muchovník

zde můžete probrat vše o pěstování muchovníku

Moderátor: Stanley_51

Re: muchovník

Příspěvekod Hofis » 19 srp 2021, 13:44

Hmm, tady souhlasím s Michalem a asi bych to ještě neřezal. Pokud to řízneš, tak na tom příští rok nic mít nebudeš, už to nestihne obrůst. Nechal bych řez na příští rok a říznul to hned po sklizni, tedy někdy začátkem až v půlce července. Teď už to nestihne obrůst. Jinak keře přehuštěné nemám, je ale potřeba vyřezávat terminály uprostřed keře resp. větve směřující doprostřed keře a nechat jen ten boční obrost. Toť vše.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )

Příspěvekod Jožka » 19 srp 2021, 16:00

Bullets- takhle vypadali moji muchovnici v květnu a řezat je nebudu tento rok.
Obrázek

Obrázek
Jožka
velitel
velitel

Příspěvekod fahrweed » 28 srp 2021, 15:41

Po návratu z dovolené jsme zjistili, že na jaře zasazená vzrostlá Ballerina, která ale sprchla, nám teď v půlce srpna znovu vykvetla... Ono je to letos na zahradě všechno trochu na palici S21

Ke tchýni jsme objednali druhou Ballerinu, ale má to úplně jiný list, takže předpokládám, že to bude obyčejný Lamarckův. Má to jeden naprosto dominantní terminál, takže ten habitus topolu v tom vidím... Plodilo to jedním trsem a bylo to chutné.

A pak tady mám jeden Lamarckův semenáček od Hofise, ale to je prcek, takže uvidíme, co z něj bude. (Druhý semenáč mi vytrhnulo štěně a zmizel neznámo kam...)

Tak jsem sám zvědavý na srovnání.
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý

Příspěvekod Radim K » 28 srp 2021, 21:21

Jak velký rozdíl mezi těmi listy máš? Mám několik Ballerin i semenáčů Lamarků, ale vůbec žádný rozdíl nevidím ani v listech, ani plodech.
Radim K
admirál
admirál

Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Předchozí

Zpět na MUCHOVNÍKY ( Amelanchier )