prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 22 říj 2009, 19:43

ZdenekCernoch píše:Andrej asi fest zapracoval S6 S15. Tohle není jen tak. S1 Přeju mu to.

No tie ceny sú tam veru výborné, nie :?:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 22 říj 2009, 20:03

až na to, že nemá roubované, ale jen semenáče S15
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 22 říj 2009, 20:15

Zdenku v podstate máš pravdu :!: No napríklad v www.rastlinky.sk predávajú 20-30 cm Georgiu v akcii za skoro 60€ a on 2 metrovú rodiacu len za 60€ a píše ak som rozumel,že má 12-13 rokov :)
A už bude len na kupujúcom,ako sa rozhodne S15
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 22 říj 2009, 20:43

Nevím jak dlouho ještě budou ty rostlinky.sk držet tak vysoké ceny v dnešní době internetu. I Práskač v Tulnu je levnější ve všem co nabízejí a to dost výrazně :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 24 říj 2009, 12:39

Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 24 říj 2009, 15:25

pěkně drahý :lol: za tu cenu se dají kopit roubované ne jen semenáče :D kdo ví v jaké velikosti je prodává :wink: :?:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 26 říj 2009, 19:29

Už sa zobúdzajú aj v Rakúsku a Nemecku :) http://www.tropenland.at/trp/shop/kaki-info/pawpaw.asp
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 26 říj 2009, 22:19

tohle mi něco připomíná : mám takový pocit hodně přidušené rostliny od Ca Berardi a z druhého italského zdroje samozřejmě o přesazení nemuže být řeč. :D
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 12 lis 2009, 06:34

Včera som bol u Radima www.stareodrudy.org :) Pre záujemcov okrem iného je pripravené cez tisíc zemolezov v rôznych odrodách S9 Bohatý výber aj ďalšieho drobného ovocia a iného materialu :) Je tam trochu blato ale kde teraz nie je :?: Takže hor sa do gumákov a nakupovať :lol:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod onry » 13 lis 2009, 08:15

Hodím sem to co jsem napsal do oddělení dřínů, sem se to hodí asi lépe.Berte to jako vartování před ukvapeným nákupem.:
"Tak jsem před měsícem navštívil výstavu Věžky a u jednoho prodejce exot. rostlin (nějaký Ing. A.D. z Nitry )koupil očkovaný dřín -měl na poměrně velkém keříku zavázaná 3 očka prý 2 odrůdy -nějaká bulharská a slovenská . Chtěl 3 stovky a měl poslední očkovanou rostlinku tak jsem moc nepřemýšlel .Doma jsem při prozkoumání zjistil že kmínek je posetý jizvami po neuspěšném očkování no ale gumou zadělaná očka jsem nedokázal zkontolovat.
Asi po týdnu jsem to nevydržel (očka co jsem děla letos v červenci na broskvi a třešni už jsou krásně srostlá) a gumu jsem pomalu odřezal :1 očko -suché -vypadlo samo, 2. očko jakž takš jednostanně přirostlé, 3. očko tam vůbec nebylo jen nařízlá kůra a ta zelená část o níž prodejce tvrdil ,že je očkem byla jen pokračování podnože. :D17 Mělo mi být divné jak očkovací guma září novotou (3 měsíce na vzduchu už by měly být poznat).Ten samý podejce tam měl i tomely a asiminy.Asiminy roubované ale malinké ,neroubované prý z vlastních semen(plodů) a tomely ještě menší (snad letošní )a také očko zavázané gumou.Chudáci lidi co je kupovali za 500 a doma na jaře zjistí, že možná koupili jen nařízlou podnož. Jednomu pánovi tam prodával roubovanou asiminu a já jen tak prohodil,že bude potřebuvat 2 rostlinky,kupující se trochu zalekl dvojinásobných nákladů ale prodejce pohotově zareagoval " Stačí jedna roslinka ,pod roubem necháte narůst jednu větev podnože a máte opylovače hned." :D11 Pokud má někdo zájem mám na tohoto prodejce kontakt (asiminy 19odrud, tomel -36 odrud......atd.Jen je možná lepší vsadit si sportku S12 "
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 13 lis 2009, 13:19

tak mám pocit že moje rostliny jsou kvalitnější a lepší :wink: Jen nevím jestli má pro mě význam prodávat v Česku S15. Našel jsem lepší trh ve Francii a Německu :mrgreen:

Řekl bych to asi takto: vše co v zimě naroubuji je již v současné době beznadějně rozbrané S1
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod milas » 14 lis 2009, 17:02

onry píše:Hodím sem to co jsem napsal do oddělení dřínů, sem se to hodí asi lépe.Berte to jako vartování před ukvapeným nákupem.:
"Tak jsem před měsícem navštívil výstavu Věžky a u jednoho prodejce exot. rostlin (nějaký Ing. A.D. z Nitry )koupil očkovaný dřín -měl na poměrně velkém keříku zavázaná 3 očka prý 2 odrůdy -nějaká bulharská a slovenská . Chtěl 3 stovky a měl poslední očkovanou rostlinku tak jsem moc nepřemýšlel .Doma jsem při prozkoumání zjistil že kmínek je posetý jizvami po neuspěšném očkování no ale gumou zadělaná očka jsem nedokázal zkontolovat.
Asi po týdnu jsem to nevydržel (očka co jsem děla letos v červenci na broskvi a třešni už jsou krásně srostlá) a gumu jsem pomalu odřezal :1 očko -suché -vypadlo samo, 2. očko jakž takš jednostanně přirostlé, 3. očko tam vůbec nebylo jen nařízlá kůra a ta zelená část o níž prodejce tvrdil ,že je očkem byla jen pokračování podnože. :D17 Mělo mi být divné jak očkovací guma září novotou (3 měsíce na vzduchu už by měly být poznat).Ten samý podejce tam měl i tomely a asiminy.Asiminy roubované ale malinké ,neroubované prý z vlastních semen(plodů) a tomely ještě menší (snad letošní )a také očko zavázané gumou.Chudáci lidi co je kupovali za 500 a doma na jaře zjistí, že možná koupili jen nařízlou podnož. Jednomu pánovi tam prodával roubovanou asiminu a já jen tak prohodil,že bude potřebuvat 2 rostlinky,kupující se trochu zalekl dvojinásobných nákladů ale prodejce pohotově zareagoval " Stačí jedna roslinka ,pod roubem necháte narůst jednu větev podnože a máte opylovače hned." :D11 Pokud má někdo zájem mám na tohoto prodejce kontakt (asiminy 19odrud, tomel -36 odrud......atd.Jen je možná lepší vsadit si sportku S12 "


Máš pravdu je to kapacita,už musí chodiť za hranice,tu ho poznáme..
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Pepe » 14 lis 2009, 18:37

Myslim si, ze by sa malo upozornovat na Forach na neserioznych obchodnikov a zverejnit aj ich mena, aby neinformovaní zaciatocnici nenaleteli na ich keci...
Mam s tym osobnu skusenost v TT, ale o tom som uz pisal v inom prispevku... S13
Pepe
 

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 15 lis 2009, 16:41

Hledám v Rusku školky, které prodávají rakytník řešetlákový - jednu jsem našel ale to je spíše výzkumný ústav. ted ještě taková drobnost jak rostliny dostat ze sibiře do Česka :?: :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 17 lis 2009, 09:51

Jedna zaujimavá ponuka z Talianska :) http://www.amazonseeds.it/
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků