Prodám, vyměním, daruji...

zde můžete obchodovat, vyměňovat atd.

Moderátor: Stanley_51

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod nene » 07 črc 2021, 07:13

Na nejbližší nejméně dva roky se omlouváme všem, kterým jsme naslibovali očka, rouby a rostliny, především tomelů, pawpaw, mišpulí a révy...vzhledem k tomu, že naše jižní zahrada prošla "skartovačkou" (kroupy, tornádo, kroupy) a její stav se momentálně nedá označit ani tak jako potlučený, jako spíše podrcený, bohužel opravdu nelze nalézt jedinou neublíženou část žádné rostliny natož rostlinu. Pokud (jestli) se nám časem podaří zahradu zase uvést do pořádku, určitě dáme vědět.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod Pedro » 13 črc 2021, 10:13

Sakra práce :evil: Člověk se s tím piplá a pak tohle.
Pedro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 253
Registrován: 15 bře 2010, 17:14
Bydliště: Vyškov nadm. v. 254m

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod Kika » 13 črc 2021, 11:19

Nene, ach jo. :( I vás to postihlo... To musí být zoufalství. Mám obyčejnou zahradu, ne takové raritky jako ty, ale i tak vytahuju každou rostlinu očima, těším se z každého rozkvetlého poupěte. Ani si nedokážu představit, že by mě něco takového postihlo.
Kika
ouško
ouško
 
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2018, 08:13
Bydliště: Taborsko 405 m.n.m., Praha 260 m.n.m.

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod nene » 13 črc 2021, 14:41

Pedro, Kika a vůbec všichni, kdo víte a chápete - moc děkujeme.
Pedro - ten smajlík ( :evil: ) je přesně ten správný, vše vystihující - ano, jsme z toho nadělení (teď nemyslíme jen to naše, určitě mohlo být mnohem hůř a všude kolem je mnohem hůř....) ještě pořád docela mimo, snažíme se na to moc nemyslet a víme, že se budeme snažit zachránit, co se dá - akorát čekáme na aspoň trochu chuti do práce a ta zatím moc není. Člověk má dost oprávněný pocit, že to nemá už moc smysl, zkoušet to zase znovu - ono to pro nás není poprvé....jenže před lety to byla časově a perspektivně dost jiná situace :( .
Takže moc díky za soucítění a pochopení, nás opravdu mrzí spíš to, že jsme naslibovali a nic z toho nebude.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod mirka » 13 črc 2021, 21:29

Nene nedovedu si představit kdyby během chvilky všechny rostliny zmizeli ze zahrady a to jich mám požehnaně. To by u mne byla infarktová situace. Držte se, Mirka
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod MonikaV » 27 črc 2021, 21:57

Mám Anonu cherimola , (sice nevím přesně jaký druh) ale budu jí zakracovat (chci zapěstovat spíše keříkovou variantu, než co se mi teď tvoří-(jsou to dva dlouhé šlahouny), a tak kdyby někdo chtěl zkusit naroubovat zelené do zeleného, (a nebo na výměnu za muricatu) třeba se to chytne S6 , tak písněte SZ
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod MonikaV » 22 srp 2021, 11:21

Daruji malý banánovníček musa bajsoo. je to odnož, (zkusila jsem 5odnoží, chytly se 3ks a mám ještě jeden volný tak kdyby měl někdo zájem písněte mi!)
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod gr81 » 29 srp 2021, 21:42

Nabízím cca 60cm vysoký fíkovník Hardy Chicago.
gr81
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 224
Registrován: 13 zář 2020, 14:05
Bydliště: Praha

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod Marek1970 » 07 zář 2021, 12:40

Ahoj. Mám navyše 1 ks, tohtoročnej vrúbľovanej Jujuby odrody Lang v 10l kvetináči, aktuálne výšky cca 60 cm. Keďže to je jediná odroda, ktorú sa mi tento rok úspešne podarilo zavrúbľovať na pár semenáčov čo som mal (z vrúbľov iných odrôd sa mi žiaľ neujal ani jeden), tak kvôli opeleniu by som chcel tento Lang s niekým vymeniť za malý vrúbľovanec inej odrody, najradšej Honey Jar, Vachšskij,... Prípadne kúpim malú rastlinku odrody Honey Jar,..... alebo vymením za nejaké iné rastliny (napr. figovník Trojano, Negrone, Rdb, Brunswick,... alebo napr. 3 ročný semenáč Fejchoy atď). V okruhu do 100 km si podľa časových možností prídem prevziať osobne, na väčšiu vzdialenosť to poštou, kvôli veľkosti a váhe balíka podľa mňa nemá zmysel. Odpoveď prosím do SZ. Ďakujem.
Aktualizácia 08.09.2021
Ponuka na výmenu už neplatí a Lang na jeseň poputuje do dobrých rúk. Stále však zháňam rastlinu (kúpim) Honey Jar, prípadne na jar budem zháňať vrúble (snáď na budúci rok to moje vrúbľovanie neskončí takým fiaskom).
Naposledy upravil Marek1970 dne 08 zář 2021, 10:51, celkově upraveno 1
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 518
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod miro22 » 08 zář 2021, 08:17

Ponuka už nie je aktuálna.

Darujem semenáč annony cherimoly s ujatým štepom atemoye. V lepších podmienkach (skleník, zimná záhrada) bude rásť určite lepšie ako u mňa. Najlepšie osobný odber v Stupave (SR) nakoľko poštovné by sa veľmi neoplatilo vzhľadom na hmotnosť koreňového balu. Viac info v správe.
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil miro22 dne 24 lis 2021, 17:38, celkově upraveno 1
miro22
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2019, 17:44

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod svazenka » 25 říj 2021, 20:35

Daruju roční semenáčky broskvoní, jen osobní odběr.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod caver » 02 lis 2021, 21:57

Zbyla mi přepravka kdoulí odr. Vranja, věnuji za odvoz. Hranice nebo Olomouc
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod Hofis » 04 lis 2021, 13:46

Pokud by měl někdo zájem, daruji již vzrostlý asi 4-5letý stromkový angrešt Neguš naroubovaný na meruzalce. Jedná se o pěknou rostlinu s bujným růstem, která si postupně podmaňuje celé mé angreštové místo. Z toho důvodu se jí musím zbavit a bude vykopána. Tak pokud má někdo z Prahy a okolí zájem, rád mu jí přenechám. Případně pište SZ. Zaslání vzhledem k velikosti rostliny nepřipadá v úvahu, je nutné osobní vyzvednutí.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod nene » 15 lis 2021, 20:29

Kdyby měl někdo zájem, máme k dispozici ještě několik na hlohu naroubovaných mišpulí (Mespilus germanica) - zbytky z "pokusničení" při hledání pro nás nejchutnější odrůdy. Plánovali jsme je vysadit někde venku, na mezích, ale vzhledem k tomu, že nám už dvě rostliny takto vysazené někdo znárodnil, vypadá to, že je o ně zájem.......... :lol: , tak kdyby někdo chtěl, písněte.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Prodám, vyměním, daruji...

Příspěvekod Tomasb » 23 lis 2021, 16:26

Prodám jarní řízkovance babaka, 3ks, kontejnery 5l, výška cca 70-80cm, jedna rostlina drží 4 středně velké plody, bez plodů 200/kus, s plody 350/ks, silné rostliny. Jsem od Mělníka. Tel. 604 486 320
Tomasb
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 lis 2021, 11:41

PředchozíDalší

Zpět na BAZAR ROSTLIN A SEMEN

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků