Chcete me?:-)

zde můžete obchodovat, vyměňovat atd.

Moderátor: Stanley_51

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Ramon » 16 kvě 2010, 14:25

Tak nabízím 2 psidia, envím už jaký to jsou, ale obě jsou z kruhu a u mě se jim prostě nedaří, tak je chci poslat dál, jestli máte někdo zájem, rád je dám ;-)
A pak tu mám jednu Tetrastigmu... Taková mohutná pokojová liána, nevypadá teď nic moc, páč se o ni moc nestarám, ale šikovný ruce by z ní dokázaly zapěstovat ještě hezkou rostlinku ;-)
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Tchorik » 18 kvě 2010, 21:48

Hmmm, psidia nechci, to mam jedno a celkem mi staci - ten hnus, co mi zaplodilo, brrr. Ale verim tomu, ze to bylo spatnym dozratim, ze jinak bude dobre. Ale u psidia je problem, kde ho dobre prezimovat.

Co bych vsak ocenila, kdyby nekomu prebyvala kustovnice - nejlepe ta z cinskych seminek. To je for, co? Jednu dobu jsem jich mela tolik, ze jsem nevedela co s nima a najednou je loudim. Kdyz jak jsem porad nevedela kam s nimi, tak mi jich vetsina pres dovolenou v tech pidi kelimcich uschnula a ty tri, ktere jsem zachranila, zrejme neprezily zimu po presazeni do volne pudy. I kdyz jedna podle me rasila, jenze ji neco ozralo vsechny lupinky, tak uz to asi taky zabalila S13
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod moonvil » 19 kvě 2010, 13:02

Tchoriku - kustovnici nabizi Adavo (http://www.rakytnik.com/Eshop/index.php ... cts_id=125).
A dokonce se zda, ze to je narozdil od bezne prodavanych semenacu nejaka uslechtilejsi varianta - maji ji v katalogu oznacenou jako "ANNY". Kdyz jsem ji doma porovnaval s rostlinami vypestovanymi ze seminek kustovnice cinske, kterou casto kupuji v bioprodejnach, tak "ANNY" ma listy vice vejcite (kulatejsi), zatimco semenace listy spise kopinate (uzke bez rapiku). Plody zatim porovnat nemohu, snad pristi rok.
M.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4031
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod aminka » 19 kvě 2010, 14:47

Kustovnici s vejčitými listy mám z Adava, koupila jsem ji u jejich stánku na výstavě v Lysé n.L.
Roste výborně, jen plodí poněkud později (říjen), takže plody nestačí plně dozrát protože přejdou mrazem.
Naproti tomu by asi ta kustovnice s kopinatými listy měla být údajně ranější. Ale zkušenost s tím nemám.
A tomu názvu Anny... na to bych moc nesázela.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod vlado69 » 19 kvě 2010, 17:53

Takhle to vidí vrchní zahradnice od Starkla :D14

Goji : Story o jedovatosti
Při pročítání článků na internetu na téma Goji, kustovnice čínská se často objevují amatérské zaručené zprávy a nekonečné storry, popisující jedovatost plodů kustovnice. Přitom se stále dokola opakuje a přenáší v různých variacích v podstatě jedna mylná informace.
Není pravda, že plody Goji jsou jedovaté a už vůbec neplatí rozdělování na jedovaté (Lycium barbarum ) a nejedovaté (Lycium chinensis). Existuje obecný vědecký latinský název kustovnice čínské, a ten zní Lycium barbarum. Ostatní latinské názvy, včetně vyšlechtěných druhů jsou rovnocenná synonyma a rozhodně neoznačují jedovaté druhy či naopak. Goji se využívá jako tradiční přírodní doplněk stravy již 2500 let. Za celou tuto dobu nebyl nikdy doložen případ jakékoliv toxicity.
Kdysi, v roce 1890 se objevila v německé odborné literatuře informace o výzkumech Goji, kde se uvádělo, že tato rostlina obsahuje jedovaté alkaloidy. Už o rok později bylo prokázáno, že tyto závěry byly mylné, ale v německy mluvících oblastech se tato původní chybná informace rozšířila a byla převzata do další odborné literatury v celé Evropě.
Na jiných kontinentech, a to především tam, kde se kustovnice tisíce let využívá v tradiční medicíně , nikdy otázka jedovatosti Goji ani nepřišla na pořad dne.
Mezitím byla rostlina Goji v různých zemích Evropy zkoumána doslova pod lupou. Existují vědecké kapacity, které se problematikou Goji zabývají intenzivně celoživotně (viz kontakty níže ) a nikdy nebylo prokázáno, že by plody kustovnice byly jedovaté. Naopak bylo prokázáno, že všechny doložené alkaloidy v Lycium barbarum jsou hluboko pod hranicí jakékoliv nebezpečnosti pro člověka i zvířata.
Z hlediska obsahu vitamínů a nutričních látek jsou plody kustovnice zřejmě tím nejhodnotnějším ovocem na naší planetě. V tradiční čínské medicině se kustovnice využívá jako přírodní antioxidant, prodlužující dlouhověkost. Především ale zvyšuje odolnost organismu, posiluje imunitní systém, má příznivý vliv na zrak i funkci jater.
V zemích EU i ve Velké Británii se plody nebo výtažky z Goji prodávají v lékarnách jako schválený certifikovaný doplněk stravy.
Díky pozitivním účinkům této rostliny na lidské zdraví jsou velmi žádané i sazenice rostlin. Proto jsou pochopitelně i ve velké míře pěstované. Na českém trhu nabízí sazenice kustovnice neboli Goji , firma Starkl zahradník. Jedná se o vyšlechtěný druh, který byl vyšlechtěn pod názvem Lycium chinensis macrocarpa v. Anny.
Na závěr je nutno poznamenat, že kustovnice je k naší vlastní smůle u nás ještě velmi nedoceněná. A ačkoliv jsou její pozitivní účinky na lidské zdraví známy již tisíce let a její konzumace je dávána do souvislosti s elánem a dlouhověkostí, vracíme se k těmto rostlinám až nyní . Bylo by škoda, kdyby znovuobjevování této nesmírně hodnotné a čistě přírodní potraviny bylo provázeno nejasnostmi či dokonce nepravdami. Vždyť těžko bychom na světě hledali potravinu s tak širokým spektrem látek, pozitivně působících na zdraví člověka, navíc tak lehce dostupnou, chutnou a cenově výhodnou.
Všem kritikům tedy doporučuji : neztrácejte čas pročítáním příspěvků typu jedna paní povídala , prostudujte si vyčerpávající informace o Goji v seriozní odborné literatuře:
Paul Gross PhD, Xiaoping Zhang MD, Richard Zhang: : Wolfberry , Nature´s Bounty of Nutrition and Health, vydalo nakladatelství BookSurge,LLC. ( www.wolfberry.org )
Shalila Sharamon a Bodo Baginski : Goji. Die ultimative Superfrucht. Vydalo nakladatelství Windpferd Verlagsgesellschaft ( www.windpferd.de )
Gary Young ND, Ronald Lawrence MD,PhD, Marc Schreuder : Ningxia Wolfberry .Vydalo nakladatelství Essential Science Publishing ( www.essentialscience.net )
Albert Y.Leung ,Steven Foster : Encyclopedia of Common natural ingredients used in food, drugs and cosmetics. Vydalo nakladatelství Wiley-Interscience.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 329
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Tchorik » 20 kvě 2010, 15:16

No, kdyz ja bych prave chtela tu uzkolistou semenacovou. No nic, vyseju a pak budu zase nabizet prebytky S1 Myslela jsem, ze si to seti a nejaky ten rok usetrim S15
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod triodyn » 20 kvě 2010, 16:06

Tchoriku,nebreč,já tě ju pošlu. :wink: Ale dle času,jo?
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Tchorik » 20 kvě 2010, 23:23

Triodyne, diky, ja nebrecim. Ono to neni tak hrozny si cas od casu vysit nejaka seminka S14 Ale prosimte, ty mi ji neposilej, kdyztak mi ji rovnou privez, zajdem na pivo S20 :D10
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Tchorik » 03 pro 2010, 13:41

A jsem tu zase s velmi lakavou nabidkou S1 Vcera jsem onipovala nejake pokojovky a zjistila jsem, ze mi moje masozravka udelala seminka. Nechcete se nekdo pokusit o vysev? Jedna se o mucholapku podivnou, ale mam obavu, ze klicivost nebude nic moc viz. http://www.google.cz/imgres?imgurl=http ... 6prmd%3Div pac mam pocit, ze uz tam ty semena nejakou dobu strasi, tudiz ze klicivost uz klesla. Ale co do lednicky je lupnout muzu :D15 Pak bych mela jeste v nabidce vanilku, nejak mi zacina prerustat pres hlavu, tak bych ji zase zakratila, kdyby mel nekdo zajem o rizky. Uz si bohuzel nepamatuju, jestli jsem to predtim zakorenovala ve vode nebo rovnou vysazovala, ale s tim si urcite poradite S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Ramon » 03 pro 2010, 13:56

Říkáš vanilku jo? To bych zkusil, sice nemám zrovna vhodné prostředí na orchidee, ale Phalaenopsis se daří..
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Tchorik » 03 pro 2010, 14:11

Mam ji vysazenou v normalnim substratu pro rostliny Agro, vysadila jsem k ni lucky bambus jako oporu, uz ho statecne prerostla a on ji neudrzel a skacel se. Potrebovala bych takovou tu pevnou kminkovou juku - jako oporu. Nemate nekdo nejakou zbytecnou? Kdysi jsem se jedne velike zbavila a ted me to mrzi... S2 Jinak vanilka roste na parapetu zapadniho okna. Neni tedy u topeni. Mame doma relativne vlhko, diky akvariim, ale zase ne nijak zvlast. Prijde mi nenarocna. Phalenopsisy mi taky rostou dobre, tak by se ji u Tebe mohlo darit.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Ramon » 03 pro 2010, 14:21

Tchorik píše:Potrebovala bych takovou tu pevnou kminkovou juku - jako oporu.

Nestačilo by uříznout někde pěkně rozvětvenou větev? ;-)
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Stanley_51 » 03 pro 2010, 18:02

Já, já mám kdo má zájem o vanilku.Potřebuji do vanilkových rohlíčků.....
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod milas » 03 pro 2010, 20:07

Prebytky rumovníka by neboli? Ja dávam rum do punčových a griotkových "vecí".. S6
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Tchorik » 03 pro 2010, 22:22

Rumu mam spoustu uz od lonska, nejak jsme nestacili zlikvidovat zasoby z Kauflandu S4 Vanilku do rohlicku asi jen tak mit nebudu, jeste nekvetla. Ale pokud chces vanilku - rozumej obycejnou zelenou lianku - vzhledove zadny zazrak - rada poslouzim S1

Jinak obycnejna vetev to byt nemuze, nekde jsem vycetla, ze se vanilka rada plazi po necem zivem - a haranti nevydrzi stat na jednom miste dost dlouho S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na BAZAR ROSTLIN A SEMEN

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků