prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod moonvil » 20 srp 2021, 10:41

Teď jsem viděl v Bauhausu v prodeji fíkovníky Bornholm za 379Kč - tenké proutky měly snad všechny choroby světa, navíc plné svilušek, tohle si donést domů bych opravdu nikomu nepřál (teda skoro nikomu).
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod minka » 20 srp 2021, 12:00

Svilušky jsou potvory, které nejsou na první pohled vidět, takže lidí se napálí dost. Mimochodem, fíkové řízky od tebe krásně rostou S6
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 350
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 30 pro 2021, 15:12

Tedy s objednáváním rostlin v různých e-shopech mám dlouholetou zkušenost. A těch osm reklamací taky o něčem vypovídà. Hlavně jsem objednávala květiny. Chtěla jsem doplnit své modré sibiřské kosatce o růžové a červenofialové. Jenže pokaždé mi ty dodané rozkvetly stejně modře. Podobná zkušenost i s denivkami. Musím ale říct, že vždycky byli všichni ochotní a mou reklamaci vyřídili správně. U keřů je to trochu horší, protože odrůda se tak lehce nerozezná. Třeba loni jsem pořád netrpělivě čekala, kdy to mé víno ze Spomyšle zmodrá. Ale nedočkala jsem se. Sice netuším, jaká to je odrůda, ale byla bez pecek a docela dobrá. Teď jsem si objedanala fíkovníky u Konvičků. Ale negativní recenze jsem zachytila až později. Já jsem tam byla osobně asi před třemi lety a kromě velice nekomunikativní osoby mi nic nevadilo. Asi si tam raději na jaře zajedu osobně. Možná eshop není zrovna jejich parketa.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 30 pro 2021, 17:14

No tak zrovna fíkovníky mám od Konvičků taky. Objednal jsem před lety asi 4 odrůdy poslali mi všechny stejné nejspíš Perettu , tu jsem ani nechtěl. Těžko říct jestli se už polepšili.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 30 pro 2021, 18:48

Pamatuješ si, jaké druhy sis objednal? Jestli to pořád nabízejí. A plody už byly? Já mám Perettu od Krulichových a vlastně nevím, jestli to opravdu je. Má listy hodně vykrojené a laloky tenké. Dívala jsem se na fotky listů třeba Mičurinské 10 a připadají mi hodně podobné. Rovnéž listy Little miss figgy hodně podobné . Ale třeba Desert King má listy hodně jiné, málo vykrojené. I moje Pálavy mají listy méně vykrojené než ta moje Peretta. Asi to podle listů umí zkušený pěstitel určit.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 30 pro 2021, 19:50

No pamatuji si fíkovník Beskydy, teď mají v nabídce už víc druhů tak snad se už polepšily. Peretta má hodně vytvarované listy, to je pro ni typické a roste keřovitě, skoro by se dalo říct že odnožuje. Jo a těm fíkovníkům od Konvičků se moc rodit nechce, nějaký náznak plodů už ale je.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 30 pro 2021, 20:29

Tak to možná Perettu opravdu mám, a přesto, že není od Konvičkových - po pěti letech ani jeden plod. (-:
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 30 pro 2021, 21:18

Já mám perettu z několika zdrojů, třeba co jsem koupil na Floře v Olomouci tak ta rodila snad po 7 letech, řízek od Alexe už na druhý rok. Ale jak začne plodit tak pak už plodí spolehlivě.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 30 pro 2021, 23:29

Vypadá to, že u rostlin ze zahradnických center, plodnost nastupuje dost pozdě. Oni asi nemnoží řízkováním(?).
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Jožka » 31 pro 2021, 10:26

Já jsem taky koupil ze zahradnictví a už příštím rokem měli plody. Asi záleží jak se to kdy podaří.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

www.nejlevnejsizahradnik.cz

Příspěvekod Bery » 18 led 2022, 13:01

Zdravím všechny nakupující.
Jedna loňská objednávka mnou otřásla a prodejci jsem tehdy slíbil, níže se o své zkušenosti s nákupem v jeho firmě podělím s ostatními na sítích. Nebyla na to už skoro rok nálada ani čas, teprve karanténa tento týden mi dala prostor. Naštvaný už nejsem, tak aspoň stručně, slíbil jsem to.

Pro kritiky - na e-shopu s jednoznačným názvem jsem neobjednával pro nejlevnější nákup, ale protože kytky jinde neměli. Škoda finanční nebyla velká - 130,-Kč, ale zamrzelo to.

Objednal jsem si : https://www.nejlevnejsizahradnik.cz/Ska ... -d1329.htm
2 kusy.
Zasloužený trest nenechal na sebe dlouho čekat:

Rostliny přišly zásilkovou službou v balíku dne 16.3.2021, obě dvě rostliny nabízeného druhu Cistus obtusifolius byly zmrzlé. Následovalo vyjednávání, které nikam nevedlo. Výměna názorů skončila neochotou se dohodnout na náhradě a jak snad dobře chápu i promlčením stanovené doby možnosti vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu atd.
Protože však postup prodejce překročil meze, kdy mi mělo podle jeho posledního mailu volat ,, jeho právní oddělení´´ a něco vysvětlovat(celou korespondenci mám uloženou), obrátil jsem se na ČOI.


ČOI mi v třístránkovém dokumentu sdělila, že se mohu obrátit na soud. :lol:


Tak hodně štěstí při nákupech v nové sezoně.
Bery

Obrázek

Obrázek
Bery
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2020, 12:27
Bydliště: Ostravsko, 240 m.n m

Re: www.nejlevnejsizahradnik.cz

Příspěvekod Stanley_51 » 18 led 2022, 15:49

Bery píše:Zdravím všechny nakupující.

Prosím, nezakládejte pro jednorázové příspěvky nová témata !!!
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 18 led 2022, 17:21

U tohoto zahradnictvi je hodně podobných negativních recenzí. Hlavně z jara, kdy pomrzla spousta zasílaných rostlin. Pátrala jsem, zda jsem i já někdy vyzkoušela tento eshop. A opravdu ano. Bylo to však v létě 2020 a kytky rostou. Moje známá minulý týden poslala objednávku do jiného eshopu a oni jí napsali, že budou rostliny rozesílat od půlky února. No, jsem zvědavá, jak dopadnou ty její kytky!?
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Bery » 18 led 2022, 18:08

[quote="EvaOstrava"].................. Hlavně z jara, kdy pomrzla spousta zasílaných rostlin. ...............
Hmm. Mrazy okolo 20 st.C byly v regionu jen několik hodin jednu noc cca 19.-20. ledna a za měsíc znovu krátce cca 20. února.
V březnu, kdy kytky prodejce posílal, bylo již teplo. Tzn., že kytky odeslal již zmrzlé.
Toho roku bylo při zásilkách hodně zmatků, covid ozářil kde co a kde koho. Ale ostatní prodejci měli snahu svou chybu napravit a od některých jsem náhradu ani nechtěl( i tuhle korespondenci mám uloženou), stačilo, když uznali, že chyba je na jejich straně. Nejsem Herodes :wink:
Bery
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2020, 12:27
Bydliště: Ostravsko, 240 m.n m

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 18 led 2022, 20:46

Já se jich nechci zastávat, reklamace by samozřejmě měli slušně vyřizovat.
Navíc tahleta kytka není tak moc mrazuvzdorná jak uvedli- někde píšou max.-10 , někde zona 8.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník