prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod petrlcr » 14 říj 2016, 20:27

Ještě je tu jedna varianta a té se také nebojím využít. Jsou jí velké obchoďáky. Mnohdy tam mají krásné rostliny a v různých výprodejích za neskutečné ceny. Reklamační řád je jasný, strom při nákupu také vidíte.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 15 říj 2016, 08:51

petrlcr píše:Ano, stromek může vypadat hezky, ale co pokud po dvou letech zjistéte, že na hezkém stromku rostou malé, hořké, či kyselé plody, zcela jiné, než měly být? Kam to reklamovat a jak? Ten stánek na místě, kde jsi stromek koupil již jistě nestojí. Také vím, že na internetu jsou pěkní vykukové. Ale o těch to již také víme. Na druhou stranu, pěstování rostlin se věnuji hodně přes patnáct let, ač se změnily zájmové druhy, prodejci jsou stále podobní, či stejní.

Ahoj, u stromku se mi to ještě nestalo,a to nakupují všechny možné rostliny. Stromy,keře , citrusy,a jiné , pěstování citrusu 26 let. Ale většina rostlin je koupená na výstavě.
Naposledy upravil Satan dne 15 říj 2016, 13:24, celkově upraveno 2
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod triodyn » 15 říj 2016, 10:21

petrlcr píše:Ještě je tu jedna varianta a té se také nebojím využít. Jsou jí velké obchoďáky. Mnohdy tam mají krásné rostliny a v různých výprodejích za neskutečné ceny. Reklamační řád je jasný, strom při nákupu také vidíte.

V tomto případě musí mít člověk 2 krát velké štěstí:
1.Být v obchodě když jsou vyprodeje dané rostliny
2.Když už jsou ty výprodeje a člověk tam je,aby tam i byla požadovaná rostlina.-tohle většinou nevyjde. :D
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod petrlcr » 15 říj 2016, 12:07

Co se obchoďáku týče, tak tam je to mnohdy jen o náhodě. Přišel jsem do Obi a ve vyprodeji byly obrovské borůvky snad za sto korun i s označením odrůdy. Takovou bych na internetu nekoupil. Mám ji asi tři roky a jsem spokojen. Obdobně jsem letos pořídil maliny. Co nakupování na trzích a výstavách týče, já v ně mám menší důvěru, než v kamenné obchody, nebo internetové obchody.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 16 říj 2016, 00:25

Tak takto prosím NE!!!!!!!!!

http://citrus-shop-cz.svethostingu-tmp. ... ita-detail

Kolik, naprosto fatálních chyb, naleznete? :mrgreen: ... E7 E7 E7

Odsud bych neobjednal nic, ani pod nátlakem.
Je mi vždycky smutno, když někdo dělá něco, čemu nerozumí, nebo to dělá jen pro prachy. :cry:
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Miroslav » 16 říj 2016, 10:48

jo, to znám, jenom kdyz si vzpomenu jak tenkrát nově přišel starkl s durmany a hned jim dal novy název andělské trumpety S1 :D11
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Alena » 17 říj 2016, 13:52

Radim K píše:Tak takto prosím NE!!!!!!!!!

http://citrus-shop-cz.svethostingu-tmp. ... ita-detail

Kolik, naprosto fatálních chyb, naleznete? :mrgreen: ... E7 E7 E7

Odsud bych neobjednal nic, ani pod nátlakem.
Je mi vždycky smutno, když někdo dělá něco, čemu nerozumí, nebo to dělá jen pro prachy. :cry:


Tihle to ale dělají proto, aby jim dali prachy ti, kteří tomu nerozumí :mrgreen: .
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 21 říj 2016, 08:56

Jedině kde bych objednával, staré odrůdy Bojkovice, ten člověk ví co prodává. Je ochotný k zákazníkům. Mám od nich arguty,přišli zdravé pěkné velké rostliny, a samozřejmě s popisem odrůdy . :D
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod onry » 06 lis 2016, 01:27

Zdravím
V roce 2013 jsem mimo jiné koupil v eshopu Na Zázvorce ostružiník Black Butte EXTRÉMNĚ OBŘÍ PLODY!! za 89,- výsadbu jsem skoro rok odkládal než jsem našel lepší místo na zahradě a zároveň rozpěstoval pidi rostlinku . Nakonec jsem v roce 2014 vysadil. První rok přírůstek cca1m. V roce 2015 prvních pár plodů ale kvuli suchu nic moc kvalita. Letos jsem čekal konečně ukázkovou úrodu, ale........ Roste polehavě cca 2-3m ,extrémě pichlavý (manipulace jen v rukavicích) a plody velikosti planých ostružin a dosti kyselé. Mám podezření na zplanění. Máte někdo podobnou zkušenost s touto odrůdou či prodejcem? Ostatní rosliny byla OK.
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod petrlcr » 06 lis 2016, 09:51

Mám od nich několik odrůd a většinou popis sedí s výsledkem. Trochu jsem rozčarován z černoplodého maliníku. Vyrostla z toho třímetrová plazivá obluda s trny pomalu jako plané růže a prvním rokem bez jediného květu natož plodu.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod moonvil » 06 lis 2016, 13:52

Jakmile je na nějakém eshopu napsáno "obří plody", "extra sladké" nebo třeba i "novinka", tak je potřeba zpozornět. Zvláště u těch novinek je velmi nepravděpodobné, že má prodejce s daným ovocem nějaké zkušenosti, takže často jen bez rozmyslu či jakéhokoli ověření opíše informace dodané výrobcem a honem to prodat než se mezi lidmi rozkřikne jak je to doopravdy.
Lepší je nakupovat u specializovaných prodejců s menším katalogem, ale ne vždy tam člověk najde to co zrovna hledá.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod onry » 06 lis 2016, 21:05

moonvil píše:Jakmile je na nějakém eshopu napsáno "obří plody", "extra sladké" nebo třeba i "novinka", tak je potřeba zpozornět. Zvláště u těch novinek je velmi nepravděpodobné, že má prodejce s daným ovocem nějaké zkušenosti, takže často jen bez rozmyslu či jakéhokoli ověření opíše informace dodané výrobcem a honem to prodat než se mezi lidmi rozkřikne jak je to doopravdy.
Lepší je nakupovat u specializovaných prodejců s menším katalogem, ale ne vždy tam člověk najde to co zrovna hledá.

V té době se zrovna Black butte řešil na forech jako poměrně citlivá rostlina na omrznutí." Informací "jsem si našel docela dost.Ale pokud se nepletu většina z nás jsou tu takoví nadšenci co sáhnou po každé novince i z podivných zdrojů.Tady jsem čekal přeci jen větší jistotu než někde přes e-bay. Čert vem 89 kč. Pokud by vyrostla rostlinka a omrzla -- moje chyba. Pokud by narostly obří plody ale kysele jak citron--moje chyba. Ale štve mě, že narostlo něco co ani vzdáleně nepřipomíná onu odrudu a ještě jsem se s tím 3 roky mořil . To už moje chyba asi nebude. Zajímevé je, že Black Butte už není nikde v nabídce.
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 06 lis 2016, 21:19

Takhle podobně jsme dopadli se žlutým špendlíkem na prodejstromku cz, po dvou letech pěstování se letos urodila na stromku jedna modrá švestka :roll: . Reklamace sice uznána, ale 2 roky čekání nikdo nevrátí. Navíc aktuálně žlutý špendlík prodávají opět jen tam. Takže vykopání stromku, přesazení na méně "exklusivní" místo, shánění dalšího špendlíku a čekání dalších dvou let. A doufání, že to tentokrát bude ono.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sasman » 08 lis 2016, 17:36

Radim K píše:Takhle podobně jsme dopadli se žlutým špendlíkem na prodejstromku cz, po dvou letech pěstování se letos urodila na stromku jedna modrá švestka :roll: . Reklamace sice uznána, ale 2 roky čekání nikdo nevrátí. Navíc aktuálně žlutý špendlík prodávají opět jen tam. Takže vykopání stromku, přesazení na méně "exklusivní" místo, shánění dalšího špendlíku a čekání dalších dvou let. A doufání, že to tentokrát bude ono.


slibnější alternativa pro špendlík mi přijde žlutá švestka "Tipala" - měly by být se špedlíkem hodně podobné chuťově a hlavně klasické špendlíky decimuje šarka - proto už skoro vymizely. Tipala je naopak vůči šarce odolná. Sadili jsme ji ale až letos, takže zatím nemám žádné zkušenosti.
http://www.prodejstromku.cz/produkt/tipala-slivon/


Jinak klasický špendlík prodávají i tady: http://www.arbia.cz/Slivone.php
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 08 lis 2016, 17:52

Radim K píše:Takže vykopání stromku, přesazení na méně "exklusivní" místo, shánění dalšího špendlíku a čekání dalších dvou let. A doufání, že to tentokrát bude ono.


Nebylo by lepší nechat zakořeněný stromek na místě a přeroubovat ho? Špendlík z Malenovic máme už dost velký a rouby by byly.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník