Zahradnictví Kruh

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Rei » 19 bře 2022, 15:58

Za velikost fota se omlouvám, bylo to mé první vložené.

Obrázek
Naposledy upravil Rei dne 21 bře 2022, 04:47, celkově upraveno 1
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod dzani696 » 19 bře 2022, 18:59

Nechcem rýpať ale predsa keď budem chcieť auto tak si pôjdem vybrať osobne a nebudem ho kupovať cez internet. :wink: tým sa nikoho nezastávam len nechápem prečo ľudia stále kupujú ovocné stromky na nete.A ak som náročný zákazník, predsa nemôžem čakať že mi niejaký "nespoľahlivý"eshop pošle niečo z čoho padnem na prdel. Ja som schopný obísť 3 predajne a ani v jednej nebudem spokojný. E-shopy poväčšine predávajú čo zostane.Česť výnimkám.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Rei » 19 bře 2022, 19:45

Také jsem psal "dárek" Jinak asijské hrušně nejsou v každém zahradnictví. A u těch aut, asijskou Acuru si v čechách v saloně bohužel taky nekoupím S20
A ve výsledku je mi to upřímně jedno. Myslel jsem, že se tady píšou zkušenosti se zahradnictvím kvůli tomu, aby si ostatní udělali sami obrázek o tom co kde kdo obdržel a zvážili tak jestli to risknout. Objíždět několik zahradnictví pro stromek za 300kč můžou jen migranti, ty mají autobus gratis.. Už do témat prodejců raději přispívat nebudu, hlavně "sázejte co nejvíc našikmo" S6
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Bullets » 19 bře 2022, 21:32

Bohuzel musim souhlasit z Kruhu uz nikdy… Taky si jezdim do mistni skolky se kterou jsem na 1000% spokojeny ale samo nema uplne vsechno a sehnat zakrsle zlute maliny je kumst takze na podzim jsem to riskl a byli jsme vsichni opravdu nasrani co prislo :/ male tenke suche neco co nestalo zrovna malo a to se dusovali jak je to original ze Svajcu. Kazdopadne jsem to zasadil do 5l kvetinacku a nechal na pospas zime. Po novem roce se zdalo ze nejake nove vyhonky vylezaji z hliny takze jsem nabral optimismus ktery mi ovsem zahy sebraly mrazy kolem -11. Takze jsem je asi pred 2 tydny vzal domu a dal na okno jestli se rozjedou nebo pujdou do kose. Snad se podari a neco z nich bude viz fotka. Kazdopadne hrozne rostlinky za stejnou cenu jako od “originalu” plus absolutni neochota u me jasne rozhodla o dalsim nenakupovani ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod J.K. » 20 bře 2022, 08:44

Rei píše:Měřil jsem to od kmínku,tzn v místě roubování. předpokládal jsem že kmínek roste pod úhlem 90stupňů. Nevim jak to měřit správně, proto ty fotky. Jinak je to SLOUPCOVITÁ jabloň, ta neroste silně jako normální aby se ten kmen růstem srovnal. Celkem jsem zasadil tak 50 různých sloupovitých a ani jedna a tím myslím doslova ani jedna nebyla takový mrzák a to byly z různých zahradnictví. Každý má holt jiné nároky na stromky. Někdo rád tvaruje bonsaje, jiný zas sloupovité jabloně odvozuje od slova sloup a ty my máme rovně vzhůru.
Předpokládám, že když kupujete auto, tak taky chcete koupit nové bez nutného zásahu nového majitele že? Nebo by jste koupil nové auto se zadřeným motorem? Přeci nic co by nespravila výměna motoru...
Za foto se omlouvám, bylo to mé první vložené S8

Obrázek

Co sa tyka "merania odklonu", z logiky vyplyva, ze sa meria uhol odklonu od kmienika. Teda to co ide v tom istom smere, ma uhol 0.
Aby som to upresnil, netvrdim ze stromcek je super a ani sa nezastavam kruhu (nikdy som od nich nic nekupil, ani tak urcite neurobim). Len som chcel povedat, ze z toho robis zbytocnu vedu. Stromky sa tak ci tak musia vysadzat ku opore, takze tato chyba sa da postupnym dorovnavanim napravit. Iste, asi nemam rovnake naroky na material ako ty, ale pre mna je najdolezitejsie, aby to co dostanem, bolo to, co som si objednal. A to nezaruci sebelepsie vyzerajuci stromcek, ani osobna navsteva zahradnictva.

A na zaver jedna moja skusenost. Ako vidis, dostal som podstatne horsi kus, s odklonom cca 45stupnov, takze uplne vyrovnat sa nedal. Napriek tomu to nicomu nevadi. Vysadeny v r.2016, vlani na nom bolo vyse 40kg jablk odrody, ktoru som chcel...

Obrázek Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Rei » 20 bře 2022, 15:49

Je vidět jak se krásně tou tyčí srovnal, super :wink:
Naposledy upravil Rei dne 21 bře 2022, 04:50, celkově upraveno 1
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod J.K. » 20 bře 2022, 17:04

Sorry, pochopit to co pises, je mimo mojich schopnosti. Uz som ticho.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Rei » 20 bře 2022, 22:54

Jsem už v klidu, děkuji za rady. Zasadím to co nejvíce ze šikma jak jsem již dostal radu a dorovnám tyčí.
Naposledy upravil Rei dne 21 bře 2022, 04:58, celkově upraveno 1
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod pavell » 21 bře 2022, 01:13

Rei řešíš nesmysly, pokud bys tomu aspoň trošku rozuměl tak bys mohl být naprosto v klidu.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Jibro » 04 kvě 2022, 07:29

Pro představu jak vypadají zaslané rostliny z Kruhu aktuálně, dva zabalené klacky rybízů v igelitu za 89 Kč, očka začínají růst tak snad Ok, angrešt Lady Sun cca 25 cm vysoký za 120 Kč v mini květináči, nejhorší je obří borůvka Chandler za 150 Kč bych si tedy představoval jinou velikost, no celkově s velikostí moc spokojený nejsem, tak snad alespoň odrůdy budou odpovídat...
Obrázek
Jibro
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 157
Registrován: 30 lis 2018, 12:38
Bydliště: Vysočina 500 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod moonvil » 04 kvě 2022, 07:43

Myslím, že ty ceny jsou celkem ok a i ty sazenice vypadají dobře. Schválně si zkus namnožit nějakou kanadku, rok ji držet v kontejneru a pak popřemýšlej za kolik bys byl ochotný ji prodat :wink:
Hlavní je, aby to bylo živé, zdravé a aby seděly odrůdy, zbytek se dá snadno dohnat.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4031
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Jibro » 04 kvě 2022, 08:31

Sám roubuji i řízkuji a vím jaký je rozdíl v pracnosti mezi řízkováním a roubováním, stejně tak kolik stojí substrát a hnojiva. Pokud se běžně prodávají silné roubované stromky kolem 200 Kč, 150 Kč bych si za zakořeněnou mini rostlinu fakt neřekl, ale co už, jak píšeš nejdůležitější je aby byly zdravé a rostly.
Jibro
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 157
Registrován: 30 lis 2018, 12:38
Bydliště: Vysočina 500 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod Bullets » 04 kvě 2022, 18:26

To máš ještě super kusy... My jsme objednali parta nějaké sazenice a ty byly teda echt malé a kus za 250,-!!! Ne já se rozhodl že ač mají v kruhu něco co bych fakt chtěl tak odtud už ne... Nejhorší že polovina toho byla asi už načatá před zimou a zimu nepřežila takže člověk nemá ani rostlinu ani prachy a to je to nejhorší :( Já ty svoje maliny ještě držím při životě ale jsou to chcípáky. Když vezmu že jedno nejmenované zahradnictví prodává krásné zakořeněné řízky stejného druhu za 65,- tak je to prostě výsměch
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Zahradnictví Kruh

Příspěvekod robo » 09 kvě 2022, 20:38

na Kruh nedám dopustit, je to moje nejoblíbenější zahradnictví ještě společně se zahradnictvím Žižka. Je pravda, že ho navštěvuji osobně což uznávám, že je velký rozdíl než si to od nich nechat posílat poštou. Díky těmto dvěma zahradnictvím jsem přestal navštěvovat Zázvorku a Zoju protože většinou seženu vše tam. Navíc u Zoji mě dost vadil přístup v době koronavirové. S13
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Předchozí

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků