prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rudolf M » 06 říj 2016, 18:32

Já když to trochu otočím proti tobě, tak na výstavách zásadně nenakupuji. Jednou jsem to udělal a již nikdy více. A proč? Na výstavách nemáš přehled o reálné cenně rostliny, vidíš jen to, co prodejce chce abys viděl. Naprostá většina stánků pak má ceny vyrovnané (vyrovnaně přemrštěné). Což se dozvíš až doma, když sedneš k počítači.

Naopak, kdybych měl nakupovat jen to, co vidím, nemám nic S6 . Trochu důvěry chlape ;) .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1268
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 06 říj 2016, 20:41

Tak o tom se dají vést diskuse, za 25 let. Co jezdím po výstavách, jsem žádnou velkou chybu neudělal co se týká nákupu. S6 :lol: Nevím kde jsi vzal že jsou výstavy předražené. Nebo že si prodejci dávají stejné ceny. :lol: :D :lol: :lol:
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod triodyn » 06 říj 2016, 22:41

Hmm,zajímavá debata,já jsem už objednával rostliny na různých obchodech x krát a jediný důvod proč toto podstupuju je ten,že to jinde nemají,jinak je to aspon pro mně velké riziko zklamání a vždycky trnu co přijde za chudinky a bude boj o přežití(z 80 proc. to tak většinou je.)Pokud to je možné,určitě preferuju přímý nákup,kde vidím jak rostlina vypadá.Jenže většinu zajímavých rostlin je možné sehnat jenom na netu.Na těch výstavách mám zkušenost jako Rudolf ,ceny bývají sladěné a vyšší,ale rostliny jsou zase větší,jak co no. :roll: :wink:důvěru moc teda nemám,spíš skušenosti.
Naposledy upravil triodyn dne 07 říj 2016, 09:22, celkově upraveno 2
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 06 říj 2016, 23:27

Tak mám asi jenom já dobré zkušenosti z výstav, Co se tyče cen tak nato si vůbec nemůžu stěžovat. A nemusím trpět strachem co zase přijde za mrzáky.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 06 říj 2016, 23:36

Já k tomu dodám, že stav nadzemní části ostružiníku v tuto dobu už není nějak důležitý, jde o stav kořenů, v jakém ty byly stavu? Je sic brzy na to, aby rostlina zcela zatáhla, ale pokud měli v tom zahradnictví rostliny třeba už brzy zjara pod folii narychlené, mohly předčasně ukončit vegetaci a nadzemní část zašla.
To není omluva toho zahradnictví, nicméně, Satane, tvůj postřeh je pro tuto diskusi nicneříkající, protože jsi nedotáhl do konce jednoduchý proces, který měl následovat. Nejprve by jsi měl zkontrolovat podzemní část rostliny, a pokud je vše jasně mrtvé, pak to řešit se zahradnictvím a ne v této diskusi.
Pokud by toto řádně proběhlo a reklamace nebyla uznána, je to dobrá informace pro tuto diskusi. Jinak je to o ničem.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 07 říj 2016, 07:36

Tak zvaně o ničem , je podle mého názoru nakupování rostlin přes net. Nevím kde všichni berete to, že jsou na výstavách stromky předražené. Nebo cenově stejné.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Stanley_51 » 07 říj 2016, 10:37

Satan píše: Nevím kde všichni berete to, že jsou na výstavách stromky předražené.

Tomu se říká zkušenost.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod petrlcr » 11 říj 2016, 20:24

Kupoval jsem minulý rok také ostružiny a maliny na Zázvorce. Vypadaly sice strašně, přišly poměrně pozdě,malinké ale na druhou stranu z deseti jich osm roste. To nepovažuji za zlý výsledek. Některé tedy rostou až extrémně. Jedna na jaře nevyrašila vůbec, zřejmě vymrzla a jedna uhynula až v průběhu vegetace. Většina jich dokonce letos zaplodila a barva plodů souhlasí s uvedenou odrůdou, proto mohu potvrdit správné popisky odrůd na Zázvorce. Obdobné zkušenosti mám také se zimolezy, zakrslými broskvoněmi a sloupovitými prostokořenými stromky. Zde mohu na Zázvorku pět jen chválu. Ujiímavost 100% a rostliny pěkné. Někde jsem zmiňoval také rakytníky. Zatím z nich neplodil žádný, ale ujímavost 100%. Dále jsem objednával moruše a tuším i ořešáky, hlohy, jeřáby. Opět jsem spokojen. S čím jsem úspěch neslavily byly kiwi. Z tuším osmi rostliny se jara nedožila žádná. Nereklamoval jsem je, jelikož někdy v lednu nebo únoru u nás klesly teploty pod -25 a bez sněhu v promokřené půdě a po poměrně teplém období. Zde připouštím vlastní díl chyby, zanedbání zimní ochrany a extrémní počasí po výsadbě. Obdobně ale dopadly i Actinidie z Kruhu. Zkušenosti s reklamací tedy nemám.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Jana » 11 říj 2016, 23:44

Tak já jsem loňský rok nakoupila v Zoje asi 10 odrůd rybízu keř. To co mi přišlo nikdo nechtěl věřit.
Sazenice až metr vysoké a už loňi krásná úroda.
Pak mi chcípla nektarinka, uznaly reklamaci a poslali novou.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Alena » 12 říj 2016, 08:07

Já jsem letos poprvé objednávala ze Zoji a Na Zázvorce. Ze Zoji poslali rostlinky s výjimkou zimolezu miniaturní, bála jsem se, zda přežijí, ale rostou všechny výborně, ze Zázvorky přišly napoprvé všechny pěkné (angrešt, aronie, zimolezy), podruhé horší (borůvky), ale snad to na jaře vystartuje. Zda se opravdu jedná o odrůdy, které jsem chtěla, to se teprve ukáže. Když jsem před lety objednávala u Starkla, nejednou se mi stalo, že mi poslali jiné odrůdy, jednou dokonce úplně suché a plesnivé růže.Dobrou zkušenost jsem měla s Krulichovými a s Florianem, taky s Adavem, tam mě jenom jednou nepotěšili tím, že kytky poslali v pátek, balík se válel přes víkend ve vedru někde kdovíkde a kytky přišly v pondělí úplně upečené (rakytníky).Od té doby si dávám pozor, abych objednávala v době, kdy není ani vedro, ani mrazy.
Taky objednávám přes net, protože v zahradnictví to, co chci, prostě nemají. Kdybych si mohla kytku vybrat přímo v obchodě, bylo by to samozřejmě nejlepší. Ale pravost odrůdy bohužel není zaručena nikdy, záměna se může stát pokaždé :( I u stromků kupovaných u zahradníka se mi stalo, že se nakonec jednalo o úplně jinou odrůdu, než byla uvedena na visačce.
A co se týká výstav - řadu let jsem kupovala kytky na Hobby a ZŽ v ČB - tam bývalo šejdířů, hlavně před takovými 15-20 lety... Kolikrát se mi stalo, že se z kytky vyklubala úplně jiná odrůda, než oni tvrdili nebo měli napsáno na cedulce... Později už to bylo lepší.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 12 říj 2016, 09:54

Tak to já mám z výstav úplně jiné zkušenosti ,všechny rostliny stromy keře, všechno v pohodě a vzrostlé s certifikátem odrůdy. Ještě se nestalo že by neměli co jsem chtěl, a na cenu si nestěžuju ba naopak. Levnější než přes net, Nekupují zajíce v pytli. :D
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod petrlcr » 14 říj 2016, 13:44

Tak co se výstav týče, také jsem to zmiňoval někdy dříve. Tam je to dost o konkrétním prodejci. Minulý rok jsem byl na velké výstavě někde u Kroměříže. Tuším, ze se to jmenovalo Věžky. Většina prodejců byli notoricky známí prodejci z internetu. V podstatě s totožným sortimentem i cenou. Pak spousta blbostí od kávy, bačkory a marcipán po zahradní techniku za standardní ceny jako v kamenných prodejnách. Zajímavý sortiment nabízeli Poláci, tam ovšem vázla komunikace. Jinak jsem měl hezký zážitek u prodejce zimolezu. Uhynul mi tenkrát tuším Altaj. Přišel jsem ke stánku, kde ho sice nabízeli spolu a Amurem a Atutem, ovšem ani na jednom z kelímků nebyl popisek. Prodejce na mou žádost hrábnul do dvou stovek sazenic a vytahnul údajný Altaj. Schválně jsem mu tedy řekl, ať mi dá i Amur, vzal rostlinku hned vedle a podával mi Amur. Když jsem se ho zeptal, jak to tak rychle pozná, tak my odpověděl , že to je úplně to samé.Netvrdím, že se mi tam nelíbilo. Jen říkám, že to je také o lidech. Ideální je nekupovat tam od zavedených firem, které stejně známé z internetu Zázvorka, Kruh, Adavo atd. Proti nákupu přes internet to má jedinou výhodu, že si vyberete konkrétního jedince poptávané odrůdy a pokud nastanou komplikace, či se vám potvrdí záměna odrůdy víte komu to švihnout na hlavu. Pokud koupíte něco na trhu od bezejmenného prodejce, může vám prodat cokoliv, protože ho s největší pravděpodobností vidíte naposledy v životě.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 14 říj 2016, 16:24

Ano to s tím hozením na hlavu jen souhlasím. :D . Ale komu to hodíte na hlavu když to je přes net ? A prodejci nechtějí uznat chybu . Výstavy jsou podle mého názoru super tak parádní stromky nikde neseženu.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rudolf M » 14 říj 2016, 18:12

Překvapivě tomu, kdo ti to prodal :D . Jistě má na stránkách kontakt a obchodní pomínky, kde má napsáno, jak probíhá reklamační řízení, tedy jak máš při reklamaci postupovat. (nafotit, poslat nejdřív meil s fotkou a popisem problému, a již jen čekat na vyjádření a další kroky)
A teprve když neodpovídá na meily, pokládá telefony nebo neuzná přes email reklamaci (a je evidentní, že za to může), tak pak je čas se stát naštvaným a nespokojeným zákazníkem a promáznout ho po fórech jako je tohle S6 .

Pokud máš negativní zkušenost s prodejcem, který neuznal chybu, tak jí prosím napiš, velice rád bych si poslechl, kde nemám nakupovat S14 .

...Ale jak chceš reklamovat rostlinu ze stánku, třeba po týdnu, to fakt netuším :D15 . Já se třeba takhle spálil, z internetu ani jednou a pokud, vše vyreklamováno (krom Havlise, ale to už se probíralo).
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1268
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod petrlcr » 14 říj 2016, 20:23

Ano, stromek může vypadat hezky, ale co pokud po dvou letech zjistéte, že na hezkém stromku rostou malé, hořké, či kyselé plody, zcela jiné, než měly být? Kam to reklamovat a jak? Ten stánek na místě, kde jsi stromek koupil již jistě nestojí. Také vím, že na internetu jsou pěkní vykukové. Ale o těch to již také víme. Na druhou stranu, pěstování rostlin se věnuji hodně přes patnáct let, ač se změnily zájmové druhy, prodejci jsou stále podobní, či stejní.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků