prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Stanley_51 » 30 kvě 2023, 21:29

nene píše:Takže další pochvala - copak se to děje? :D S6 .

Asi někteří prodejci pochopili, že poctivý obchod přitáhne další zákazníky. Já musím pochválit firmu https://www.ceske-melouny.cz/ Zaslané sazenice roubovaných melounů perfektně zabalené. Žádné chudinky, pěkné, silné. Tak jsem zvědav na své první melouny, zatím se mi nikdy nepodařilo vypěstovat meloun konzumní velikosti. Poslední pokus měl velikost pingpongového míčku. S13
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 30 kvě 2023, 21:46

Stanley_51 píše:Poslední pokus měl velikost pingpongového míčku. S13

:lol: Jak chutnal? Byla to koncentrovaná melounová chuť ? :lol:
Zkušeli jsme melouny jen jednou, dopadli jsme podobně. Asi podobně chladná poloha.
Je fakt, že dnes jsou jiné odrůdy a navíc roubované.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Stanley_51 » 31 kvě 2023, 10:01

Lenkalor píše: :lol: Jak chutnal? Byla to koncentrovaná melounová chuť ? :lol:

No kupodivu chutnal opravdu jako meloun a byl sladký. Ovšem jednohubka. No a jelikož jsem za něj dal v Německu 5,99€, tak i dost drahá.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Ragnar » 02 čer 2023, 08:02

Vejde se mi na zahradu ještě pár zimolezů, takže sem pátral odkup vzít pár už zakořeněných rostlin. Licenci na množení kanadek má Kushibab, sice neprodává maloobchodně, ale hodně zahradnictví od něj bere. U Nás má něco zázvorka a zzoja, jenže komunikace s nimi je taková v podstatě žádná. Napíšete jim a reakce nula nebo až někdy za týden. No a jelikož prý máme nakupovat v zahraničí, když se nám nelíbí ceny tady, Polsko bylo jasná volba :) Narazil sem na prodejce https://www.szkolka-rudniccy.pl/pl/. Komunikace super, mají in-vitro sazenice a bez problému posílají do ČR. Poštovné sice dražší, ale i s ním rostliny vycházely levněji než u Nás. Včera zásilka dorazila. Supr zabaleno, za týden od objednání doma kurýrem. Krásné rostliny v 2 - 3 l květnících, plus jedna sazenice navíc jako bonus, některé i s plody. Bral sem Boreal serii + Blue Banana a Treasure. Na zkoušku i jeden dřín.
https://www.szkolka-rudniccy.pl/pl/

Obrázek

Obrázek

Dále musím pochválit Luberu (Německo), někdy před 2 měsíci sem od nich bral maliny a 2 se neprobudily. Napsal sem na podporu a reakce byla okamžitá, bez problému pošlou náhradní rostliny + nějaký kupon navíc na další nákup.
Ragnar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: 06 kvě 2018, 21:23
Bydliště: Okolí Brna

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 07 čer 2023, 23:00

Zato Konvičkovi jsou fakt šejdíři. Že mi loni poslali fíkovníky neznámých odrůd, jsem rozdýchala, aspoň nebyly flekaté a teď drží i nějakou brebu. Ale, že mi místo Josty poslali černý rybíz, to jsem fakt nečekala. Celá zásilka těsně vedle. Dělají si ze zákazníků akorát legraci. S13
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 846
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 03 črc 2023, 21:45

Zasla jsem do zapadleho zahradnictvi Le rose de Firenze u Florencie, protoze jsem u nas nesehnala jednu pivonku.
Uprostred lanu hrnkovanych pivonek me zaujala jesterka v jednom kvetinaci. Ano, byl to jediny exemplar dotycne pivonky. 22 euro (za tu velikost velmi slusna cena, kvetinac 6 l).

Obrázek

Dale me zaujaly plumerie, vybrala jsem California sunset, protoze ma svetle kvety a byl hezkx rozvetveny. 35 euro. Taktez slusne (zejmena s ohledem na velikost). Bezna cena za nezakoreneny klacik ve Francii je 20+ euro.

Obrázek
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 04 črc 2023, 21:03

Argout píše:Zasla jsem do zapadleho zahradnictvi Le rose de Firenze u Florencie, protoze jsem u nas nesehnala jednu pivonku.
Uprostred lanu hrnkovanych pivonek me zaujala jesterka v jednom kvetinaci. Ano, byl to jediny exemplar dotycne pivonky. 22 euro (za tu velikost velmi slusna cena, kvetinac 6 l).

Obrázek

Dale me zaujaly plumerie, vybrala jsem California sunset, protoze ma svetle kvety a byl hezkx rozvetveny. 35 euro. Taktez slusne (zejmena s ohledem na velikost). Bezna cena za nezakoreneny klacik ve Francii je 20+ euro.

Obrázek

Tu je tiež ponuka https://www.najlacnejsiedreviny.sk/okra ... r/pivonka/
https://lukon-bulbs.eu/pivonky?gclid=Cj ... e2EALw_wcB
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 04 črc 2023, 21:51

Paloo:
Na tech slovenskyvh strankavh je jen par odrud a maji pomotane fotky.
Lukon bulbs mi nevyhovuje kulturou prodeje. Mota odrudy, prodava male korinky (pivonky jsou ve srovnani s tou, co jsem koupila v Italii, ctvrtinove). No a nakonec to oznaci ciselnym kodem, ktery musi clovek googlit.

Tak jsem se rozvasnila, ze jsem si nakonec i objednala postou ruzi, ktera do obchodu v CR jeste nedorazila a vetsina italskych ji taky nema. Objednavku jsem poslala vcera dopoledne u Rose del borgetto a dnes dorazil balik :-0

Obrázek
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 05 črc 2023, 07:33

Manzelka tuži po tejto,n som sa nedopátral ako prežije zimu https://www.najlacnejsiedreviny.sk/okra ... e-nemours/
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 05 črc 2023, 10:05

paloo píše:Manzelka tuži po tejto,n som sa nedopátral ako prežije zimu https://www.najlacnejsiedreviny.sk/okra ... e-nemours/


Ta je nadherna, mela by byt dostatecne zimovzdorna. Hlavne ma okouzlujici vuni - je to jedna z nejvonavejsich pivonek vubec. Naprosta klasika. Jediny problem - tyhle starsi odrudy nemivaji dostatecne pevne stonky (a tahle taky ne), takze je treba je vyvazovat.
Nemohla jsem se rozhodnout, takze mam nakonec skupinku 3 bilych: D. de Nemours, Mother’s Choice a Bowl of cream. Ted jsem k nim dokoupila Elsu Sass.
Ostatne Boule de Neige taky nevypada spatne. Ale kam to dat???
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 05 črc 2023, 11:35

Argout píše:
Ta je nadherna, mela by byt dostatecne zimovzdorna. Hlavne ma okouzlujici vuni - je to jedna z nejvonavejsich pivonek vubec. Naprosta klasika. Jediny problem - tyhle starsi odrudy nemivaji dostatecne pevne stonky (a tahle taky ne), takze je treba je vyvazovat.
Nemohla jsem se rozhodnout, takze mam nakonec skupinku 3 bilych: D. de Nemours, Mother’s Choice a Bowl of cream. Ted jsem k nim dokoupila Elsu Sass.
Ostatne Boule de Neige taky nevypada spatne. Ale kam to dat???

Vďaka za radu skúsjm niečo pozháňať :wink:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Flori » 07 zář 2023, 15:48

Ta je nádherná..Ve slovenském obchodě bych si vybrala jednu a mají hezké latnaté hortenzie za slušnou cenu.Jinak z Lukon bulbs.mám sadu pivoněk japonských ( podle jejich členění) a japonská bude asi jen jedna dle listů, ale zrovna ta vykvetla už po výsadbě a tu jsem chtěla. V té samé půdě u paneláku v Praze mi odkopek nižší skalkové pivoňky od babičky vykvetl až po 3 letech.Mamka má tzv.bomby, ty mi přijdou vysoké.. Ještě zkouším sasankovitou. Lukon bulbs mi ale také popletl pár denivek a také oranžové vysoké floxy..Nejvíc mě štve Stella de Oro od nich, co fakt není Stella- dala jsem jí 3 roky a na jaře půjde..( miniaturní 2květy za rok, kvetoucí u země..i přes.hnojení, u babičky ani nevykvetla u tchána také ne.)ale zase mě u babičky zůstaly nějaké semenáčky, A v té době kvetly minimálně dva odlišné druhy pavoukovitých denivek, tak je zkusím zasadit a třeba budu mít svoji vlastní deníku.:D nechtěla jsem se do toho pouštět, ale přesvědčila mě věta najednou americkém nebo kde si dohledávám skutečnou barvu květu ( katalogy jsou obvykle přibarvené), ze semenáčku nevzejde ta samá rostlina, volně přeloženo.. 1 záměnu jsem jim letos tolerovala, jednalo se téměř o totožný květ, totožné vlastnosti denivky,byl tam jenom droboučký rozdíl. U babičky ale pravděpodobně vykvetl a náhradní denivka co je v cenové kategorii do 50Kč místo denivky za 100kč. Jestli se "nedovybarví", tak příští rok nafotím a budu reklamovat. Tu levnější už babička má a je to skvělý doplňkový druh "pavouka". Chystám se ji přidat k jiným denivkám v Praze, co mi tady moc nechtějí kvést, neb vypadá odolněji a více kvete (po dvou letech na stanovišti). Z těch dražších okolo stovky, co letos vykvetly, taky jedna přesně odpovídala velikosti (20cm)i vybarvením květu.Takže nádhera. Takže je to opravdu trochu loterie... Je mi jasné, že z určitého pohledu cena rostliny, dvě, tři záměny x velikosti objednávek se jedná o drobné, ale přece jenom mi jde o princip. Třeba Školky montano nikdy neposlali nic jiného a když třeba nějakou trvalku neměli, tak volali, i když se jednalo o položku za cca 30-40Kč.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 07 zář 2023, 18:21

Lukon bulbs mi často poslal něco jiného. Ale reklamace vždycky vyřídil k mé spokojenosti.
U budovy zdrav.pokladny mají nízké žluté denivky, které mají dlouhou dobu kvetení. Nevím, jestli je to ta Stella, ale stvoly s květy jsou nízké a taky moc květů nemá. Kdysi jsem si objednala nízké denivky, ale pak jsem zjistila, že nízké jsou jen ty květy, a zanikají mezi vysokými listy. (-:
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 846
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Flori » 13 zář 2023, 15:50

Děkuji, za rok zkusím vyreklamovat. Stella by měla kvést často, i když menšími květy, já si jí všimla v botanické zahradě, a pak ji začala shánět. Budu si dávat větší pozor na výšku květů u miniaturních denivek- už to většinou vyhledávám i na jiných fotografiích než od prodejce, a tak mám lepší představu o skutečné barvě květu a o výšce..
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Ivan Hrozný » 09 lis 2023, 15:01

Viděl jsem tu chválu na Spomyšl. Bohužel se musím podělit o opačnou zkušenost:
Obdržel jsem darem poukaz do tohoto zahradnictví a vybral jsem si tam citronovník pro radost a k tomu jsem přihodil ještě meruňku a kanadskou borůvku, vše bylo skladem, ale hlavní byl ten citroník.
Objednávka odeslaná a obchodem potvrzená 5.11.2023. 7.11. mi bylo zasláno oznámení o expedici, 8.11. informace o předání dopravci. žádná jiná komunikace, vše vypadalo být v pořádku. Ráno SMS a mail od přepravní služby, dnes 9.11. kolem poledne mělo být doručeno.
Dnes v 11,11 h napsali ze Spomyšle mail - Změna v objednávce-nedodané rostliny. Že právě ten objednaný citroník přibalen není, protože "rostliny nejsou ve stavu, který je vhodný k odeslání" a že mám napsat číslo účtu, kam chci vrátit peníze. Na e-shopu přitom stále byly uvedeny 4 rostliny skladem, i po refreshi. Snažil jsem se s nimi komunikovat, že bych eventuálně vzal jinou konkrétní odrůdu, kde také byl podle e-shopu dosud 1 ks skladem. Odepsali promptně, že už je vyprodán (opravdu během těch 5 minut z e-shopu zmizel) a nabídli křížence mandarinky a citroníku, což jsem nechtěl.
Takže v době, kdy už zboží bylo v našem městě mi teprve oznámili, že pro mne nejdůležitější kus neposlali. Věřím, že peníze se mi na účet vrátí, ale napříště už se jim raději vyhnu. Opravdu jsem se na citronovník těšil a na tohle zklamání nezapomenu. Ano, komunikovali slušně, ale celé mi to připadá velmi nekorektní.
Ivan Hrozný
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 bře 2016, 10:38
Bydliště: Domažlice, 430 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků