prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 27 dub 2022, 14:58

Ona je to celkově docela bezmocnost. Jen z poslední doby - letos nám rozkvetla broskvoň - sháněli jsme a kupovali jsme Favoritu Morettini.....letos rozkvetla a pokud je něco jisté, tak že to Favorita není. Máme ji na Valašsku a tak neznalost odrůdy je ....špatná :? . Chyba je v tom "sháněli" - telefonicky jsme se ujišťovali, byli ujištěni, dojeli jsme si a bylo to pro nás nachystané....no, jak jinak, že?
No ale může být i hůř - kupovali jsme sousedům stromky. Jeden vypadá, že je suchý úplně, druhý se snad zbrchá. Snad. Člověk by si i nadával, ale v situaci, kdy jsou stromky uskladněny ve tmě, není na ně pořádně vidět a kolem všude je mokro, tak člověk nepředpokládá, že to právě zalili, aby aspoň něco zachránili. Museli vědět, co prodávají, ale ty signály člověk vyhodnotí až pozdě. A sousedi už účet vyhodili....takže jsme za blbce :| . A dá se pokračovat docela dlouho.... jediné místo (jediná školka), kde jsme zatím vždycky dostali to, co jsme chtěli, je u Peška v Bojkovicích. Akorát to chce s sebou lupu, aby ty výpěstky člověk viděl :lol: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod moonvil » 28 dub 2022, 10:16

Ber to i z té lepší stránky - Favorita není chuťově nic extra. Sice spolehlivá, odolná, ale tak na zavaření do kompotu. Teda vycházím z předpokladu, že to, co mám já, je opravdu Favorita a ne jen další ze série záměn. Každpopádně to letos ještě nechám odplodit a pak to vykopu, dám tam místo toho asi nějaký cling.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 28 dub 2022, 15:28

My jsme s tou Favoritou věděli do čeho jdeme, jednu už jsme měli a na Valašsko fakt dobrá broskev (a nádherně kvete)....ale jo, třeba to, co máme, bude opravdu lepší :wink: . Ale tak krásně nekvete, květy sice velké, ale jen slabě narůžovělé, bez tmavšího středu........
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod caver » 02 kvě 2022, 21:27

moonvil: až budeš shánět clingu, pošlu Ti rouby nebo očka odrůdy Segre (https://www.provedo.com/en/producto/tre ... /segre-en/) bezproblémový růst, minimální potíže s mrazem a kadeřavostí, kompot naprosto úžasný S6
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 10 kvě 2022, 12:13

Srovnání rostlin fíkovníků zaslaných letos v březnu
vpravo Little miss figgy 12.98 eur(324 kč)
Slovensketrvalky.sk
vlevo (přemrzlá?) Rouge de Bordeaux 215 kč
ZS Strakovo

Obrázek
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 13 zář 2022, 05:27

Jaké máte zkušenosti ze zahradnictvím Zoja , chtěl bych objednat ovocné stromy .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 14 zář 2022, 08:42

Já jsem si tam kupovala sadbu jahod- v pořádku. A taky dvě zakrslé moruše. Jedna mi odešla po lehkém mrazíku, ale to vina zahradnictví není. Druhá je nejspíš nesprávná odrůda. Začala intenzivně růst a ve srovnání se stejnou odrůdou od spolehlivějšího zahradníka (žižka) nemá tak husté olistění na větvích, ani tvar listů neodpovídá....
Tedy shrnuto - prostě tradiční (český) eshop.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 14 zář 2022, 11:06

Díky za informaci tak objednávat nebudu raději si koupím strom když uvidím v zahradnictví.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 14 zář 2022, 12:42

Evo moruše má listy jako fíkovník, myslím různých tvarů na jedné rostlině, takže podle toho bych odrůdu moc nesoudil a v mládí rostou bujně i odrůdy zakrslé. Já jsem si u Zoji objednával na jaře a můžu říct rostliny vitální a hezky zabalené. Za mě dobrý, objednal bych znova.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 14 zář 2022, 13:03

Já jim nechci křivdit, ale ty dvě stejné odrůdy jsou dost jiné. Četla jsem diskuzi právě o Gerardi Dwarf, že ta zakrslost je způsobená tím, že je keřík celý zhuštěný. No a to právě ta druhá rostlina má, včetně správnÿch listů. Ale ani záměna odrůdy nemusí být vinou zahradnictví, ale dodavatele. Teď jsem narazila na německé diskuzní fórum a tam mají problémy se záměnami úplně stejné. Prostě při tom velkém množství se chybám nelze vyhnout.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 14 zář 2022, 21:05

Ano Evo, je to tak, třeba já jsem se těšil na hlošinu mnohokvětou ze Spomyšle a ono je to obyčejná hlošina s extrémně malými plody aktuálně velikosti špendlíkové hlavičky. Pokusím se ji reklamovat uvidím jak dopadnu.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 14 zář 2022, 21:38

Přeji, ať se vám to podaří.
Někdy záměna nemusí být na škodu. Mi ze Spomyšle poslali nesprávnou odrůdu vinné révy, a myslím, že je lepší, než ta objednaná. Tahle je totiž raná, bez chorob, výborná a navíc bezpecková, což ta objednaná nebyla. Sice nevím, jak se jmenuje, ale díky za ni.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 15 zář 2022, 09:16

Evo možná kdyby jsi tu révu trochu víc popsala třeba barva bobulí, velikost bobulí a střapce, tvar bobulí chuť doba zrání tak by se možná odrůda našla a ideálně ještě foto.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 15 zář 2022, 09:34

Souhlas, bezsemenných odrůd není zase tak moc. Ale taky jich není na zahradě nikdy dost :) Samozřejmě neplatí pro vinaře. Ale my nahrazujeme bezsemennými už všechny ostatní odrůdy - ty pecky nás plivat nebaví a při odšťavování (odšťavovač, ne lis, na ten toho zase tak moc nemáme a nechceme mít)) kazí chuť šťávy.
Takže taky bychom byli zvědaví na to, co se osvědčilo, i když to (zatím) nemá jméno.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 15 zář 2022, 10:03

Stačí se podívat na můj příspěvek z 23.8. v rubrice vinná réva, je tam i fotka. A pořádně dozrála na začátku září do světle růžové barvy. Kuličky dost malé, kulaté, trochu praskají. Lehce muškátové aroma. Slabší vzrůst.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků