prodejci semen

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci semen

Příspěvekod Carduelis » 14 črc 2013, 23:27

Přátelé, už asi dva roky sháním semena rostliny, jejíž latinský název je Epimedium sagitattum. Česky škornice šípolistá. Požádal mě o to kamarád, našel jsem dokonce nějakou francouzkou semenářskou firmu, ale tam ji slibují už druhý rok a nic. Vím, že se dá u nás koupit sušená, ale kamoš chce sehnat semena. Ona je to celkem zajímavá rostlinka, krom toho, že funguje jako afrodiziakum, a jiných dalších vlastností, by měla odbourávat kortikoidy (součást některých dermatologických přípravků, např na léčbu ekzémů) z těla, což je určitě velmi dobrá vlastnost. Zkuste zalovit, třeba to někdo objeví, vím, že se dá sehnat v Číně, ale na čínských stránkách ani překladač nepomůže. Zkoušel jsem to i přes amazon a ebay, marně.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: prodejci semen

Příspěvekod chemik909 » 14 bře 2015, 21:18

akú máte skúsenosť s http://www.neoseeds.cz/cz/search/0/rozs ... =diospyros ? rozmýšľam že by som vzal D. virginiana.. príadne má niekto nejaké semená?
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: prodejci semen

Příspěvekod paloo » 15 bře 2015, 09:54

Tohtoročný výsev zo Sema.Cena za balenie 1.75€ a výsledok S13 S13 S13
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci semen

Příspěvekod Alena » 21 dub 2016, 14:17

Nechápu.... Ale určitě se najde zákazník...
http://www.semena-rostliny.cz/shop/2584 ... emena.html
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: prodejci semen

Příspěvekod Radim K » 21 dub 2016, 15:48

Tak to já u těchto firem (osiva-semena, semena-rostliny, semena, osiva-seminka, osivo-semena, pestik a další snad desítky e-shopů se semeny, které mají dozajista jednoho majitele, obchodníka) beru jako mnohem větší prohřešek některé absolutní nesmysly u popisovaných druhů, stará neklíčivá semena a ještě horší ceny, než 4 semínka hrušky za 31 kč. Byť cena je i zde značně přestřelená a tvrdí, že je to středně raná odrůda. Ale jsou-li to skutečně semena Pyrus communis, tak to z toho také vyroste (pokud jsou semena ještě životaschopná) a zde ten popis plodu semenáče náhodou i docela sedí :D . Jinak je to ale opravdu hrůza, třeba při porovnání s tímto: http://www.semena-rostliny.cz/semena/20 ... emena.html je ta hruška ještě naprosto zlatá S13 . Myslím hlavně popis, kde je nejméně 10 naprosto fatálních chyb.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci semen

Příspěvekod chemik909 » 22 dub 2016, 16:45

Banánovník je jednoletá bylina, roste tedy poměrně rychle. Během jednoho roku vyroste mateřská rostlina, která uhyne a od kořenů vzroste rostlina nová. Uhynulou rostlinu je nutné odřezat, aby mohly bezproblému vyrůst nové výhonky. Poprvé plodí už 2-3 rok.


S8
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: prodejci semen

Příspěvekod petrlcr » 05 čer 2016, 07:50

S tímto obchodníkem mám také tu nejhorší zkušenost. Objednal jsem jen semínka zeleniny. Přišla v igelitových sačcích, po pár kusech. Klíčivost dost často žádná, Nebo do 30%.Prostě nakoupí klasické semena od známých semenářských firem a po pár kusech je rozsype do igelitových pytlíků, které prodá draž, než originál a bez návodu na pěstování.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci semen

Příspěvekod petrlcr » 05 čer 2016, 08:21

Jinak ještě z dob, kdy jsem pěstoval tropické ovoce a citrusy, mám velice obdobné zkušenosti s firmou Koexflor. Z nákupu semen za několik tisíc mi vzešly třebas jen dvě sazenice. Obecně jsem nakoupil i dvacet druhů rostlin.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci semen

Příspěvekod Marek107 » 05 čer 2016, 09:12

Nechci nikoho obhajovat ale u dost rostlin je problém že velmi brzo ztrácí klíčivost. Já si dělám semena sám pro sebe a každý rok je to jiné co se týká klíčivosti.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: prodejci semen

Příspěvekod J.K. » 08 lis 2016, 13:40

Podelím sa o jednu nepríjemnú skúsenosť. Polovička ma na jar zaúkolovala kúpenim semiačok tekvíc Hokaido. Keď som pozeral na nete, či ich v predajni majú, natrafil som podľa popisu na veľmi podobnú odrodu s predĺženou skladovatelnosťou. Kúpil som teda po jednom baleni z obidvoch.
Obrázek
Tekvice pekne rástli, zaberajúc skoro polovicu našej malej záhrady. Tie druhé sa akosi na Hokaida nepodobali, ale kto by si už po pár mesiacoch pamätal, ako majú vyzerať.
Obrázek
Nedávno sa polovička odhodlala najviac vyfarbenú vyskúšať, pečenú v rúre rovnako ako si robí Hokaidá. Bolo to vodnaté, bez chuti, ani to nedojedla. Obaly z toho čo sadíme si nechávame, tak som sa vydal hľadať, čo som to vlastne vybral za blbosť. Pri pohľade na etiketu mi došlo, ze chyba nie je v našom prijímači, ale ju urobili niekde soudruzi zo Sema. Bol som dosť nasrdený, lebo namiesto zásob pre manželku mi na krku zostalo cca 200kg odpadu, s ktorým neviem co budem robiť (bolo ich cez 20ks, hmotnost 7 - 15kg plus jedna asi 30kg ako bonus). Prikrmovať diviaky čo nam chodia poza plot asi nie je najlepší nápad. Požiadal som teda Semo o vyjadrenie. Za 9 dní prišla takáto odpoveď:

Dobrý den pane xxxx.
Prověřoval jsem Vaši reklamaci na tykev.

To, co Vám vyrostlo, je podle zaslané fotky tykev MOSCATA DI PROVENZA, tykev muškátová. Tato tykev má tmavě zelené plody o váze cca 8 – 10 kg, které při úplném vyzrání mají oranžové zbarvení se silným ojíněním. Dužina je i tady oranžová, zpracovává se velmi podobně, jako u hokkaida. Navíc díky tužší slupce má i delší skladovatelnost.
Odrůda SOLOR F1 je tvarově velmi podobná odrůdě HOKKAIDO ORANGE, má prodloužený krček a velikostně je o něco menší, déle skladovatelná.

Martin Hala
SEMO a.s.

Nuž fajn, lenže ja som kupoval Solor, nie Moscata. Odpísal som pánovi Halovi (asi do desiatich minut od jeho mailu), že mi nevysvetlil, prečo nám to doma vyrástlo. Odvtedy prešlo 14 dni a odpoveď nikde, zrejme už ani nebude. Žiadne vysvetlenie, žiadne ospravedlnenie...

Takže tak, nabudúce pri nákupe teda radšej skúsim inú značku S13
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: prodejci semen

Příspěvekod nene » 08 lis 2016, 14:08

Na Semo nadáváme taky už delší dobu. Vždycky - snad ještě před šesti lety- to byla záruka kvality, člověk se mohl naučit, které odrůdy mu v jeho podmínkách rostou a vyhovují a bylo to fajn. Pak začalo být něco špatně. Člověk má nějaké letité zkušenosti a pěstováním a najednou na záhonku nevzejde ani semínko. No dobře, třeba to prodejce měl někde v nevyhovujícím místě nebo to přeschlo....řeknete si chyba se stala, jedeme dál...potom vysejete fazole - keříčkové bez vláken jsou nepoživatelné, protože samé vlákno, ...nejste sami, i sousedům se to stalo. Nebo sousedka a mochyně - vyrostlo cosi rajčatovitého, všechno vyhodila. Fazole jejichž odrůda nám jeden rok udělala radost jsou příští rok zcela jiné. No a akce Hokaido proběhla u nás podobně, tohle nám taky vyrostlo, jenže my měli i muškátovou a olejnou nasazenou a tak to zaniklo "v davu". Ale aspoň už vím, proč se nám letos urodilo tak maličko dýní Hokaido - jen pět plodů z asi deseti rostlin.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci semen

Příspěvekod sasman » 28 pro 2017, 17:06

Zkušenost s Estonským prodejcem semen Seemnemaailm (https://www.seemnemaailm.ee/index.php?lang=en):
Doba dodání byla asi 10 dní, což je velice pěkné vzhledem k tomu, že v té době byly zahrnuty i Vánoce.
Pro sebe jsem kupoval rajčata Sladkaja děvočka a Finik žlutý - doba expirace balení je jednoznačné minus. Sladkaja děvočka má expiraci balení za rok, Finik už letos (takže za týden bude prošlý) - rajčata obvykle klíčí dobře, takže letos to nebude problém, ale čekal jsem, že budu mít semena na delší dobu, tak uvidím, jak budou klíčit třeba za 2 roky.
Ještě jsem objednával pro cavera jakousi mě neznámou zeleninu, tam byla expirace balení výrazně lepší (2-4 roky).
Jinak výběr semen mají pěkný.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: prodejci semen

Příspěvekod mirka » 01 úno 2018, 21:21

Objednala jsem si semena Adenium obesum přes Koexflor, posílají 3ks semen po 25,-
Objednala jsem si 7druhů, došli malé semena, prozatím se mi jen tři ks ujali jinak
vypadá že už více nebude! Nejvíce jsem spokojená semeny od Levné semena a Gadaru,
od Neoseeds čekám jaké budou, objednávala jsem je později!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: prodejci semen

Příspěvekod petrlcr » 01 úno 2018, 22:25

Osobně jsem se semeny z Koexfloru byl vždy maximálně nespokojený. Před lety jsem se známým objednal desítky exotických plodonosných stromů. Jediné co vyklíčilo byl lotos. Semena-osivy, Semena-online, nebo jak se firmy jmenují a jim podobné firmy snad ani netřeba komentovat. Pravděpodobně je to jedna a tatáž osoba, jen pod různou značkou. Tam nevyklíčí ani cukety, ani hrášek a pokud ano může to být klidně jakákoliv tykev. Odrůdou ani klíčivostí si hlavu nelámou. Do malých igelitových přepravek rozsypou prošlá semena z výprodeje a prodávají za stejnou cenu jako v originálních baleních.
Naposledy upravil petrlcr dne 01 úno 2018, 23:14, celkově upraveno 1
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: prodejci semen

Příspěvekod mirka » 01 úno 2018, 22:50

Ty tři prodejci poslali velké semena, Levné semena se mi ujalo celkem dost semínek je fakt že to byla první várka!
Něco jsem umořila já, dále už jsem si dávala pozor, Gadar se mi z várky ujali skoro všecky semínka a Neoseeds je
ještě brzy dělat závěry! Ještě se uvidí jestli sedí barvy květu, to se uvidí až rostlinky adenií pokvetou!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Předchozí

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron