muchovník

zde můžete probrat vše o pěstování muchovníku

Moderátor: Stanley_51

Re: muchovník

Příspěvekod paloo » 19 bře 2017, 18:21

Martin má plody asi 3x väčšie ako Ballerina :D4
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: muchovník

Příspěvekod palino79 » 19 bře 2017, 18:33

Hmm tak potom už neviem čo mám :( A sedí aspoň druh podľa púčikov?
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: muchovník

Příspěvekod moonvil » 19 bře 2017, 18:44

palino79 píše:Ešte otázočka, je možné opelenie medzi nimi aj ked je to iný druh?


Pokud pokvetou zároveň, tak pravděpodobně ano, ale muchovníky jsou samosprašné (myslím, že dostatečně pro kvalitní opylení), takže by to nemělo být až tak důležité.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: muchovník

Příspěvekod paloo » 19 bře 2017, 18:52

Podľa púčikov asi áno.Ale plody origo Martina majú u mňa 12-18mm.Väčšina 15mm.Dával som tu v minulosti fotky.Origo rastliny sa v cz-sk kúpiť asi nedajú.Aj Bormato tu priznalo,že predávajú od určitej doby semenáče.Pozri tu http://bormato.cz/index.php/odrudy
Starší účastníci fora máme rastliny origo z dovozu ktorý realizovali pri výsadbe ich plantáže S14
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: muchovník

Příspěvekod paloo » 19 bře 2017, 19:00

Odrodu THIESSEN doviezli ako semenáče F1.Mal som ich kúpených 5 a velké plody plodila len jedna a 3 dokonca vôbec.Takže som sa ich zbavil.Tým chcem povedať,že semenáče nemusia vlastne byť k ničomu :( S toho podareného THIESSENU mám spravených aj pár semenáčov a občas ich niekomu podarujem :D4
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: muchovník

Příspěvekod sasman » 19 bře 2017, 20:08

V ovocné školce v Bojkovicích jsem kupoval rostliny množené in-vitro, takže by to neměly být semenáče. Martin by mohl letos aspoň něco zaplodit:
http://www.stareodrudy.org/ovocne-strom ... ce/31.html
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: muchovník

Příspěvekod nene » 19 bře 2017, 20:43

paloo píše:Odrodu THIESSEN .......

AHÁ...Thiesen jsme vyhodili na podzim, nebylo to jedlé, i když by mělo být...teď už asi víme proč. Měl být taky údajně in vitro....zřejmě nebyl. Kupovali jsme ho spolu s Martinem - ty máme dva, jeden lepší než druhý (to jako vážně, jeden je dobrý a druhý ještě lepší, takže netušíme, který je ten in vitro) a Smoky - taky nám hodně chutná.
Pak máme z Bojkovic ještě Northline, my muchovníky rádi :lol: , ale fakt i tenhle je velmi dobrý. No a pak máme ještě "muchovník"....netušíme, co to je, náhodná koupě - a taky velmi chutný. Jo, muchovníky můžem - až na ten Thiesen (i tak jsme doufali každé jaro skoro šest let, že se jeho chuť spraví :roll:, bylo nám ho líto vykopat ).
Takže díky za informaci, aspoň víme, že nebyla chyba u nás.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4233
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: muchovník

Příspěvekod Alena » 19 bře 2017, 21:45

No, takhle já jsem doufala u Martina a Smokyho z Bormata - taky marně :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: muchovník

Příspěvekod petrlcr » 19 bře 2017, 23:03

Tím se možná z části vysvětluje mé zklamání z této plodiny. Možná nemám ani čisté odrůdy. Někde jsem to psal, ve městě roste veliký keř muchovníku, vysoký přes pět metrů a asi i hodně starý, plody je obalený a jelikož je nikdo nezná, tak to také nejí. Ovšem chuť nic moc a popravdě mé keře na zahradě chutnají velice obdobně.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: muchovník

Příspěvekod Alena » 20 bře 2017, 10:15

Je to sázka do loterie. Některé jsou výborné, jiné mají chuť jako piliny. Kdysi jsem si koupila taky nějaký bezejmenný (zřejmě olšolistý) - chuť pilinová; druhý bezejmenný, který jsem pak identifikovala jako (pravděpodobně) Lamarckii, byl skvělý. Ten Martin a Smoky z Bormata byly s největší pavděpodobností semenáče, dodali mi je tehdy jako úplně malinké rostlinky. Plody malé, s výjimkou jediného roku jaksi strupaté, deformované, chuť nic moc. Loni koupený Princ William, jak už jsem psala, byl skvělý.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: muchovník

Příspěvekod J500j » 20 bře 2017, 11:26

Alena píše:Je to sázka do loterie. Některé jsou výborné, jiné mají chuť jako piliny. Kdysi jsem si koupila taky nějaký bezejmenný (zřejmě olšolistý) - chuť pilinová; druhý bezejmenný, který jsem pak identifikovala jako (pravděpodobně) Lamarckii, byl skvělý. Ten Martin a Smoky z Bormata byly s největší pavděpodobností semenáče, dodali mi je tehdy jako úplně malinké rostlinky. Plody malé, s výjimkou jediného roku jaksi strupaté, deformované, chuť nic moc. Loni koupený Princ William, jak už jsem psala, byl skvělý.



Princ William mám aj ja už niekoľko rokov je aj niekde v galérii. Mne chutí. Ale je to také asi ako so všetkým: 100 ľudí 100 chutí. ja si však nesťažujem.
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: muchovník

Příspěvekod Satan » 24 bře 2017, 18:38

Tak to máme štěstí , Amalencher Kanadiensis koupený 19.9.2006 . Má dobrou chuť, a koupený byl od oka, velká náhoda že jsem vybral dobrou odrůdu.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod robo » 27 bře 2017, 20:00

Také zde přihodím zkušenost z mé zahrádky je jedna z mála co mám. Mám jeden muchovník z kruhu od předchozích majitelů. Myslel jsem že to je Lamarkův, ale je také dost možné že se jedná o Princ William nebo o jejich nejprodávanější takzvanou borůvku Amelanchierovu, bohužel neumím rozpoznat. A pak mám Thiessena z Bormata kupovaného loni na jaře (vzrostlého s několika květy) z kterého mi ptáci nechali cca šest plodů. Jen z těch šesti plodů mohu posoudit, že Thiessen má o dvě třídy lepší plody než muchovník z kruhu a tím nechci říct že muchovník z kruhu je špatný ba naopak, díky němu jsem si pořídil ještě ten druhý z Bormata. Jen jsem se chtěl zastat Thiessena, který má exkluzivní chuť (i 9 z 10 ptáků doporučuje).
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: muchovník

Příspěvekod moonvil » 27 bře 2017, 21:23

Jen pro pořádek - pokud je to z Bormata, tak to nemáš Thiessen, ale něco více či méně podobného Thiessenu.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: muchovník

Příspěvekod ZdenekCernoch » 27 bře 2017, 21:26

to bych neřekl že 9 z 10. spíše 15 z 10 neb tych 10 si pozve kámoše S9
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

PředchozíDalší

Zpět na MUCHOVNÍKY ( Amelanchier )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník