Prodám, vyměním, daruji...

zde můžete obchodovat, vyměňovat atd.

Moderátor: Stanley_51

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod TreeFVG » 19 led 2024, 17:50

Ahoj, USDA - zony odolnosti byly sice definovany US ministerstvem zemedelstvi, nicmene pouzivaji se po celem svete. Mimojine pro Evropany jsou drobatko nepochopitelne, neb vychazi ze stupnice ve Fahrenheitech, u nas tedy prepocitavaji. Zahradu mam tady blizko v Italii na Jadranu v USDA zone 9B.
TreeFVG
škvrně
škvrně

Příspěvekod caver » 20 led 2024, 17:01

Hops, špatně jsem se podíval. Četl jsem USA místo USDA, ale i tak, oficiálně je k převozu mezi státy EU potřeba fytosanitární potvrzení, v kufru auta se Ti asi nikdo hrabat nebude, ale moc bych o tom nemluvil...
caver
čestný člen ( přispívající )

hledám PODNOŽE poncirus, citrumelo, citranž...

Příspěvekod TreeFVG » 20 led 2024, 21:00

Ahoj, od nařízení (EU) 2016/2031 se to docela zjednodusilo, mezi CZ-A-SL-I pendluji porad s nejakymi sazenicemi (klidne 2-3m velke-namackane v osobaku), cestou zpet vozim na podzim take napechovane auto vetvemi vavrinu, v I mi toho roste na zahrade kvanta a v CZ to vsichni znami chteji na koreni, vuni do skrini, saten... Po pulhodine rizeni s hlavou ve vavrinu jedu jak zfetovany, mota se hlava ze se nevejdu na silnici :D. Na hranicich mezi Slovinskem a Rakouskem je kontrola migrantu, asi si me uz pamatuji a vetve po celem prostoru auta + motajici se ridic je nechavaji naporosto klidne. Kazdopadne zpet k podnozim - hledam prebytecne PODNOŽE poncirus, citrumelo, citranž... nekde kolem Prahy... K vymene muzu nabidnout podzimni plody Poncirus Trifoliata na semena, nebo lonske semenace Asimina Triloba. Diky.
TreeFVG
škvrně
škvrně

Příspěvekod mifin » 21 úno 2024, 21:35

Chci se zbavit fíkovníku Red Baron. Už je větší (4 roky), zapěstován víc do výšky, ale dá se samozřejmě seříznout. Vidím to asi jen na osobní odvoz - edit: už odjel
Naposledy upravil mifin dne 12 bře 2024, 21:31, celkově upraveno 1
mifin
pokročilý
pokročilý

Příspěvekod Ragnar » 12 bře 2024, 11:29

Ahoj měl bych k dispozici přebytky:

1x černý rybíz Selechenskaya-2 v 10L květníku
1X angrešt keřový Shershnevskiy https://golesosad.com/product/gooseberr ... seedlings/ v 10L květníku

Fíkovník Hardy Chicago cca 5-letá rostlina v 30L květníku - pouze osobní odvoz

2 x mrazuvzdorný granátovník

Kromě fíkovníku můžu vše dovézt na trase Tišnov-Kuřim-Brno

Rostliny jsou větší, takže poštou neposílám...
Ragnar
nováček
nováček

Příspěvekod TreeFVG » 01 dub 2024, 07:40

Olivove vetve na rizkovani...venuji. Kdyby mel nekdo zajem pokouset se zakorenit olivove rizky, dovezl jsem pred chvili nekolik dvoumetrovych vetvi - vlku - idealni k rizkovani, ted navic v idealni dobe raseni. Vcera vecer (31.3.) riznute ze stromu u more. Nevim co je to za kultivar, ale sazel to stary ital na olej, plodi velmi huste. Bydlim kousek od metra, Praha 6. (...pres vsechny easy youtube navody typu: "dnes utrhnes vetvicku, zitra z ni roste a kvete strom, pozitri mas fabriku na staceni oleje" ... nenechte se zmast, zakoreneni rizku olivovniku chce trpelivost).
TreeFVG
škvrně
škvrně

Příspěvekod Diana.Jerem » 16 dub 2024, 07:22

Nabízím loňské sazenice ACEROLY ( malpighia glabra). Pocházejí z kvetoucí rostliny. Výměnou třeba za fíkovníky..

Obrázek

Obrázek
Michala
Diana.Jerem

Příspěvekod Míra » 05 čer 2024, 06:05

Daruju meruňkové semenáčky.
Loňské. Velikost 40-60 cm, průměr kmínku 4-6 mm.
Trochu chloróza kvůli vápenaté zemině, do které jsem je zasadil,
což se spraví zasazením do lepší půdy.
Jsou v květníkách po 2-4 kusech.
Osobní odběr - okolí Hodonína (okr.HO).
Už pro ně nemám místo a je mi líto je vyhodit.
Míra
škvrně
škvrně

Příspěvekod veverka » 19 čer 2024, 12:14

TreeFVG píše:Semenáč Asiminy Triloby (Muďoul trojlaločný) na Praze 6 zdarma. Vzal jsem semenáče od Vlada z Kutné Hory (tímto mu znovu děkuji, předchozí inzerát tedy už neplatí...). Nějaké kusy asiminy nevyužiji, pokud má někdo zájem, bydlím kousek od stanice metra A...

stala jsem se majitelkou 5techto semenáčků asiminy tr. , nechala jsem je v kvetnicich v zahone zapustene, na to vetve vratice snad proti myšum, a smrkovy vetve. Vše přežilo a roste. Stejne tak bobkáče.Moc timto za ně dekuji !! , a to i původnímu pěstiteli asimin S9 S6
veverka
nováček
nováček

Příspěvekod Hofis » 21 čer 2024, 14:26

Měl bych tu nějaké přebytky ze zakořeňování révy. Již zakořeněný řízek odrůdy Adler (ruská odolná bílá odrůda, na fotce větší v malém květináči) a také odrůdy Vanessa (odolná kanadská bezsemenná růžová odrůda, na fotce menší ve větším květináči). Tak pokud by někdo chtěl, může je mít, nic za to nechci. Ideálně na osobní odběr v Praze, ale přátelům resp. stálým členům kiwifóra bych to i nějak poslal. :wink:
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 21.06.24
Hofis

Předchozí

Zpět na BAZAR ROSTLIN A SEMEN