tomel

zde můžete probrat vše o pěstování tomelů

Moderátor: Stanley_51

Re: tomel

Příspěvekod milos 51 » 18 pro 2020, 13:17

Obrázek

Obrázek
Vysušené kaki obsahují semena ( Amankaki opylené) .Ta se dají odstranit a nahradit ořechy .
Vysušenou slupku jsem použil na prokládání uložených plodů . Část je uložena v ledničce a část ve sklepě . K sušení kaki je nutno použít jenom vyzrálé a dostatečně sladké plody . Pokud plody nevytvoří dostatek cukru , žádný zázrak z toho nevysušíte a potom je nejlepší použít je na výrobu sušené placky - kůže . Rozmixovaná dřeň se může dosladit (vanilkovým cukrem ) a případně doplnit ořechy a semínky . Pan profesor mně nedoporučil používat kyselinu citronovou a ani citrón . :D Kyselinu kaki nemá , není to typická chuť pro kaki .
milos 51
generál
generál

Příspěvekod sasman » 06 led 2021, 16:12

Bohužel se mi ztratila cedulka. Dá se poznat, jestli je to Prok nebo Sosnovská (předpokládám)? Je to malý stromek (sázen loni na jaře). Plody 3-4 cm, chuťově podobné kaki z obchodu, bez semen. Sklizeno 1.11. po mrazech (nějak jsem na plody zapomněl...). Žádný jiný tomel v okolí není.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
sasman
oficír
oficír

Příspěvekod nene » 06 led 2021, 16:57

Sosnovská.
Prok je kulatý až placatý S15 , Sosnovská je protáhlá. Prok má v chuti takovou zvláštní kořenitost nebo příchuť, či co to je...nám to moc nechutná. Sosnovská chutná opravdu jako koupený tomel, jen je měkčí.
Skvělá úroda S6 ....a v těch podmínkách, klobouk dolů.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )

Příspěvekod sasman » 06 led 2021, 18:08

Díky za identifikaci :wink: :) no na první rok byla úroda dobrá. Uvidím, jak se jí bude dařit v budoucnu...
sasman
oficír
oficír

Předchozí

Zpět na TOMEL ( Diospyros )