Kamčatská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 23 dub 2017, 19:54

Mišpule fakt v pohodě? To rádi čteme. My jsme ty naše mimina balili jak mimina :) , pro sichr....takže vlastně nevíme, co snesou.
V jakém stádiu už byly ty vaše mišpule?, ...tady dvacet cm přírustky a velká poupata.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4208
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod ivan » 23 dub 2017, 20:17

izi- Ivan- takto u mňa namrzli už aj kamčatky:
Obrázek
a napr. takto aj slivky ( toto je Tipala):
Obrázek
a toto už druhý rok po sebe- a teraz je už len 6°C- do rána bude mrznúť určite
...a je to presne jak píše Radim- všetko je popredu a toto sú neskoré a silné mrazy- v piatok ráno som mal napr. zamrznutý aj vývod( potrubie) nad terénom zo šachty pre vodárničku aj s guľovými ventilmi- rozmrazoval som to ohňom...a asi o 6,00 hod v piatok ráno sa pri tom mraze aj rozfúkal vietor+ celý deň svietilo silné slnko + uragán
...už viac krát som písal, že začiatkom apríla mi mrzne každý rok- to je normálne- ale vegetácia ešte nie je v takomto štádiu...
Naposledy upravil ivan dne 23 dub 2017, 21:05, celkově upraveno 2
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 23 dub 2017, 20:22

Tu sú 2°C a to je už iná káva :(
Tipala,nemáš náhodou ešte nejaký vrúbeľ S12
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod ivan » 23 dub 2017, 20:26

Paloo, nemám, ale keď sa ozveš v decembri- januári- narežem ti, alebo ešte lepšie v lete sa zastav a naočkuj ( august, september)
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Radim K » 23 dub 2017, 20:28

Jirko, mišpule má 10-15 cm přírůstky a poupata velká :). Nezmrzla ani loni při -4 na konci dubna, kdy byla vegetace ještě trochu dál :) .
Ivane, to je teda síla.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 23 dub 2017, 20:34

Radime díky :idea:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4208
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod zázvorka » 24 dub 2017, 14:03

paloo píše:Mrzlo a nič nezmrzlo :D4
Honey Bee
Obrázek


Mrzlo(-3°C) a omrzlo. Především u ruských odrůd je větší část nových výhonů na tabák. Kanadské odrůdy vypadají odolněji-omrzlo většinou jen několik vrchních lístků.
Jiří Mařan
www.nazazvorce.cz
zázvorka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2013, 18:36
Bydliště: Tatobity, 470 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod palino79 » 24 dub 2017, 17:33

Mne minulý rok rodili iba kamčatky a čučoriedky a bolo asi -6°C. Ostatné všetko zmrzlo dokonca aj ribezle, na strapci boli 1-2 guličky. Takže netuším aké boli okolnosti že to zmrzlo pri -3°C. Asi už mali naliatu letnú zmes. :roll:
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 24 dub 2017, 20:45

zázvorka píše: Především u ruských odrůd je větší část nových výhonů na tabák.


Tak jsme dneska dorazili zkontrolovat mrazové škody v mrazové kotlině a jediné, co je zmrzlé nebo omrzlé jsou arguty (tak z 80%) a zimolezy - Amur hodně, většina nových přírustků je černá, Altaj rostoucí těsně vedle mnohem méně, jen pár větviček. Chovancovy zimolezy jsou bez poškození. Ono taky nic jiného tady zatím (a naštěstí) ještě nijak nebují, kvetou jen třešně - ty asi dostaly zabrat, ale zmrzlé nevypadají, jen nahnědlé okvětní plátky, a Obilnaja -a ta taky vypadá z velké části v pořádku. Rybízy, jabloně, dokonce i hrušně vypadají naprosto v pohodě. Na zahradě to vypadá,jako by mrzlo jen v okruhu asi tak pěti metrů kolem toho Amuru a jinak nikde S15 . Nějak tomu letos nerozumíme, protože na jihu to zase vypadá, že mrzlo JEN uvnitř krytů, které jsme vyrobili stromkům, aby neomrzly :mrgreen: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4208
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod dadlala » 25 dub 2017, 00:29

Ja jen dodavam fotodokumentaci

toto jeste Velikonocni pohoda - "no name" ker; myslim, ze nasledne omrznuti nakonec ustoji dobre.

Obrázek

a par dni pozdeji omrzla mala silginka; asi zbydou jen tycky...?

Obrázek

Mrnava Morena je na tom jen o chlup lepe nez Silginka a maly Docz Velikana asi chcipne. Chovancovy zimolezy mam take, sazela jsem je loni v pozdnim podzimu (prisly pekne vzrostle velke keriky - hlavne modry triumf) a ty se zdaji byt take (jak pise nene) cca v pohode. Ale jak jsou u nas kratce, tak byly zjara obezretnejsi a zas tak "tryskove nevyjely".

Jinak je to u nas velmi podobne jak pise nene (my jsme lehce nad 600 m. n. m.), Jeste maliny to trochu chytilo, ale zimolezy byly tedy zdaleka nejdramatictejsi - schlipli jak smutecni vrby.
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 25 dub 2017, 07:09

Kamčatky ba mali byť chránené proti silnému vetru a to najmä vo vyšších polohách. Ten vietor musel byť poriadne mrazivý, keď to tak popálil. Ten prvý obrázok, tak tam žiadne poškodenie mrazom nevidím. No a na tom druhom obrázku, tak to je už riadne priškvarené. Nepolievali ste to vodou pri tom mraze, alebo nebola na tom nejaká fólia, nejaký kryt? Lebo pri styku lístkov s fóliou k tomu dôjde ak je to spojené ešte so slnečným úpalom. Pýtam sa, lebo som takéto niečo u svojich nevidel. Nikdy mi neomrzli. Ja svoje nikdy pred mrazom nezakrývam ani keď sú to ešte malé kríčky.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1678
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Ivi » 25 dub 2017, 08:02

Paloo,dívala jsem se,jak ti krásně kvete Honeybee. :D Tak to mi není jasné,proč moje tak nekvetla,když Aurora kvetla dobře. :?: Doufám,že je to jenom náhoda(a ne záměna)a příští rok pokvete jako u tebe. :)
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 25 dub 2017, 19:45

Také mi omrzlo od ledového větru šest mladých zimolezů jen starší LV je bez omrzlin. Nejsou teda tak spálené jako má dadla, omrzly jenom samostatné nové lístky, ty co byly v chumlu tak neomrzly, květy a malé plůdky vypadaly v poho. Mám je chráněné téměř ze všech stran, bohužel jen zrovna ten nejhorší severozápad na ně fučí a ten zrovna hnusně fučel a i když svítilo slunce nechtěl jsem být na zahradě už ani minutu, natož jak to muselo vypadat z rána kdy bylo ještě chladno. Bylo to minulý týden jak byla ta vichřice. Jinak též vystavené angrešty (Invicta a Karát) a rybízy bez poškození.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod sapmok » 25 dub 2017, 20:12

Tady jsou kamčatky mrazem netknuté, za to meruňky místy spálené i s listy. :(
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod dadlala » 25 dub 2017, 23:09

loni píše:Kamčatky ba mali byť chránené proti silnému vetru a to najmä vo vyšších polohách. Ten vietor musel byť poriadne mrazivý, keď to tak popálil. Ten prvý obrázok, tak tam žiadne poškodenie mrazom nevidím. No a na tom druhom obrázku, tak to je už riadne priškvarené. Nepolievali ste to vodou pri tom mraze, alebo nebola na tom nejaká fólia, nejaký kryt? Lebo pri styku lístkov s fóliou k tomu dôjde ak je to spojené ešte so slnečným úpalom. Pýtam sa, lebo som takéto niečo u svojich nevidel. Nikdy mi neomrzli. Ja svoje nikdy pred mrazom nezakrývam ani keď sú to ešte malé kríčky.

No ano, na priste s tim budu muset pocitat a alespon ty mlade chranit (doted jsem to neresila).... Kdyz na ne v tydnu fucelo, tak jsem u toho bohuzel nebyla a nemohla jsem operativne zasahnout. Prvni foto ma reprezentovat pohodu, co vladla jeste par dni predtim. Vodou jsem to nepolevala, ty kapky co jsou na fotce, to nez jsem stihla dobehnout pro fotak (coz bylo spesne), tak se stihlo zatahnout, nasnezit a okamzite v zapeti se vyjasnilo a vse roztalo, no proste letosni aprilove pocasi prestava byt misty sranda, ale prechazi do cerneho humoru..!.Kazdopadne jsem rada za zkusenost, co prispel pan Maran a pripadne (kdyby chududacek Docz Velikana opravdu chcipl - Silginka DOUFAM ne! - tak bych je zkusila nahradit nejakou kanadskou odrudou - kdyby mel treba nekdo nejaky tip, at mam jiz do zalohy.....?..
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků