OBI,Hornbach,Bau...

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: OBI,Hornbach,Bau...

Příspěvekod Bobo » 10 říj 2016, 18:44

Dnes jsem v Hornbachu ve výprodeji koupila maliník Autumn Bliss, 2 asi 50 cm výhony, za 49 Kč, tak snad se v pohodě ujme. No a objevila jsem tam mezi borůvkami 3 rostliny odrůdy Nui (dovoz od holandského pěstitele borůvek, měli více odrůd - Northland, Brigitta, Bluejay, Emblue, Heerma, Bluecrop, Goldtraube - to je asi vše, co si vybavím). Tak doufám, že to opravdu je Nui, protože nevím, jak by se to dalo poznat. Má s touto odrůdou někdo takové zkušenosti, že by ji podle vzhledu poznal? Rosliny jsou pěkné, přikládám foto, omlouvám se za horší kvalitu, foceno mobilem už za šera v bytě, musíme zítra odvézt na zahradu.

Obrázekpost image online
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: OBI,Hornbach,Bau...

Příspěvekod Radim K » 10 říj 2016, 22:57

Dle olistění to vypadá na křížence Vaccinium corymbosum x Vaccinium angustifolium s více geny corymbosa, protože angustifolium už je v této velikosti dospělé.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: OBI,Hornbach,Bau...

Příspěvekod zázvorka » 11 říj 2016, 07:48

Nui to není jistě.
Jiří Mařan
www.nazazvorce.cz
zázvorka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2013, 18:36
Bydliště: Tatobity, 470 m.n.m.

Re: OBI,Hornbach,Bau...

Příspěvekod Bobo » 11 říj 2016, 08:56

Radim K, Zázvorka - děkuji za odpovědi. Asi mám smůlu, ale aspoň je to pěkná rostlina. Uvidím, co z toho vyroste, třeba už budou příští rok nějaké plody.

zázvorka píše:Nui to není jistě.


Mohu se zeptat, jestli je Vy opět naskladníte k prodeji?
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Předchozí

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků