muchovník

zde můžete probrat vše o pěstování muchovníku

Moderátor: Stanley_51

Re: muchovník

Příspěvekod kasta » 28 čer 2023, 09:45

To je zvlastni s tema chutema. Za me porad Martin/Thiesen chutove TOP. Lamarckuv je prijemne sladky (mandlovou prichut tam ale nemam), ale ten Thiesen je nejvic podobny boruvce, intenzivni sladka chut s kyselinkou. PW taky dobry a sladky. To jsou moje nejlepsi.
Potom jeste mam Smoky - chutove nic moc (fadne sladky), ale ma tu silnou mandlovou prichut, tak me bavi. Northline je jako kyselesi fadnejsi Martin, ale kdyz dobre vyzraje, je to taky boruvka.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: muchovník

Příspěvekod EvaOstrava » 28 čer 2023, 11:05

No jo, každý jinak vnímá chuť, a navíc, málokdy jistě víme, že je to správná odrůda. Já mám Sleyt a koupila jsem si ho ještě jednou odjinud. Chutnají stejně, trochu do švestkova, tak snad odrůda sedí. Ta Krasnojarskaja, co jsem ji tu nedávno pomluvila, se mi pomstila. Letos plody ještě horší, maličké, jen jako pecky obalené slupkou a nepříjemná chuť. Ale třeba je to jiná odrůda.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: muchovník

Příspěvekod kasta » 30 čer 2023, 17:33

ja si celkem verim, ze mam spravne odrudy, delal jsem ruzna srovnavani. ale ted jsem si vsimnul, jak vyrazny rozdil v intenzite chuti je u bobulek ze stejnyho kere (thiesen) ktere dozraly na slunci a ve stinu.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: muchovník

Příspěvekod Lenkalor » 30 čer 2023, 20:43

kasta píše:ja si celkem verim, ze mam spravne odrudy, delal jsem ruzna srovnavani. ale ted jsem si vsimnul, jak vyrazny rozdil v intenzite chuti je u bobulek ze stejnyho kere (thiesen) ktere dozraly na slunci a ve stinu.


Přidaná hodnota slunečného záření :) . Entalpie? Kdo má o tom více vědomostí, mohl by posoudit , jestli je to ono.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod radek.god » 05 črc 2023, 09:25

Mate nekdo prosim zkusenost s mnozenim MUCHOVNIKU ?
Konkretne mam naky zeleny rizky a zatim ve vode a nevim, zda to dokaze zakorenit ve vode nebo to musim dat nekam mimo prime slunce do zeminy a prikryt sklem / plastem ? :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: muchovník

Příspěvekod moonvil » 05 črc 2023, 09:39

Muchovník ti takto nezakoření, řízkuje se velmi blbě. Raději to zahřížit nebo najít odkopek.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: muchovník

Příspěvekod svazenka » 08 črc 2023, 07:27

Tak já nevím, co teda mám, kupovala jsem odrůdu Martin, ale má zrníčka a prý Martin nemá...je to tak prosím Vás? A jsou muchovníky tedy i bez zrníček?
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: muchovník

Příspěvekod Hofis » 08 črc 2023, 09:39

Abych řekl pravdu, tak jsem to ani nikdy nesledoval, protože jestli má semena, tak při jídle nevadí a člověk si jich ani nevšimne. Ale myslím si, že semena to má, protože sem tam najdu v Praze na zahradě semenáček a mám tam jenom Martina. Z čeho jiného, než ze semene, co utrousí ptáci, by to bylo, že. :)
Nevím, jak někdo může napsat, že to nemá semena. To bude zase nějaký marketingový rádoby trik... S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: muchovník

Příspěvekod nene » 08 črc 2023, 09:59

Máme Martina dalo by se říct originál a peciček - semínek má spoustu.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: muchovník

Příspěvekod kasta » 09 črc 2023, 10:36

svazenka: ano ma normalne seminka, je to vybrany semenac odrudy Thiessen. jen je nema tak obrovsky jako napr. Smoky. bezsemenny muchovnik neznam.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: muchovník

Příspěvekod EvaOstrava » 13 črc 2023, 11:13

EvaOstrava píše:Ta Krasnojarskaja, co jsem ji tu nedávno pomluvila, se mi pomstila. Letos plody ještě horší, maličké, jen jako pecky obalené slupkou a nepříjemná chuť.

Tak to beru zpět. Ty první plody opravdu dopadly špatně, ale tahle odrůda je pozdnější a když jsem se teď po týdnu nepřítomnosti vrátila domů, plody kupodivu dorostly do slušné velikosti a chuť přijatelná. Ten minulý týden u nás častěji pršelo, takže i to přispělo.
Ale stejně si myslím, že existují lepší odrůdy.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: muchovník

Příspěvekod veverka » 22 črc 2023, 14:21

dobrý den. Poradili by jste mi prosím, v jaké zemině se nejlíp daří muchovníku smoky a spol. , a pak i lamarkův. Na stránkách prodejců jsou různý info. Před rokem jsem zasadila smoky a spol. do pytlíků a hlíny v zahradě co šla nadloubat (začátečník a spěchala jsem) no přesto rostou . Chystám se přesadit do větších pytlů (zatím ne do země, než se vyřeší hraboši). Mám zde běžnou zahradní zeminu, připravenou listovku - hrabanku, i super rozloženou hrabanku z bukovýho listí, rašelinu . Do čeho by jste ,se svýma zkušenostma, to dnes zasadili? pak mám muchovník lamarkův letos koupené dva a oba mají jakoby snad plísen na listech(rostou,ale listy začly jakoby hrbatet,zesvětlaly, a mají povlak. Byly koupené jako prostokořenné a kořeny byly v pytlíku v pilinách. Ty jsem dala do tretina zahradní hlíny, tretina raseliny a tretina rozložená hrabanka, a hrnek písku. Děkuju
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: muchovník

Příspěvekod veverka » 22 črc 2023, 14:48

kasta píše:ja si celkem verim, ze mam spravne odrudy, delal jsem ruzna srovnavani. ale ted jsem si vsimnul, jak vyrazny rozdil v intenzite chuti je u bobulek ze stejnyho kere (thiesen) ktere dozraly na slunci a ve stinu.

toto je velmi užitečná informace, ještě prosím, vlhkost půdy u obou stejná? a půda? hnojíte něčím ? dekuji
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: muchovník

Příspěvekod EvaOstrava » 22 črc 2023, 15:24

veverka píše: Chystám se přesadit do větších pytlů (zatím ne do země, než se vyřeší hraboši).

Já všechny keře sadím do země do košů udělaných z králičího pletiva. Známá si jím podkládá i záhony brambor, jinak by nevypěstovala nic.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: muchovník

Příspěvekod EvaOstrava » 22 črc 2023, 19:08

EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

PředchozíDalší

Zpět na MUCHOVNÍKY ( Amelanchier )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků