passiflora caerulea

zde můžete probrat vše o pěstování mučenky

Moderátor: Stanley_51

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod radek.god » 03 úno 2021, 09:56

kasta píše:caeruly jsou zatim spokojeny :)

S8 S8 S8 coze ???????????????
Jako je teda fakt, ze ja mam maracuju na zaktrytovane lodzii kde byva pred pulnoci kolem 0-5°C.
Jedne 2m v 40cm kvetinaci se dari vyborne, rostou nove listy a druha v 25 cm kvetinaci spis tak nak preziva
Mam jeste nakou maracuju v mensim kvetinaci venku u plotu v Praze, kde byl nekolikrat snih - jako kminek asi bude zeleny, ale podle me na tom uz listy nejsou nebo minimum , bral jsem to jako pokus
Necekal bych ze to bude takto odolne, naopak jsme cekal, ze kolem 0°C vetsina mucenek zarve
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod kasta » 03 úno 2021, 14:04

zatim u nas jeste nebylo ani -10 pri techhle teplotach caeruly ani neopadavaji :)

p.s. ale jinak opravdu vetsina mucenek teploty pod nulou nedava, ja pestuju cilene ty nejodolnejsi. jeste jsem uvazoval o passiflora lutea, ta je pry vubec nejmrazuvzdornejsi, ale bohuzel ma pry jen miniaturni kvitky
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod Hofis » 03 úno 2021, 15:41

Krásná fotka, Martine! S6
U mě se ten italský kříženec Guglielmo Betto držel i s listy až do těch posledních mrazů, ale kolem -8°C už na něj bylo moc, takže listy zmrzly. Ale ještě -5°C daly. Jsem zvědavý, zda to dá celou zimu i ten zdřevnatělý kmínek. Vůbec nevím, jestli se to má chovat jako incarnata a obrazit na jaře z kořene, nebo to bude obrážet i z toho kmínku. Ani jsem se to nikde nedočetl. Jenom vím, že je garantovaně mrazuvzdorná do -13°C podle prodejce. Tak uvidíme.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod kasta » 03 úno 2021, 17:06

Hofis píše:Krásná fotka, Martine! S6
U mě se ten italský kříženec Guglielmo Betto držel i s listy až do těch posledních mrazů, ale kolem -8°C už na něj bylo moc, takže listy zmrzly. Ale ještě -5°C daly. Jsem zvědavý, zda to dá celou zimu i ten zdřevnatělý kmínek. Vůbec nevím, jestli se to má chovat jako incarnata a obrazit na jaře z kořene, nebo to bude obrážet i z toho kmínku. Ani jsem se to nikde nedočetl. Jenom vím, že je garantovaně mrazuvzdorná do -13°C podle prodejce. Tak uvidíme.


Díky :) Mně minulou zimu jedna caerula, která byla koupená v Hornbachu a zasazená mimo to pařeniště, taky umrzla, přestože nebylo ani -10. Ale na jaře normálně obrazila z kořenů. Vloni jsem to pařeniště měl přes zimu zavřený a mučenky tam byly napěchovaný pod sklem a ležely na netkance. Letos jsem je nechal úplně nadivoko, jen s trochou listí kolem kořenů, tak uvidíme jak dají ještě ten únor. Počítám, že na přelomu března/dubna je vykopu, rozdělím a přesadím na nový, víc osluněný místa.
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod kasta » 26 čer 2021, 21:03

Tak to vypada, ze letosni zima se postarala o dukladnou selekci caerul - zatim mi jich prokazatelne prezilo 5 kousku, samozrejme tech nejvetsich. Drsna selekce z asi 60i semenacku, ale jestli ted budu mit mrazuvzdornou odrudu, stalo to za to.
Jak jsem je pozoroval v tech uplynulych dvou letech, z ty spousty semenacku jich jen asi 10-15 opravdu rostlo jako z vody, ty ostatni byly spis takovy tenky proutky - minulou mirnou zimu prezily, ale ted nemely sanci. Jsou tu opravdu na samotny hranici preziti.

Incarnaty si vedou lip, mam jich asi 10, dalsich 6-8 co jsem rozdal, zije podle zprav taky, takze to vypada, ze prezila vetsina, ne-li vsechny.

Jen teda porad lezou hrozne pomalu, letos to na plody urcite nevypada ani u jedny.
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod radek.god » 20 srp 2021, 20:28

no ja uz tyhle pokusy odolnosti delat nebudu :-)
Jakmile to v noci klesne pod 10°C, tak jde vse dovnitr :-)
nicmene nejvetsi test prijde kupodivu mezi zimou a jarem ...
* Salacca zalacca - prvni salak co mi prezil v byte zimu mi uschnul hned na jare, asi jsem ho premokril
* 2-3 m Maracuja na zakrytovane lodzii - prislo jaro, zemina roztala a mucenka postupne uschla :-(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod radek.god » 26 zář 2021, 16:42

Betty Miles Young :-)
Tak snad poprve vykvete...
Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod radek.god » 30 zář 2021, 17:20

Uz se to bliziiiii
Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod radek.god » 30 zář 2021, 17:22

No v realu je vice do fialova :-o
stonek vede k kvetinaci s puvodnim nazvem Betty Miles Young, ale podle odstinu to je spis podobne Caerule :-o

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod tiendadefruta » 21 bře 2022, 03:11

Páni, to je nádhera! Nikdy jsem neměla tak krásnou květinu. Máte dva květy nebo jeden?


---

Passiflora forum, comprar maracuyá online

radek.god píše:No v realu je vice do fialova :-o
stonek vede k kvetinaci s puvodnim nazvem Betty Miles Young, ale podle odstinu to je spis podobne Caerule :-o

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jmenuji se Manolo Mateos a v Almuñéceru (Španělsko) pěstuju avokádo, tropické ovoce a kávu. Pěstuji exotické rostliny.
Uživatelský avatar
tiendadefruta
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 bře 2022, 03:40
Bydliště: España

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod radek.god » 27 bře 2022, 09:17

tiendadefruta píše:Páni, to je nádhera! Nikdy jsem neměla tak krásnou květinu. Máte dva květy nebo jeden?


Mam bohuzel jen jednu rostlinu a tu rizkuji, abych mel zalohu.Kvetla tedy jedina a nic z toho krome kvetu nebylo :-( .Mam jeste par rostlin ze semen z plodu maracuja a granadilla, ale ty mi NIKDY nekvetly.Plody jinych mucenek se v CR sehnat bohuzel nedaji :-(
Ale kupodivu mi jeste prezily 3 ruzne incarnaty, tak to na jare namnozim a zkusim je dat ven :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod kasta » 16 dub 2022, 15:39

Vcera jsem nakoukl do Hornbachu a vsiml si venku vystavenych mucenek p.caerula a p.caerula constance elliot (bila). Moc hezky rostliny (teda bratru za 300,-) a hlavne byly plny poupat. Tak si rikam, jak to delaji? mne moje semenacky caerul jeste ani jednou nekvetly a na dylku uz mely urcite pres 5m.

Jinak jsem vyselektoval (spolecne s minulou drsnou zimou) dve nejperspektivnejsi rostliny z asi stovky puvodnich semenacku. Tyhle dve nevic rostly a mely nejmensi zimni poskozeni. Libi se mi i to, ze se kazda lisi tvarem listu, takze se dobre rozeznaji. Tak jsem je nekolikrat namnozil a dam je zkusebne na ruzny mista a uvidim. A jeden parek si necham doma v kvetinaci, coby matecny rostliny. Jsem zvedavej jestli a kde mi prvni vykvetou.
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod radek.god » 17 dub 2022, 17:46

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod kasta » 18 dub 2022, 19:36

[quote="radek.god"][/quote]
Hezka ta Betty Miles Young, skoda ze vydrzi jen asi do -8. Ja se koncem tydne chystam vysadit kvetinacove caeruly a Guglielmo Betto do volny pudy pred dum - jeste je pred tim tedy musim trochu otuzit na slunce
Uživatelský avatar
kasta
generál
generál
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: passiflora caerulea

Příspěvekod Lenkalor » 18 dub 2022, 20:46

Radku, jsou krásné. S6
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na MUČENKY ( Passiflora )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků