Kamčatská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 13 črc 2017, 11:17

Yenkee1 píše:BARBAR :D16


Pre citlivé povahy je tento obsah a snímky nevhodné! :)
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 13 črc 2017, 11:27

Gabriela píše:to si ich mohol niekomu darovať :shock:
Moja velka zahrada by sa potešila. Alebo su tak nejedlé?

Dvojmetrové kríky odrody Altaj obmedzovali v raste ostatným omnoho úrodnejším odrodám. Na tú plochu sa mi mohli zmestiť tri kríky s neporovnateľnou úrodnosťou.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Gabriela » 13 črc 2017, 11:53

Loni, musim si od teba nejake fajnové vyprosiť :) Ak by sa ti chcelo mi niečo zakoreniť, tak by sme sa dohodli. Mne by aj tie altaje dvojmetrove nevadili, možno ako živý plot. Nejakého altaja mám, a zatial ako jedna zo starších rastlín mala plodov asi najviac. Ale má sotva meter.
Aj keď neviem o akej nedobrej chuti si to písal. Každý máme podivne iné chute. Mne napríklad vyhovuje trpkosť arónie neskutočne. :) rakytník mám iba jednu odrodu plodiacu, tak nemám s čím porovnávať, ale zatial ma neoslovila. tie zemité trpkasté chvostíky je asi moja šálka kávy. Aj na sladkom ulietavam. Kyseliny už menej.
Na fotke som videla aj pekný hustý rakytník(na fotke za čučoriedkami a brusnicami) . To je samček? Mám jedneho samčeka, ale to je taka metla riedka, ťahá sa do výšky. Rada by som prijala nejakeho maleho samčeka, čo by plnil aj okrasnú funkciu.
Gabriela
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 22 čer 2017, 01:03

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 13 črc 2017, 14:17

Náš Altaj taky minulý týden udělal místo Amuru, doslova už ho svojí vzrůstností pohltil - teď má Amur prostoru dostatek, uvidíme na jaře, jestli se to nějak projeví na kvalitě a hlavně kvantitě plodů. My jsme Altaj zatím nevykopali, ale zůstaly z něho jen tři dvaceticentimetrové pahýly, uvidíme jak obroste a jestli se bude dát udržovat řezem při zemi.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 13 črc 2017, 15:53

Gabriela píše:Aj keď neviem o akej nedobrej chuti si to písal.

Kde som písal o nedobrej chuti?

No a ten samček nie je samček, ale samčisko. Ten má už cez dvadsať rokov a je zrezaný na pník. No a teraz ho strihám a využívam na čaj. Je z neho pekná zelená kôpka.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Gabriela » 14 črc 2017, 00:23

loni píše:No a ja som dnes urobil prvý záťah a práve na tie "zatuchlé" - Altaje.Tú zvláštnu pachuť som odpozoroval aj u lesných černíc.

L. Velikán ma zatiaľ nenadchýňa. Plodov je nejako málo. Chuťovo celkom dobrý a nasladlý, no na Amura nemá. V pozadí je niečo z Altaja. Možno tá zvláštna "zatuchlina".
Gabriela
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 22 čer 2017, 01:03

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Gabriela » 14 črc 2017, 09:14

Listujem listujem, vela som nenaštudovala.
Mám otázku ako a kedy striháte svoje nádhery. Samozrejme tie čo sa trhajú aj s koreňmi, alebo prebehnú omylom kosačkou sa nerátajú. V komerčných článkoch čítam stále to isté dookola skopírované. "Prvých 5 rokov nevyžaduje žiadny rez.... "
Naposledy upravil Gabriela dne 14 črc 2017, 12:05, celkově upraveno 1
Gabriela
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 22 čer 2017, 01:03

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 14 črc 2017, 10:49

Na podzim vezmu plotořez a celou rostlinu " učešu ". Pak vystříhám nejsilnější větve od země a je hotovo. Nijak se s tím nepářu.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod ivan » 14 črc 2017, 21:11

U nás na juhu je kamčatkám teplo a sucho- rastliny viac ako 20 ročné ešte nemali viac ako 80 cm výšku, prakticky režem iba suché konáre každý rok- teraz už majú tiež listy skoro celé hnedé obschnuté- už majú "jeseň
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Alena » 14 črc 2017, 22:15

Tady je to to samé - listy už hnědé, oschlé, a vůbec nepoporostly. Voda chybí...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 15 črc 2017, 21:12

Gabriela

No to nie je to isté ako nedobrá chuť, že.

Ako je vidieť, tak som to dal do úvodzoviek "zatuchlé". Ak to niekomu vadí, tak pri spracovaní táto pachuť zmizne. Ten náznak nejakej pachuti mi osobne nevadí. Pripomína mi to lesné černice. Aj odroda L. Velikán má niečo do seba a tá pachuť s väčšou sladkosťou, ako ma Altaj má niečo do seba. Očakával som väčšiu úrodnosť L. Velikána. No to ešte uvidím nakoľko kríky ešte nie sú kto vie aké. Čo sa týka chuti plodov odrody Altaj, tak je to OK. Problém je s úrodnosťou a najmä s prílišným bujným rastom.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 15 črc 2017, 21:27

Gabriela píše:Listujem listujem, vela som nenaštudovala.
Mám otázku ako a kedy striháte svoje nádhery. Samozrejme tie čo sa trhajú aj s koreňmi, alebo prebehnú omylom kosačkou sa nerátajú. V komerčných článkoch čítam stále to isté dookola skopírované. "Prvých 5 rokov nevyžaduje žiadny rez.... "


Čo sa týka rezu, tak som to tuto aj písal: Rez
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Gabriela » 18 črc 2017, 14:20

Mám nejako redukovať aj mnozstvo konarov vyrastajucich zo zeme? Napr tak, ako u ribezli? Pride mi, že je tych konarov nejako vela ( znova s porovnanim ribezli)Ale nemam s cim porovnavat. Je pravda, ze vnutorne konare su uz teraz nejako podozrivo odlistene. to bude tym, ze boli bez rezu, a nerozkonaruju sa. Spravne som to pochopila?
Gabriela
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 22 čer 2017, 01:03

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod sasman » 18 črc 2017, 20:07

Kupovali jste někdo zimolezy tady? http://www.ovocne-stromky.cz/zimolez-kamcatsky-c63
Jde mi hlavně o to, jestli je reálná pravost prodávaných odrůd? Zajímala by mě Aurora. Pojedu náhodou tento týden kolem - nikdy jsem tam nebyl.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Satan » 23 črc 2017, 19:51

Zimolez Kamčatský neznámá odrůda, řez byl proveden začátkem června, dnes má výšku 1 m .Obrázek
Naposledy upravil Satan dne 27 črc 2017, 07:14, celkově upraveno 1
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků