Kamčatská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 20 kvě 2018, 20:08

Na druhou stranu Morena se jako Morena jeví. Začíná mít pěkné velké plody už za zelena a ne jak v loni.ObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil robo dne 20 kvě 2018, 22:08, celkově upraveno 1
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 20 kvě 2018, 20:10

Prodejci využívají toho, že odrůdy zimolezů od sebe rozezná jen odborník a tak klidně prodají cokoli jako cokoli. Ale vydávat Amur za Leningradský velikán, to už mi moc hlava nebere....No co, můžeme být rádi, že je to Amur, aspoň tak. Ale jestli i ten Vostorg, co jsme koupili letos tamtéž , bude cokoli, tak už nebudeme rádi. :cry: , možná se i rozlobíme.... :D17
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 20 kvě 2018, 20:21

Ještě všem moc děkuji za fotky Moreny určitě mě pomohly. Jinak nevím jestli za záměnu Amura může obchodník nebo dodavatel, ale tzv. Amura jsem koupil v ZZoja.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod jaro » 20 kvě 2018, 21:19

Loni,Lenin.Velikana mám z Mountbery.Velmi som nedúfal v pravosť odrody, pokiaľ som tvár plodu neporovnal na internete a chuť sa zhodovala s tvojím opisom.V opačnom prípade som bol rozhodnutý zaskočiť k tebe po originál S1.Inac máš toho namnozene pre celú Kamcatku S1 . Pekne S14
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod petrpan » 20 kvě 2018, 22:33

Tak jsem byl dneska u tchanovcu na zahrade. Bohuzel moje deti a manzelka stihli spast aspon pulju urody pred mou navstevou, takze nebylo uz moc co fotit. To ale nebyl nejvetsi problem. Zasnul jsem nad tim, jak male plody muzou ty kere mit, kdyz je nikdo nezaliva. Ta sucha ted tomu taky moc nepomohla. Byl to smutny pohled. Jen Vostorg a Aurora mely trochu vetsi bobule nez zbytek odrud. Morena nemela ani bobuli. Letos tu zimu odnesly vsechny tri nase kere nejhur ze vsech odrud.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 20 kvě 2018, 23:07

robo píše:Tak že zde jsou fotky mého tzv. Amura, teď už vím že to Amur není. Žádný náznak soudku, všechny plody zašpičatělé. Jediné dobré na zřejmě polské odrůdě je, že začíná mít trošku chuť po zimolezu a nechutná jen jak šťovík. Nechám ji dozrát ještě týden a třeba se mi ji zželí.

Obrázek

Tie zašpicatené plody sa skôr podobajú na Altaj. Uvidíš ako bude krík rást. Altaj rastie veľmi bujne a patrí k prvým, ktoré mi dozrievali. Teda patril, lebo som ho zlikvidoval a mal som čo robiť , aby som tie obrovské korene vytrhal. Ešte aj teraz mi tie korene, ktoré som vyhodil na kompost púšťajú výhony, taký je ten Altaj húževnatý.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1678
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod palino79 » 21 kvě 2018, 00:45

Vostorg tento rok u mňa dosahuje 3 cm a váhu 1,5g. Minulý rok mal tak 2 - 2,5 cm.

Obrázek
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 21 kvě 2018, 18:29

loni moc děkuji! Chtěl jsem se zeptat jestli by si někdo netroufl odhadnout co by to mohlo být za odrůdu, ale říkal jsem si že to se na mě asi vyprdnete, protože takových může být. Hmm tak to by opravdu mohl být Altaj, protože opravdu je nejbujnější a nejranější a nato že to byl loni ještě skrček tak letos už skoro dorostl můj největší zimolez LV. Tak to ho budu držet zkrátka, aby si moc nevyskakoval, tedy za předpokladu že nepoletí za plot, tam si bude moct růst kam až chce. Alespoň s ním pro změnu nakrmím ty opeřený bestie.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod ZdenekCernoch » 21 kvě 2018, 19:30

robo píše:loni moc děkuji! Chtěl jsem se zeptat jestli by si někdo netroufl odhadnout co by to mohlo být za odrůdu, ale říkal jsem si že to se na mě asi vyprdnete, protože takových může být. Hmm tak to by opravdu mohl být Altaj, protože opravdu je nejbujnější a nejranější a nato že to byl loni ještě skrček tak letos už skoro dorostl můj největší zimolez LV. Tak to ho budu držet zkrátka, aby si moc nevyskakoval, tedy za předpokladu že nepoletí za plot, tam si bude moct růst kam až chce. Alespoň s ním pro změnu nakrmím ty opeřený bestie.


robo nemáš nahodou těch problemu nějak moc hryzci, vopeřený bestie a co dálšího ještě najdeš ? :D15 za chvíli začnou řádit svilušky a bude po ptákoch S15
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod sasman » 21 kvě 2018, 20:03

Kdyby bylo po ptákoch, tak by se rázem jeden problém vyřešil :D15
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 21 kvě 2018, 21:43

Bohužel zahradničení je jeden velkej boj. No a ještě svilušky do toho no na ty už se taky "těším". A to jsem ještě nezmínil Pilatky a Obaleče, ale s těma už jsem se snad vypořádal. Horší to je se škůdci co tě překvapí jako ten hryzec.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 21 kvě 2018, 22:47

Ja mám niektoré kríky silne napadnuté voškami. S tými nebol problém na zemolezoch niekoľko rokov. Počkám, kým odrodia jahody, ktoré sú vedľa a potom to špricnem. Dnes som natrhal za prvú misku jahôd Darselect. Kamčatky sú z väčšej časti zjedené, s tým už problém nebude. Napadnutie je také silné, že niektoré listy sú úplne zdeformované. Nič podobné som na nich doteraz nevidel.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 22 kvě 2018, 07:14

Včera jsme dali druhé kolo sklizně, sklidili jsme stejně jako v kole prvním, možná i drobet víc. Pořád je na keřích ještě spousta dalších zelených bobulí. Ptáci neškodí, asi jim musí dorůstat peříčka, co jim cuchá naše kočka :wink: .
Na několika plodech se objevily mšice, při té spoustě mravenišťátek po zahradě nic překvapivého, mravenci jsou všude, kolem každé jahody, v trávníku, na stromech, na borůvkách - první mšice i tam :x .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Satan » 22 kvě 2018, 08:11

Nene , na mravence můžeš zkusit použit droždí , mravenci droždí sežerou a to v nich kvasí , druhý den je po mravencích. Mám to vyzkoušené a funguje to. Tak můžeš zachránit ne jenom kamčatky , ale i jiné ovoce.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 22 kvě 2018, 11:57

Satan píše:Nene , na mravence můžeš zkusit použit droždí , mravenci droždí sežerou a to v nich kvasí , druhý den je po mravencích. Mám to vyzkoušené a funguje to. Tak můžeš zachránit ne jenom kamčatky , ale i jiné ovoce.

Vedľa mraveniska som im dal pokusne kus kvasníc a ani sa ho nedotkli :( Alebo treba sušené :?:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků