prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Bullets » 27 bře 2023, 10:36

Souhlasím já mám třeba hodně negativní zkušenosti s Kruhem... To co přišlo bych asi nenazýval rostlinkami ale spíš žebráky :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 27 bře 2023, 14:11

Bullets píše:Hele já netvrdím že je Starkl můj pravidelný eshop kde bych nakupoval a ani ho nějak neobhajuji ale objednával jsem tam 2x nebo 3x a pokaždé přišly krásné růžové rybízy :idea:


Tak zrovna růžové rybízy jsem tam koupila předloni dva. Oba měly cedulku Gloire des Sablons. Byly hezké. Oba ten rok plodily. Jeden měl velké sladké růžové bobule. Druhý malé, kyselé a červené :lol:
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 27 bře 2023, 14:19

A jak dopadla reklamace?
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 01 dub 2023, 11:26

EvaOstrava píše:A jak dopadla reklamace?


Reklamace od Starkla prave dorazila. Poslali i bolestne S6

Napsala jsem jim mailem, ze z objednavky 3 stejnych kytek byly 2 OK, zatimco ve 3. kvetinaci byl pouze substrat. Nejdriv odepsali, ze v ramci reklamace posilaji nahradni rostlinu. No a kdyz dorazil balik, tak tam byly 3 nahradni kytky! Mmch vse dobre zabaleno. Tri za jednu je velmi slusne jednani. E5

Takze jdu sazet!

Abych byla spravedliva, tak dobre dopadla i kdysi davno jista pozdni reklamace - tenkrat zamena odrud. Objednala jsem si ruzovou ruzi - a najednou v srpnu koukam, ze vykvetla ruzove. Tenkrat to mela byt solitera, zrovna jsem mela cas, tak jsem jim zavolala (tehdy jsem nic necekala, ale byla jsem nastvana a vsude se zrovna psalo o zamenach na eshopech). Zapsali si me a na podzim poslali spravnou odrudu.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rudolf M » 01 dub 2023, 11:34

Argout píše:Objednala jsem si ruzovou ruzi - a najednou v srpnu koukam, ze vykvetla ruzove.


Chápu, to muselo být zklamání :wink: , občas jsou zákazníci pěkní dárečci! :P :D
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1268
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 01 dub 2023, 12:19

No co, někdo si splete slovo, někdo odrůdy. Mi jednou přišla zásilka, že to vypadalo, jako by si spletli zákazníka.
Ale pokud se reklamace vyřizují kladně, je svět ještě poměrně v pořádku. S6
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rudolf M » 01 dub 2023, 13:32

EvaOstrava píše:No co, někdo si splete slovo, někdo odrůdy. Mi jednou přišla zásilka, že to vypadalo, jako by si spletli zákazníka.
Ale pokud se reklamace vyřizují kladně, je svět ještě poměrně v pořádku. S6


To mi připomíná s tou kladnou reklamací, že jsem jednu dobu chtěl založit téma "zákazníci". Protože to, co nám občas jsou schopní zákazníci napsat za hnus a styl jakým s námi jednají, by vydalo na knížku. Nejlepší jsou reklamace "že sme jim poslali chcíplou vymrzlou rostlinu v prázným květináči", hezky ještě obaleno do sprostot a výhružek. Přičemž se jedná například o druh rostliny, která na zimu zachází do kořenů... S6 .
Já jsem třeba vždycky rád, když někdo napíše klidným kultivovaným slovem, popíše co se mu v zásilce nelíbilo a nechá zbytek práce na nás. Není u toho sprostej, jízlivej, nenabízí sám sobě slevy a nerozhazuje titulama. Ne, když mi třeba někdo zavolá a začne mi sprostě nadávat a křičet, proč mu ještě nevypučelo granátové jablko, v dubnu.
Ono není všechno jenom o prodejcích-jistě i tam jsou řady podvodníků, ale i o přístupu zákazníků. Pak bych hodnotil jako že je svět v pořádku, ale to bych chtěl občas asi moc S6 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1268
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 01 dub 2023, 13:54

Je to fakt smutné, jak se někteří lidé chovají. Já to samozřejmě vidím jen z té své strany, a mohu řříct, že mi reklamace vždy ochotně vyřídili. Až na to zahradnictví Strakovo. Ale měli pravdu, fíkovníky za několik měsíců opravdu z kořene vyrostly. A teď jsem hodně zvědavá, co to je za odrůdu a jaké bude mít plody.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 847
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 01 dub 2023, 14:40

Rudolf:
Ach, samozrejme chyba. :oops: :oops: :oops:

Objednala jsem ruzovou a vykvetla CERVENE. :lol:
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Bullets » 03 dub 2023, 12:22

Já si teď říkal jestli jsem fakt tak mimo nebo nechápu co všichni píšete nebo někde nastala chyba :D tak jsem rád že nejsem dement :D :D :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod thesilentman » 05 dub 2023, 18:36

Pokud někdo sháníte chřest, tak doporučuji německého prodejce http://www.spargel.net Mají krásné rostliny (kořínky) a ceny jsou vynikající, kolem 70 centů za kus. Poštovné do ČR je sice dražší, 17 Eur, ale i tak se to rozhodně vyplatí. První chřesty jsem tam objednával na jaře 2019, ty už spolehlivě plodí, letos jsem přiobjednal další, dnes přišly.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
thesilentman
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 říj 2022, 13:40
Bydliště: Jižní Morava 190 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Pavel_CZ » 14 dub 2023, 20:48

Skvele, diky za tip. Chrest je chutovka, pristi rok ho tam urcite nakoupim, u nas je to bida
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 18 dub 2023, 19:35

Abych jen nebrblala, tak zde chci sdilet radost nad prave vybalenymi pivonkami z webu slovensketrvalky.sk
Jsou cca 2-3x vetsi nez pivonky z lukon-bulbs.eu, koreny obalene substratem, nikoli jen tak volne v pytliku.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rudolf M » 19 dub 2023, 11:28

Jestli si někdo zaslouží zpranýřovat, tak je to právě Lukonbubls. Nikdy jsem nebyl tak znechucenej z objednávek jako od nich, za to jejich značení rostlin :? . Všechno dokážu překousnout, i to že 5% rostlin v objednávce nebylo (asi vyprodáno? nezasloužil jsem si je? něčí dítě trénovalo vodorovné linky? nevim, bylo to ve faktuře jen bezeslova škrtnutý :lol: ), dokonce překousnu i to co sám nedělám, a to že když v objednávce něco není, tak bych to chtěl vědět předem, když už platim poštovný :wink: . Ale objednat desítky a desítky trvalek, které jsou popsané kódem produktu na eshopu, je podle mě, nezlobte se na mě, prasárna.
Pokud bych jich objednal 5, tak se tim nějak prokoušu, ale u malých stovek rostlin v jedné objednávce, co se na mě vysypou v plastový lavině pytlíků z krabice, aniž bych dokázal z kodu rozluštit aspoň co to je za rod, to je silný kafe i na mě S13 . Faktura rozmočená a tak nezbývá než vzít mobil a při výsadbě u každé cibulky použít jejich eshop, jo moment, ale to nemá být moje práce :wink: .
Každý ten pytlík značený byl, malým štítkem z potravin, kde je ručně psaný 5 místný kód, složený z písmen a číslic. Ale proč tam prostě rovnou nenapsat odrůdu, obzvlášť pokud jste takový internetový gigant jako lukonbulbs, zůstane už asi nevyřešenou záhadou S21 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1268
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 19 dub 2023, 12:44

Rudolf:
Ano, ano, ano. Naprosto souhlasím! Na mé faktuře však ta čísla taky nebyla (to jen pro útěchu), všechny kódy/odrůdy jsem musela googlit.
O to více pak potěšily Slovenské trvalky - balením i velikostí (navíc s hezkou vytištěnou cedulkou).

Nedodané položky beze slova vysvětlení oproti vysokému poštovnému mi udělala www.deaflora.de Konkrétně šlo o mrazuvzdorná granátová jablka, což se blbě shání. Kvůli pár rybízům bych vysoké poštovné za pár myších ocásků v kelímku neplatila.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků