prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Pavel_CZ » 06 kvě 2018, 08:03

Jeste k tomu Ostrohu. Nedavno jsem mluvil s majitelem o pluotech co prodavaji a treba u Flavor Gem mne rekl, ze za tech 10 let co ho prodavaji ho zatim stihli vzdycky vyprodat, tak ani nevi, jestli je pravy. co na to rict...
Za sacek na podnoze, co jsem tam kupival chteli 2Kc, to mne prislo usmevne. O kousek dal ve Straznici ten pristup byl mnohem lepsi (a pytel na stromek byl dokonce v cene haha)
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Jožka » 06 kvě 2018, 19:38

Z Ostrohu mám Daple dandy a vubec se plody neshodují s obrázky na netu ale chutově je to ovoce dobré tak to neřeším. Révu vinou jsem kupoval v několika rozdílných školkách(ve větším množství) a vždycky tam byli přimíchané jiné sazenice, záleží asi na zodpovědnosti toho daného pracovníka který to dělá.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod robo » 16 kvě 2018, 16:31

Dnes mi přišly pěkné rostliny z Deaflory, vše v pořádku a dodáno v krátké době, posílali to v pondělí. Rostliny byly pěkně zabalené a zabezpečené dřevěnými třásněmi. S balíkem se určitě nezacházelo v rukavičkách a určitě ho stavěli na různé strany a z květináčů se skoro nic nevysypalo. Komunikace byla v naprostém pořádku a i platba byla jednoduchá, samozřejmě vykoupená trochu vyšším kurzem, který měl PayPal vždy. Tak že mohu tento obchod vřele doporučit! Objednával jsem pro velký úspěch loňského roku dva keříky Velkoplodé Meruzalky, která mě loni chutí velice mile překvapila, více než Josta. Dále jsem objednal půdopokryvvné ostružiníky a jednoho příbuzného angreštu, který má mít snad květinovou chuť nebo tak něco o tom psali. Jediné co bych jim vytkl je docela drahé poštovné, ale na to že je to z Německa tak to ještě jde. Kdybych někdy do budoucna ještě objednával tak bych dal klidně vědět a mohla by se udělat hromadnější objednávka, aby bylo poštovné levnější.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Alena » 29 kvě 2018, 18:05

Objednala jsem si dvě ostružiny ze Zahradnictví Zoja (japonský ostružiník a Triple Crown, jelikož mi po tom loňskéch suchu definitivně zašly). Měla jsem strach, v jakém stavu je v těch stávajících vedrech dostanu, protože před pěti lety mi kytky z Adava přišly doslova uvařené, a byla jsem velmi příjemně překvapená. Přišly naprosto svěží, nepoškozené. Zabalili je do hodně velké krabice, kde měly dostatek vzduchu, takže zřejmě i to přispělo k tomu, že se nepřehřály.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 29 kvě 2018, 18:41

Dobrý den. Musím také pochválit zahradnictví Zója. Minulý týden mi přišel balík s dvěma malinami, dvěma ostružiníky, dvěma rakytníky a pěti muchovníky. Takže dost rostlin a poměrně velký balík, ve kterém to bylo neuvěřitelně dobře poskládané. Používají i hřebíky lepenáče, aby oddělili některé rostliny kartonem. Objednávala jsem od nich už vloni v létě a taky velká spokojenost. Muchovníky byly poměrně velké, rakytníky asi 40 cm, ostružiníky a maliny poměrně malé. Všechny rostliny zdravé a i ty loňské dobře rostou.
Jediné mínus by bylo snad v tom, že to přišlo až měsíc po objednání, bez jakékoli informace.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Stanley_51 » 29 kvě 2018, 21:21

Lenkalor píše:Dobrý den.

Ahoj Lenko, vítám tě na kiwifóru E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 29 kvě 2018, 23:27

Děkuji. :lol: Doufám, že se tady něco přiučím .
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Pavel_CZ » 31 kvě 2018, 07:13

Dva roky zpatky jsem si rekl, ze dam Ostrohu jeste jednu sanci a koupil u nich velice pozdni tresen Staccato. Velice jsem se divil, kdyz jsem prisel asi pred tydnem do sadu a zjistil, ze moje nejpozdnejsi tresen dozrava zaroven s Burlatem (akorat tresne byly oproti Burlatu polovicni). Takze timto u me ostrozsti prekupnici z Polska nadobro skoncili. Radsi si 100-200 priplatim a koupim zarucene prave stromky u Schreibera v Rakousku.
Tady je ale jasne videt, ze v ovocnarstvi se da podnikat, i kdyz ani nevite, co prodavate. V jakemkoliv jinem oboru by uz davno prisli na buben :)
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Stanley_51 » 31 kvě 2018, 13:19

Pavel_CZ píše: V jakemkoliv jinem oboru by uz davno prisli na buben :)

Ale nepřišli, je to vidět v počtu " šmejdů" v každém oboru lidského počínání.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod jarek01 » 31 kvě 2018, 20:57

RE: Pavel_CZ - Sice bydlím v Uherském Ostrohu, ale nakupuji zde jen vyjímečně, protože jsem se taky už párkrát spálil. To si raději zajedu na stromky do Strážnice.
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 11 srp 2018, 19:34

Dnes byl u mě Robert Maierhofer od Lubery Kiwi z In vitra k dopěstování z polska stojí pár centou max do jednoho eura :D
přijel na koštovku a odjel spokojen s tím co dostal a bylo i překvapení zralý plod Citrus KOTOKAN S7 jeden z nejlepších citrusu vubec co znám a že jsem toho už okoštoval kvanta S6
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

LEVNÉ ROSTLINY

Příspěvekod vrana » 25 srp 2018, 16:50

FIRMA LEVNE ROSTLINY MI POSLALA PROMPTNĚ PĚKNÉ A LEVNÉ SAZENICE BUDLEYA ,STÁLEZELENÉ LIGUSTRUM OVALIFOLIUM, POPÍNAVÝ PODRAŽEC, A JINÉ.MYSLÍM ŽE BYCHOM JI MOHLI UVÉST NA NAŠICH STRÁNKÁCH,JESTLI SE TO BUDE ŠÉFŮM LÍBIT.MOŽNÁ BY PRO NÁS ZAVEDLI I TY ROSTLINY, KTERÉ POTŘEBUJEME.BUDLEJU BY MĚL MÍT KAŽDÝ, TA ÚŽASNĚ OŽIVÍ ZAHRADU MOTÝLAMA PO CELÝ ROK.NĚKDY TROCHU NAMRZNE, ZA ZDÍ BY JÍ BYLO LÉPE.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod vrana » 15 zář 2018, 20:01

Když si dáte do vyhledavače vitakola, vyjede vám v první řadě nechvalně známá firma konvičkovi.Zná ji čoi,policie a mnozí obraní klienti.Triky této firmy zůstávají dlouhá léta stejné a odporují zákonům i slušnosti.Už se polepšili v tom, že některou rostlinu prodávají dokonce i s cedulkou.Lákají na nízké ceny ale takovou udělí jen málokomu, ještě jsem to od nich nezažil,vždy byla spíše vysoká.Triky,nepravdy,účty.Když chcete muchovník ihned ho máte ale bez cedulky a je tvrzeno, že je to přesně ten co jste chtěl.Peníze za každou cenu.Mimo jiné vitakola je licenční odrůda a jako taková musí být prodávána s originální cedulkou.Prodej bez ní může být pokutován pokutou od 4 milionů výše. To též platí všude ve světě i u amazon.Vypadá to, že s neslušností nejdál dojdeš.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod J.K. » 20 zář 2018, 13:44

Sezona objednavania pre jesennu vysadbu uz zacala, ale mozno este niekomu moje skusenosti s firmou KOHAPLANT pomozu v rozhodovani. Zaciatkom leta som tu uz pisal o ceresni kupenej u nich, ale bude lepsie, ked to bude zhrnute v spravnej teme.

Na jar 2015 som objednal emailom tieto veci:
Jablone na podpníku M9 - Admiral, Melodie, Red Topaz, Orion, Rubinola, Prima
Čerešna - Lapins, podpnik Gisela5
Ríbezľa - Detvan, ker

Po telefone mi p. Komzikova vsetko potvrdila. O tyzden som dostal balik, ktory obsahoval Admiral, Topaz, Rubinolu, Primu, Lapins a Expres (ako nahradu za Detvan).

Admiral vyzeral takto (naockovana cast nemala ani 70cm, odklon od podnoze vyse 40stupnov, totalne suche korene, dve menovky - jedna pre podnoz M9, druha M111).
Obrázek
A takto ceresna Lapins (korene suche, bez vlasocnic):
Obrázek
Ostatne veci boli v poriadku a nakoniec prijalo sa vsetko, takze nevadi.


Lenze vlani mal "Topaz" prve plody a nejako sa nechcel vyfarbit. V decembri som vzal ukazat jedno jablko k znalemu cloveku a ten ho identifikoval ako Goldstar, teda zltoplodu odrodu. Nasere to, ale da sa s tym zit. Ten pan mi poskytol vrubel a aspon cast strednika som prestepil.

Problem je ale ceresna, ktora ani nahodou nie je na slaborastucom GiSelA5 ale mozno na vtacej ceresni. Letorasty maju dlzku vyse metra, aj pri pokuse o vyvazovanie sa tahaju stale hore, po 4 sezonach bolo teraz prvy krat par kvetov. Takze musim ju vykopat, lebo vreteno z nej nedokazem vytvorit. Uz mam objednanu inu v Plantexe, snad ma neoklamu tiez.

Zhrnutie - chcel som 8 veci, dostal som 6 a 3 boli nieco ine (ribezla stoji takisto za figu, male bolulky a strapce tak nahusto, ze sa to neda oberat. Vyhodim ju). Precentualne vyjadrena spokojnost 37%. E7

Este zaujimavejsia je tato cast. Poziadal som teda kohaplant o vyjadrenie (nenazval som to reklamaciou) a moja snaha bola myslim viac nez dostatocna:
7.6. adresat riaditel - odpoved ziadna
14.6. preposlane na dobierky@... (p.Komzikova) - odpoved ziadna
1.7. telefonat s p.Komzikovou - email nasla a pokusila sa vyhovorit na kolegynu. Prislubila odpoved v ten den.
3.7. odpoved poslala, ale urobila preklep v mojej adrese, nedostal som
9.7. preposlala email na spravnu adresu v takomto zneni:
Kód: Vybrat vše
1. Jednotlive vypestky nakupujeme od certifikovanych skolok, preto nemame dovod na podozrievanie pravosti odrody. Jedine sa mohlo stat pri baleni, ze by sa zmiesal dodavatelovi kus, ale takyto druh reklamacie - spochybnovanie odrod-  sa nam nevyskytuje. Je to tvrdenie proti tvrdeniu, tazko dokazatelne, ci strom pochadza od nas,alebo bol zakupeny od ineho dodavatela. V ramci dobrych vztahov mozem vsak spravit vynimku a zaslat vam na jesen novy vypestok Topazu, resp. Red Topazu/ podla toho co bude dostupne v danej sezone./
2. poprosim o foto čerešne Lapins na Gisele / foto celeho stromu + podpnik/ dakujem - k tomu sa neviem vyjadrit ked to nevidim


10.7. poslal som pozadovane fotky a podakoval za ponuku na topaz, ze ho nemam kam zasadit - odpoved ziadna
18.7. pripomenul som - odpoved ziadna
14.8. posledny pokus - odpoved ziadna. Zrejme cakali ze som tulpas, ktory to zasadil tak hlboko, ze mu zakorenil nastepeny vyhon. Ked videli ze nie, asi nemali co povedat.

Ja zasa mozem povedat, ze to nie je jediny predajca, ktory by mi dodal ine, ako som objednal. Ale vzdy sa aspon ospravedlnil a vyvinul nejaku snahu. Nikto si nedovolil povedat ze je to
"tvrdenie proti tvrdeniu".

Ked ma niekto velku zahradu s kopou stromov, moze mavnut rukou. V nasej mini si mozem dovolit len vretena a okrem jablk iba po jednom stromku ceresne, slivky a broskyne. Stratene 4 roky nastvu. Takze zaver je, ze radsej ako objdenavat u nich som mohol stupit do h...a. A co si myslim o panovi, ktory sa nechava titulovat ovocinar, asi uhadnete :-)
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sylvia33 » 22 zář 2018, 15:36

Príšerné, čudujem sa, že ešte neskrachovali. Pomýliť si adresu zákazníka s košom na odpadky (viz foto tých suchých rastlín). Tak mizerne by som to nezavrúbľovala ani keby som bola totálne na mol a mala obe oči zavreté. A ten zákaznícky servis....
Súcitim s Tebou a prajem, nech nájdeš lepšie záhradníctvo
sylvia33
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 05 čer 2011, 20:58
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků