Hledám, sháním, koupím.....

zde můžete obchodovat, vyměňovat atd.

Moderátor: Stanley_51

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Franz » 30 pro 2012, 13:32

caver píše:Franz: to není reticulata, už podle velikosti plodu, neodpovídá ani vzhled na řezu ani listy. Dle mého je to červená forma hybridu Atemoya. Mám na ni také zálusk, kde se dá koupit vím (školka v Malaze, Španělsko), jen jak ji sem dostat, poštovné stojí majlant.

no mýliti se je lidské pokud je to atemoya a je dostupná v Evropě tím lépe můžeme spojit síly nechat si poslat rostlinu a náklady podělit :D
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod martas » 30 pro 2012, 13:40

Jsem pro.Ale to poštovné jak zjištoval Caver bylo opravdu vysoké.Ale třeba ho Španělská krize snížila.
martas
ouško
ouško
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 čer 2012, 15:45

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Stanley_51 » 30 pro 2012, 14:30

Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod caver » 30 pro 2012, 16:59

Přesně tak, Frutalestropicales.com. Jsem domluvený se sousedem, který má kamionovou dopravu a občas do Malagy jezdí, že by mi řidič nějaké rostliny mohl vzít. POslední cesty byly bohužel jen do Barcelony. Jinak na úvodních stránkách školky teď píší, že v tuhle dobu neposílají poštou a odběr jen na místě.
Ale jsem pro, nějakou společnou objednávku už jsme s Martasem plánovali, počkáme, až se zase rozběhnou a domluvíme se.Kytky mají parádní.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod caver » 30 pro 2012, 17:05

A když jsme u toho, tahle španělská školka: http://www.viverosbrokaw.com/precios_en.html taky stojí za vidění. Za hubičku parádní kytky (6l. nádoba a standardně rostliny kolem 1,5m)
ale jen osobní odběr.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod ZdenekCernoch » 30 pro 2012, 18:24

Martine to je dobrej kontakt jen ta štreka přes 3000 km k nim je řádná. Mnohem dále než jižní Francie kde maj kulový :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod caver » 30 pro 2012, 19:03

Zdeňku, máš pravdu. Z Malagy to má cenu, jen když tam pojede kamion. POštovné za rostliny v 6-l květináčích by bylo astronomické. Jinak z materiálu, co jsi mi dal, jsem nadělal řízky a z každého jsem jeden zkusil i naroubovat. Nechal jsem si v teple rozběhnout podnože, rouboval jsem ve stavu rozvíjejících se pupenů, tak snad se povede.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod AniCiz » 21 led 2013, 21:09

Sháním orch. Cymbidium,nemáte někdo? Je jedno jestli mini,či klasika..chci se vrátit ke své oblíbené kytce..
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod vlado69 » 23 led 2013, 20:37

Sháním rouby plumcotu Melitopolski nebo Sussincoco Pisa nebo jakýkoli jiný plumcot, pluot, aprium......
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Diana.Jerem » 18 úno 2013, 22:24

Pokud budete na jaře stříhat své fíkovníky, odrůdové, či neodrůdové, moc prosím o zaslání řízečků. S12 Na oplátku mohu v létě namnožit některou ze svých odrůd: NERO, WHITE MARSEILLS, BIANCO, DEL PORTOGALLO, BROWN TURKEY, HC, CELESTE, TIGRASTA a mnoho neodrůdových, např. BRATISLAVA 2 (od p. Leisse), fíčák od M. Effenbergera z Mušova, atd... S19
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Pepe » 21 úno 2013, 14:22

Mam este v chladnicke poslednych par odrezkov z Dlhych dielov a potom moju Zltu 2 ostatne som uz porozdaval alebo zasadil...
Mna by skor zaujimalo oznacenie figovnikov "Bratislava" a kedze ich je viacej z akeho konkretneho miesta su a ake maju plody. :D14
Pepe
 

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Diana.Jerem » 21 úno 2013, 14:57

Odkud přímo jsou, to netuším, neboť to neuvádí ani p. Leiss na svých stránkách. Ale jeho Bratislavy vypadají báječně všechny! :wink: Nevím, zda se mohu dát odkaz na komerční stránky, tak Ti ho raději pošlu v SZ... S4 Já mám od něj zatím jen tu dvojku. Byla uskladněná s ostatními fíčáky na půdě a jako úplně první měla narašeno! S14 A ty řízky ze svých fíčáků máš volné?
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Pepe » 21 úno 2013, 16:50

V podstate ano, je to zbytok toho co som nevysadil a su to "Bratislavske" odrody (plodiace volne vysadene v BA) Tu vo fore su fotky Dlhych Dielov je to celkom dobra odroda co sa tyka rannosti podla datumu sa da vidiet kedy rasili a kedy boli prve plody...
Zltu 2 mam z jednej vily pod Slavinom cize je pestovana na kopci a mam zalusk este o dve odrody z Bratislavskej Koliby co je tiez dost vyskovo rozdiel oproti mojej zahrade. Preto ma zaujimalo konkretne miesto tych Leissovych odkial su z BA, lebo viem este o dalsich v BA ale tie bud vymrzaju alebo maju malinke plody co nedozieraju...
Mam uz cca cez dvadsat odrod ak sa ujali aj bulharske "modre" (zistim po zime) inak nejake foto v Galerii na http://www.fikovniky.com/index.php?opti ... 32&gid=108
Pepe
 

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Diana.Jerem » 21 úno 2013, 17:32

Tedy Pepe, náááádhera!!! To jsem si zase poslintala... S6 pokud bys byl tak hodný a poslal po odzimování nějaké řízky, určitě Ti budu moc vděčná. S12 Pak se domluvíme přes SZ na podrobnostech, ju? Snad by tu dálku poštou přežily...
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod chemik909 » 21 úno 2013, 18:05

Diana.Jerem píše:Snad by tu dálku poštou přežily...


určite... ja som posielal do česka z východu slovenska... v pondelok o 16:00 som podal na pošte a v stredu ráno bolo doručené :D8 cena 3 (75 Kč) eurá za list do pol kila prvou triedou...
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na BAZAR ROSTLIN A SEMEN

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků