do 3-4 týdnů nejpozději. Zkusím to a uvidíme. :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod jardos » 27 čer 2021, 16:04

Moja incarnata zatial takto tento rok. Ma meskanie, lebo jar bola studena a tiez ju nemam uplne na najlepsom mieste. Avsak uz ked rastie, rastie velmi rychlo a za mesiac bude porasteny cely plot a plna kvetov. Vedla by som mal mat inu rastlinu incarnaty pre opelenie. Snad mi prezila zimu. Bola sadena na jesen a sice na jej mieste rastie, ale ci je one..? Teraz som totiz z travnika vyberal vymladky, 3m od rastliny. Mnozi sa korenom hodne bujne.
Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 28 čer 2021, 08:33

jardos píše:Moja incarnata zatial takto tento rok. Ma meskanie, lebo jar bola studena a tiez ju nemam uplne na najlepsom mieste. Avsak uz ked rastie, rastie velmi rychlo a za mesiac bude porasteny cely plot a plna kvetov.


Ta je hezka, to je videt ze tam u vas uz je to uplne jina klimaticka zona :) Ja je mam zatim 10 cm a zacinaji se rozjizdet. V lete urcite par kvetu bude, ale zase tak bujne jako caeruly, aby stihla obrust plot, to mi neroste :(


Jeste otazka, nevite nekdo jak je to s dlouhovekosti tech mucenek? Nekde na webu jsem cetl ze jsou dost kratkoveke, ale nezda se mi to...
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1214
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod paloo » 08 črc 2021, 06:44

Aktualne :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod jardos » 13 črc 2021, 10:49

Incarnata po zimnom vymrznuti zacne na jar vzdy vyhanat zo zeme znacne mnozstvo mladych vyhonov. Nakolko je to potom prehustene, treba to pretrhat. Ked sa to opatrne vytiahne zo zeme a da do vody, po tyzdni to pusti korienky a mate novu rastlinku...prave som bol na kontrole...
Obrázek

Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod radek.god » 23 črc 2021, 12:23

Hofis píše:Prý je nejlepší je množit řízkováním přímo ve vodě. Dát do vázy s vodou a vodu nevyměňovat, pouze dolévat. Měly by takto vyhodit kořeny do 3-4 týdnů nejpozději. Zkusím to a uvidíme. :wink:

Tohle se mi nezda Honzo.Jako ta voda jo, ale kdyz ji nevymenis, tak ta voda i s kyblikem 100% za3-4 tydny zezelenaji a stonky/koreny se rozpusti/uhnijou.Ja ji vzdy po cca 2 tydnech nebo podle zelenosti vyleju, VYMEJU a vydrhnu kyblik saponatem at je cisty, rostliny dole oplachnu a naleju vodu cerstvou.Mnozim takto pepino a mucenky.Kdyz jsem to neudelal, tak to dopadlo vzdy spatne. S13
BTW, nastavil jsem si hlidaciho psa a vyplatilo se :-) Objednal jsem v Tropiku 2 incarnaty - nakej Texas a nakou Albu , tak uvidime, snad to casem zakvete a sparuje se to :-)
Z lonskych mi prezila Betty Miles Young a Anastasia.Ta Betty udelala dokonce i poupe S9 , ale budto jsem kvet prospal nebo se nikdy neotevrelo a do2-3 dnu upadlo :-(
Naopak mrazuodolnejsi Winterland nebo Caruela se nedozily dokonce ani zimy , tak snad ta Incarnata bude odolnejsi :-o
Jeste mam granadillu a maracuju venku u plotu v truhliku, ale tam neocekavam, ze by to kvetlo :-o
Obrázek


Obrázek
Naposledy upravil radek.god dne 30 črc 2021, 09:30, celkově upraveno 1
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 23 črc 2021, 14:30

Radku, žádné vlastní zkušenosti s tím nemám, nezkoušel jsem to. Proto jsem dal to „prý“. Jenom jsem to četl.
Vyzkouším to a uvidím. Určitě je možné, že máš pravdu... :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod radek.god » 23 črc 2021, 15:33

Driv jsem takto mnozil maracuju, rizek jsem pichnul do truhliku hned vedle semenacku.
Posledni roky se mi ale rizkovani primo v zemine nedarilo, vzdy to uschlo.Takze od te doby zasadne davam rizky do vody a nebo do perlitu s trochou vody.
Ale je fakt, ze to koreni jen nekdy koncem podzimu, v zime nebo uplnym zacatkem jara.To obdobi jeste nemam uplne vychytane.Mozna to souvisi se svetlem, teplota byla vzdy pokojova kolem 20°C
A korenivost byla i tak dost mizerna :-(
Zrovna letos jsem zakorenil caruelu nebo neco podobneho ve vode a po prendani do zeminy uschla :-(
Mel jsem asi 3-5 druhu mucenek v oznacenych kyblicich podle druhu a neprezila zadna.
A do kbeliku s perlitem jsem daval vsehochut na pokus a chytlo se a prezilo toho nejvic, ale zase nevim co to presne vlastne zakorenilo :o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod radek.god » 06 srp 2021, 13:24

Tak jsem presadil moje incarnaty co mam asi tyden z Tropiku ,dle lokalit naka "Alba" a "Texas" :-o

Zatim jsou v polostinu nekde u ostatnich mucenek , pockam az se trochu rozrostou a zkusim je zakorenit :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Radim K » 06 srp 2021, 22:04

Alba aka White je forma incarnaty s bílými květy. Texas je z oblasti plání někde mezi Dallasem a Amarillem. Letos v zimě tam bylo kolem -20, v okolí Amarilla i míň :D .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

PředchozíDalší

Zpět na MUČENKY ( Passiflora )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků