prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 19 dub 2023, 13:39

Slovensketrvalky.sk mě taky potěšily i další slovenské zahradnictví fragaria.sk.
Nejvíce reklamací jsem opravdu měla s Lukonbulbs, většinou špatná odrůda. Jelikož jsem objednávala jen několik položek, označení čísly mi nevadilo, pokud by bylo správné. Jenže mají krásné katalogy, úžasný sortiment, a tak jsem málokdy odolala, i když jsem tušila, že opět bude zpoždění tři roky(=v tom jedna reklamace). Ale byli milí a vždycky jsem nakonec dostala požadované krásné odrůdy, které mě dodnes moc těší. Teď jsem zalistovala v těch svých reklamacích a vida, ani Lukonglads o moc lepší nebyl. Naposled jsem chtěla modré floxy a bílé kosatce, a přišlo to přesně naopak. :|
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 880
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod thesilentman » 26 dub 2023, 14:39

Zahradnictví Na Zázvorce - objednané 2 keřové višně Cupid - 50% úspěšnost. :) Když jsem jim poslal fotku, odepsali mi, že reklamaci není možné uplatnit na rostliny v květináči a mám je nejprve vysadit do zahrady a ozvat se za měsíc. Ta druhá byla určená pro švagrovou, ale tohle jí přece nemůžu dát... :D No uvidíme, třeba ještě obrazí...
Obrázek
Uživatelský avatar
thesilentman
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 říj 2022, 13:40
Bydliště: Jižní Morava 190 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 27 dub 2023, 17:12

Na Cupid ze Zazvorky jsem take myslela, ale nenasla jsem misto, takze vlastne dobry.
Nechala jsem se ale unest jistou pivonkou, kterou jsem nutne musela mit - nasla jsem ji az na www.willemsefrance.fr
To, co dorazilo, bylo jeste mensi nez pivonky z Lukon Bulbs :lol: no snad to pro zacatek prezije a za par let i pokvete.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 240
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod minka » 29 dub 2023, 11:03

Taky jsem měla problém se Zázvorkou a višní Jewel C. Také neuznaná reklamace.
Ale mám i dobré zkušenosti i třeba po roce, když jsem znovu objednávala jsem jen připsala, že něco nepřežilo, a poslali mi zdarma náhradu. Ale to byli malí pěstitelé.
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 355
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 29 dub 2023, 19:39

thesilentman píše:Zahradnictví Na Zázvorce - objednané 2 keřové višně Cupid - 50% úspěšnost. :) Když jsem jim poslal fotku, odepsali mi, že reklamaci není možné uplatnit na rostliny v květináči a mám je nejprve vysadit do zahrady a ozvat se za měsíc. Ta druhá byla určená pro švagrovou, ale tohle jí přece nemůžu dát... :D No uvidíme, třeba ještě obrazí...
Obrázek

Pokud dobře vidím tak nevím co chceš reklamovat,jedna je narašená a druhá už roste. Pokud má v pořádku kořeny tak bych se toho nebál.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rudolf M » 29 dub 2023, 20:43

pavell píše:Pokud dobře vidím tak nevím co chceš reklamovat,jedna je narašená a druhá už roste. Pokud má v pořádku kořeny tak bych se toho nebál.


No není, jde to vidět při bližším pohledu i na fotce, ta co "raší" má svraštělou kůru. To znamená že zimu kořeny nepřežily ale dřevo ano a z posledních sil vyrašilo. V tomhle stavu ale zůstane dokud neuschne. Každej znalej prodejce to musí vidět.

Reklamace jsou ošidný, je celkem důležité, jak dlouho zákazník rostlinu má a jestli ji zimoval správně a tady se dostáváme na tenké ledy, kdy prostě nestačí vyfotit závadu a k tomu prodejci napsat "je to rozbitý, kam to mam poslat zpět" S14 :) . Osobně preferuji přístup, že rostlinu vyměním, nebo nabídnu řešení, jelikož spokojený zákazník se vrátí spíš. V tomhle ohledu je ale taky veledůležitý přístup zákazníka, když na mě někdo prská a ohání se sprostotou, nemam ani chuť ten email dočíst do konce.. S14 :D .
U velkých zahradnictví je taky problém, že se vytrácí ta osobitost. Pokud eshop dělá jeden zaměstnanec, další se stará o rostliny, jiný je balí a další vyřizuje reklamace, dokážu si představit, že se pak ani mile a právem podaná reklamace nevyřídí. Protože upřímně když mě někdo něco reklamuje, tak sem to vypěstoval pravděpodobně já, vystavil, zabalil a pak mě mrzí že rostlina není v pořádku a chci to napravit. Ale kdybych seděl celý den u počítače a poslouchal jak někdo jiný pokazil zásilku, tak mě to bude asi taky větší šumák :D .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1281
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 29 dub 2023, 23:09

Rudolfe pravda , kůra vypadá svraštěně takže možná uhnilé nebo okousané kořeny od lakonosce proto jsem ty kořeny zmiňoval i v předchozí zprávě. Takže vyklepnout z kontejneru a omrknout kořeny. Teď jsem si vzpomněl že podobně mi dopadla keřová višeň kterou jsem před lety koupil od jednoho zahradníka který se tu na foru taky vyskytuje. Koupil jsem ji už pozdě na podzim, na jaře taky vyrašila, ale dál nerostla a když jsem ji vyklepl z kontejneru tak měla ohlodané kořeny a spoustu larev těch hnusáků v substrátu. Takže Thesilentman mrkni na kořeny a dej vědět.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod thesilentman » 02 kvě 2023, 14:08

Z té fotky to asi není dobře vidět, ale ty pupeny jsou zaschlé. Zkusil jsem ji vysadit ven, třeba z toho ještě něco bude. Každopádně ta, která je v pořádku, má hezký kořenový systém, dá se vytáhnout celý prorostlý bal. Ta špatná má jenom bídných pár kořínků, vůbec není dobře prokořeněná, vypadá to, jak kdyby někdo jenom strčil proutek do hlíny a poslal. A s prodejcem jsem samozřejmě jednal slušně a ptal jsem se jich, jak mám postupovat.
Uživatelský avatar
thesilentman
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 říj 2022, 13:40
Bydliště: Jižní Morava 190 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 11 kvě 2023, 18:38

Dorazila zásilka z Deaflory. Objednaná a potvrzená 26.12., což byl jediný kontakt s prodejcem, dnes ležela bez jakéhokoli varování před domem (pošťák ví, že to tam může nechat, a kdyby cokoli, kytkám bude líp před barákem než na poště, ale ocenila bych, kdyby se Deaflora obtěžovala s oznámením typu "pozor, posíláme"). Na druhou stranu už po pár letech adrenalinových nákupů vím, co mám zhruba čekat – velmi malé sazenice vzácných odrůd přibližně v první dekádě května.
Opět chybí jedna objednaná rostlina, ale že jsem chtěla jednu kytku 2x, tak to tolik nevadí jako loni, když jsem objednávala 3 různé mrazuvzdorné marhaníky (a kvůli nim neřešila vysoké poštovné) a nakonec mi 2 z nich prostě neposlali. Pozitivní je, že to pošta zřejmě dopravila svižně, rostliny jsou v dobrém stavu (v lepším než loni a bez bonusových mšic) a mám tentokrát všechny odrůdy S6

Také dorazila pivoňka z www.irises.cz Sice mají na stránkách info, že to pošlou až na podzim, s čímž jsem počítala při objednávce, ale poslali předem varovnou zprávu, že odesílají a pivoňky je opravdu hezký kousek, takže spokojenost.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 240
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 12 kvě 2023, 21:05

Pochválím zahradnictví Zoja za vyřízení reklamace. V březnu jsem si objednala 3 rostliny, začátkem dubna přišly. Jedna se prostě neprobrala, v polovině dubna jsem oslovila prodejce. Domluvili jsme se, že tomu dáme ještě 14 dní. Dala jsem 3 týdny a dnes jsem poslala fotku a vyplnila reklamační formulář. Odpoledne jsem měla peníze za rostlinu na účtu.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1128
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod kasta » 13 kvě 2023, 10:00

ja musim pochvalit Spomysl, objednaval jsem ted u nich jen dve rostliny a asi proto poslali ty nejvetsi, co meli :) uz krabice prekvapila rozmery a uvnitr byla asi metr vysoka akebia trifoliata s kompletne zdrevnatelym stonkem, jen ostrihany mlady slahouny. Roste jako das a pocitam, ze pristi rok uz pokvete.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1278
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod longr » 14 kvě 2023, 16:18

Já ve Spomyšli koupil kromě jiného Akebia quinata 'Variegata' a taky krásná. Stejně tak klematis i ostatní kytky. Zato kontejnerovaná kdoule nic moc. Dvě pěkné větve a jeden tenký fous. Špičák by byl lepší, ale neměli. Holt to často je tak, že co se neprodá jeden rok jako prostokořenné, protože je to horší, to se dá do květináče a prodá o rok později jako květináčovka.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 367
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Argout » 15 kvě 2023, 14:02

Připojuji se k nadšení nad Spomyšlí.
Pivoňky velké, 2 ze 3 s několika poupaty (!), hosta. Zabaleno tak dobře, že ani u takto velkých rostlin není žádné poškození - a to byl balík trochu promáčklý.

Obrázek

Obrázek
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 240
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 15 kvě 2023, 17:04

Tak my je taky v té Spomyšli pochválíme, no :D ....objednávali jsme u nich dřín, jeden už byl poslední kousek, ale chtěli jsme ten a žádný jiný :lol: , věděli jsme, že asi nebude nic moc a taky nebyl, klacíček 30cm, živý jen tak tak. Zato ten druhý nám to asi měl vynahradit :wink: , přišel KEŘ s obrovským kořenovým balem, vysoký skoro metr. Oba za stejnou cenu. Člověka potěší, že na něm někomu záleží :wink: . Jo a to mrně taky roste a docela dost.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4202
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 30 kvě 2023, 15:56

Takže další pochvala - copak se to děje? :D
V neděli po půlnoci objednaná rostlina z Lumigreenu (ze Slovenska), dneska v jedenáct hodin už u nás doma nasazená. Krásná zdravá kytka, nepomuchlaná...
Klobouk dolů před dopravcem. Dokázal si k nám najít cestu lesem (dobrá navigace :wink: ) a ušetřil si skoro dvacet kilometrů. První takový S6 .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4202
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník