Hledám, sháním, koupím.....

zde můžete obchodovat, vyměňovat atd.

Moderátor: Stanley_51

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Rudolf M » 31 led 2016, 12:58

Děkuji za nabídky, ozval se V. Sejkora se samcem Broussonetie, musíme ještě probrat výdržnost pylu, Břeclavsko je až o 3 týdny napřed o proti nám.

Miloši, radši všude Broussonetie, než ty nálety jasanů, co tady rostou na každým kroku :) . A chci se zeptat, ten tvůj zdroj bydlí ve vyšší nadmořské výšce, kvůli termínu kvetení?
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod milos 51 » 31 led 2016, 13:26

Jeden "zdroj" se ti přihlásil sám a o druhém psal Zdeněk. Je to Mor.Písek a Zl.Moravce . Asi to pokvete dříve.
Mohl bys ten pyl dát do ledničky, tak jako se to dělá u kiwi a tím tu metodu ověřit.
Dostal jsem k tomuto způsobu opylování celkem podrobné informace ,ale nevím ,zda je mohu zveřejnit. Nejprve se musím zeptat. Pyl se míchá s vodou a přidává se aktivátor. Jako aktivátor se používá nějaký novozélandský lék na prostatu na pylové bázi. "Pollen Aid".
Stálo by za to zjistit ,zda u nás nevyrábí něco podobného.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1868
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Rudolf M » 31 led 2016, 14:29

Určitě, část pylu dáme do ledničky, dál je to jak říkáš, úspěšnost může být nižší, když nebude mít pyl aktivátora.

S tímto lékem u nás je problém, tady lze sehnat leda tak prostamol uno :) .

Díky za informace, budou se hodit.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Radim K » 11 bře 2016, 01:23

Sháníme podnož ISHTARA, kdyby někdo věděl, kde se dá v malém množství sehnat, budu vděčný :) .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1907
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod ZdenekCernoch » 27 bře 2016, 08:19

Radime to neporadím. S podnožemi to je těžký. Přístup k tomu maji registrované školky ke množení :D

http://www.fowlernurseries.com/Rootstocks.htm
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Stanley_51 » 27 bře 2016, 09:57

Nemáte někdo volný roub tomelu Mohler ?
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Radim K » 28 bře 2016, 23:40

Zdeňku, chtěl jsem ji zkusit ze srandy, co to bude plodit jakožto kříženec (myrobalánu s broskví) x bluma :lol: . Nejspíš nic, ale stejně mě to láká. Stejně tak další podnože. Některé mohou mít plody chuťově lepší a zajímavější, než to, co se na ně roubuje.
Řešení je koupit stromek na Ishtaře a vršek ufiknout a nechat jen Ishtaru. Ale to by mi bylo líto a hodnota podnože je nižší.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1907
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod ZdenekCernoch » 30 bře 2016, 21:33

Dostal jsem rouby od mého kamaráda z Rakouska . Taky nějaký hybridní prunusy . Jsem zvědavý co z toho vyleze. Koupit stromek na této podnoži je dobrý nápad. jen se musí vědět kde ten stromek koupit a to už je věc pátrání na internetu. Někde se na to bude tutově roubovat ve velkým.

Mnoho let nazpět jsem byl na koštovce dozrávajích původních druhů prunusu z různých oblastí v Sadu lednické univerzity. Stálo to za to některé parádní, ale většina fakt pořádný křivohuby že se ani sežrat nedalo. např Broskvo mandloň - plody nádherné žel ta chut raději nevzpomínat E1
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Radim K » 31 bře 2016, 01:04

Tak to se Tě pak zeptám, co z toho za pár let vyleze 8) . Mě právě zajímá co plodí i podnože. I obyč. St. Julien plodí celkem zajímavé, leč malé plody.

To mi připomíná koštování Prunus davidiana. Plody sice malé, ale pěkné, měkké, šťavnaté a nádherně aromatické. Když jsem do toho však kousnul, tak to bylo jako když z broskve vysaješ 100% cukru :mrgreen: . Mělo to vše, jen ne ten cukr.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1907
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod sylvia33 » 10 dub 2016, 10:18

Pepe píše:Ma niekto na vymenu, predaj roznofarebne Psidium ??? popripade semena na zasadenie ???


Ahoj Pepe,
semienka nemám, ale keby si chcel, môžem ti odrezať z červenoplodého. Veľmi ťažko sa však zakoreňuje.
Rôznofarebné nemám :wink:
sylvia33
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 05 čer 2011, 20:58
Bydliště: Bratislava

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Tchorik » 10 dub 2016, 22:07

Já mám červenoplodé, byl to docela hezký stromek, jen teď po zimě je chudák celý umořený, nestíhám to zalévat, tak kdybys chtěl a měl cestu, tak si pro něj můžeš přijet - nemáš to až tak daleko :D10
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod paloo » 14 dub 2016, 20:34

Mám namnožené väčšie množstvo kamčatiek a z nedostatku času tento rok sa ich potrebujem zbaviť čo najrýchlejšie.
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Pepe » 19 dub 2016, 20:56

Chcel som skusit aj Psidium lebo nemam ziadne preto "roznofarebne"...
Nahodou nemate niekto namnozene zaujimave chutovo arguty, lebo ked to takto pojde dalej ziadna mi nezostatne, dnes som vypilil Kolu 6, Mafil a aj Annu. Minuly rok Urodnaja a kolomikty. Budem vdacny za vsetky ponuky...
Pepe
 

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod sylvia33 » 20 dub 2016, 09:42

Tak keby si chcel tie odrezky červenoplodého psidia, ozvi sa, môžem ti narezať. Semienka zatiaľ nemám, lebo očakávam, že zaplodí až budúci rok.
sylvia33
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 05 čer 2011, 20:58
Bydliště: Bratislava

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Pepe » 22 dub 2016, 10:14

Hm len neviem ako s korennenim psidia, kedze nejako sa mi nedari nic rozmnozit...
Pepe
 

PředchozíDalší

Zpět na BAZAR ROSTLIN A SEMEN

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků