Kamčatská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod bradhal » 22 kvě 2018, 12:00

Přesazené zimolezy letos bohatě plodí, i ty mladé. Je na nich bohužel jasně vidět vliv zálivky, ty blíž bečky, kam jsem občas nalila, mají plody výrazně větší než ty na konci řady, kam šel jenom déšť. To musím do další sezony pořešit. Děti ovšem nadšené, oberou spolehlivě i ty menší bobule.
Koupila jsem si další no name včera, skleníky Zera v Blansku, měl pěkné velké a dobré plody. Měli i něco se jmenovkami, Leningradský velikán a něco jako Úspěch lonicer?
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 23 kvě 2018, 07:20

Včera som sa trochu pozrel na Bakčarcov a onemel som úžasom S6 Aurora je len chudobný príbuzný S1
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Satan » 23 kvě 2018, 07:41

Re: Kamčatská borůvka
od paloo » 22 kvě 2018, 10:57

Vedľa mraveniska som im dal pokusne kus kvasníc a ani sa ho nedotkli Alebo treba sušené . Použil jsem klasické droždí , žádné sušené, tam kde mravenci byly tak jsem droždí rozdrolil, můžeš droždí osladit a porosit , i když já to nedělal a mravenci jsou ko .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod moonvil » 23 kvě 2018, 10:08

Palo musíš to droždí trochu osladit, lehce namočit, přidat špetku soli, pár deka mouky, dvě vajíčka, opatrně smíchat, uválet bochánek, nechat ho na slunku upéct a pak to celé zasypat DDT - mravenci budou kaput!
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4031
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 23 kvě 2018, 21:48

paloo píše:Včera som sa trochu pozrel na Bakčarcov a onemel som úžasom S6 Aurora je len chudobný príbuzný S1

Paloo také mám větší plody než v loni (určitě teda ne tak velké jako ty), ale všechny jsou velikostně srovnatelné s Aurorou tedy kromě LV a také kromě Amuro Altaje.
No a nakonec to vypadá, že si toho Altaje nechám. Dnes jsem ho chutnal a chutí mě hodně připomínal naše lesní borůvky a to mi přišlo, že nebyl na 100% zralý (plody docela držely). Tak že to zase není takové zklamání místo Amura.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 23 kvě 2018, 22:46

Riešim niečo podobné ako Ty. Tiež mám Altaj, teda vlastne 2 kusy. Vytláčajú ma zo záhrady a loviť v tej húštine tých červíčkov nikoho v rodine zvlášť nebaví. :D Už som bol predbežne rozhodnutý, že ich darujem vtákom ku plotu. S tým súhlasím, že chuťovo je čučoriedkovejší ako mnohé iné odrody. Ako odroda celkovo nie je nič extra, ale má výhodu, že dozrieva ako prvý a chuť dobre dozretých plodov nie je najhoršia, hoci sú aj lepšie. Najviac mi vadí nedostatočná veľkosť plodov. Asi si nechám 1 ker zo sentimentu a druhý pôjde vtákom.

Inak, Bakčarský Velikán (bez záruky pravosti) ma milo prekvapil veľmi dobrou chuťou plodov a aj veľkosť je slušná (je máličko menší ako Jugana, ale chuťovo lepší). Tuším Palino tu písal, že chuť nič moc, ale pravdepodobne máme každý niečo iné. Je sladkokyslý, ale kyslosť je mierna, viac prevažujú cukry a je tam veľmi jemný náznak horkosti, ale tak jemný, že si ho treba trochu domýšľať a práve to dáva plodom veľmi zaujímavú chuť, odlišnú od väčšiny ostatných odrôd, čo mám. Nie je to len môj subjektívny dojem, potvrdili mi to pri ochutnávke aj ostatní členovia rodiny, že veľmi dobré. :D
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Satan » 24 kvě 2018, 11:37

Dnes mají v Kauflandu odrůdu Wojtek , tak kdo shání má možnost nákupu .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Satan » 25 kvě 2018, 12:54

Aurora , Borealis , Honeybee , Indigo Yum . Ani jeden z uvedených zimolezu co se týče chuti si nezaslouží tak špatné hodnocení .ObrázekObrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod radim » 25 kvě 2018, 14:39

Já jsem byl osobně u dobře vyzrálé Aurory překvapen příjemným jahodovým nádechem a také u Leningradského velikánu specifickým aroma. Přiznávám, že jsem kamčatkám propadl a momentálně jim dost nadržuju. Co budu dělat až dorostou a pořádně zaplodí nevím. Možná hořce litovat. Jinak trio Boreal Beauty, Beast, Blizzard - opravdu giga plody (hlavně Blizzard). A co je patrné a lepší zdravotní stav rostliny. Možná je brzy na porovnávání, ale zdají se mi vitálnější a takové víc fresh. :wink:
Uživatelský avatar
radim
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2017, 20:22
Bydliště: Olomouc, 240 m.n.m. (6b)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Satan » 25 kvě 2018, 15:19

Aurora nám chutná jako švestky, Borealis neumím identifikovat chuť sladkokyselá, ale špatný není. Honeybee když se nechá hodně vyzrát tak chutná jak jahody, Indigo Yum subtropické sladké ovoce.Obrázek
Naposledy upravil Satan dne 25 kvě 2018, 19:32, celkově upraveno 5
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 25 kvě 2018, 15:21

Boreal Beauty, Beast, Blizzard...už jsou zralé? :D14 Nebo jsou velké už i když jsou teprve zelené?
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod radim » 25 kvě 2018, 15:31

Úplně zralé nejsou, ale kdo to má vydržet!!! Poměrně velké jsou i zelené, pak ještě trochu zbachratí.
Uživatelský avatar
radim
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2017, 20:22
Bydliště: Olomouc, 240 m.n.m. (6b)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 25 kvě 2018, 15:58

My je nekupovali, protože podle tabulek jsme pochopili, že mají zrát až v druhé půli července a v srpnu....pokud jsme to popletli, tak hurá :)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod radim » 25 kvě 2018, 16:23

Tak pokud mám pravé odrůdy, začínají dozrává teď. 2-3 týdny po bakčarech. K dobrému v zrání jim pár dnů chybí, ale já se bojím, že mi těch pár plodů sežere zvěř.
Uživatelský avatar
radim
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2017, 20:22
Bydliště: Olomouc, 240 m.n.m. (6b)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Satan » 27 kvě 2018, 07:30

Mám dotaz kolik kg ovoce zimolezu jde sklidit z jednoho dospělého keře, když se vyberou správné odrůdy , a kdy se keř dostane do plné plodnosti ?
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků