Řízkování rakytníku

Zde můžete probrat vše o pěstování rakytníku
Moderátor :Stanley_51

Re: Řízkování rakytníku

Příspěvekod radek.god » 12 říj 2023, 17:24

Mno uvidime.Uz jsem mel v kosiku 2 rakytniky s plody v akci, kdyz me pritelkyne rekla, ze je to smejd, ze to ma maly a ne moc sladky bobule (v porovnani s tema co ma na chate - bohuzel rizek samice jsem letos neukecal ) a at to neberu.Kazdopadne me zarazila jedna vec.
Rostliny nebyli zasazene v klasicke zemine, ale v necem, co bych prirovnal k pilinam nebo tenkym triskam :-o
Mam dojem, ze jsem takhle nekde videl prodavat kanadske boruvky.
Setkal jste se s tim nekdo ?
Neni to ojedinele, protoze tady v okoli to v zahradnictvi meli taky takto, ale 2x250 nebo i mnohem vic, se mi za rakytniky bez toho anichz bych vedel jake to ma plody , dat nechtelo :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Řízkování rakytníku

Příspěvekod Lenkalor » 12 říj 2023, 20:17

Radku, můžu ti na jaře zase poslat odkopek samce. Stejně ten výhon musím zlikvidvat.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Řízkování rakytníku

Příspěvekod radek.god » 13 říj 2023, 20:00

Lenkalor píše:Radku, můžu ti na jaře zase poslat odkopek samce. Stejně ten výhon musím zlikvidvat.

Lenko diky moc, to by bylo super. P.S.: Samice s dobrymi VELKYMI plody by nebyla :x ?
Martin uz mi nejake doporucoval, mas i Ty nebo nekdo jiny z pestitelu tip na dobrou odrudu samice ?
Proste idealne plody velikosti melounu a ultra sladke :P
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Řízkování rakytníku

Příspěvekod kasta » 13 říj 2023, 20:47

Radku mrkni do vedlejsi diskuse "rakytnik", treba Ragnar tam ma fotky nadherne obsypanych rakytniku a prehled zkusenosti s ruznymi odrudami. Ja dnes objednal ten Capriz, protoze rizkovat mi to moc nejde a jsem srab :) Ale hlavne se jim chci pristi rok vic venovat, doplnit kvalitni zeminu, zamulcovat na leto.... ridil jsem se popisky v zahradnictvich jak jsou to suchovzdorne a nenarocne kere a vysledkem je par proschlych nezvetsujicich se keriku, ktere ne a ne poradne zakorenit, natoz aby plodily. Rostou mi poradne jenom ty samci, to se musi zmenit
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1307
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Řízkování rakytníku

Příspěvekod radek.god » 13 říj 2023, 23:29

kasta píše:Radku mrkni do vedlejsi diskuse "rakytnik", treba Ragnar tam ma fotky nadherne obsypanych rakytniku a prehled zkusenosti s ruznymi odrudami. Ja dnes objednal ten Capriz, protoze rizkovat mi to moc nejde a jsem srab :) Ale hlavne se jim chci pristi rok vic venovat, doplnit kvalitni zeminu, zamulcovat na leto.... ridil jsem se popisky v zahradnictvich jak jsou to suchovzdorne a nenarocne kere a vysledkem je par proschlych nezvetsujicich se keriku, ktere ne a ne poradne zakorenit, natoz aby plodily. Rostou mi poradne jenom ty samci, to se musi zmenit


Martine , tak to mame asi podobnou zkusenost.Rakytnik pestuji rodice pritelkyne.Rizky jsem vydyndal posledni 2-3 roky.Obcas tam byla i samice :o .Ale vetsinou jen samec.Vetsina rizku pustila ve vode koreny, ale pak chcipla po zasazeni do kvetinace a samozrejme casto se stalo, ze rizky nezakorenily ve vode vubec.Jeste ted mam po pul roce nejaka dreva rakytniku ve vode a korenit se jim proste nechce.Samozrejme samice jim tolik neroste a nebo byla obsypana kvety, takze rizky z ni mi bohuzel letos nedali, coz chapu.Reakce je uz spise takova, ze mi to pry stejne nezakoreni ... Podle me je zasadni ty rizky dat do vody co nejdriv na zacatku roku, proste kazdy mesic klidne od unora zkouset nove rizky, aby to nejen pustilo koreny, ale zaroven aby ten korenovy bal byl co nejvetsi.Ale ani to neni zarukou uspechu.
V protejsi akademii ved mi pani ze skleniku poradila, ze zasadni pro uspech je udelat ze zeminy nejake "bahno" a tim ten rizek z koreny v kvetinaci obalit.Pak to dukladne prolit a casto dalsi dny prolevat a samozrejme to nemit v lete pri 30°C na slunci.Jinak to pry vetsine lidi vzdy uschne.
V pripadne rakytniku jsem to letos dodrzel a uspech u rizku s koreny byl 100%. U kiwi tak 50-60% .Trebaze se to nemusi nekomu zdat jako uspech, tak oproti 0-10% uspesnosti za minule roky to povazuji za dobry posun kupredu.
Zkousel jsem samozrejme i koreneni v zemine ( vsechno mozne vc kaki, nashi a ruzne kere s bobulema apod) . Chvilema to vypadalo dobre, protoze jsem rizky nemel na slunci, ale za drevenym zabradlim na balkone, jenze ja na to nejak zapomnel a kdyz jsem pak po delsi dobe otevrel vicko od PET lahvi, tak to vsechno zplesnivelo nebo uschlo E7 E7 E7
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Předchozí

Zpět na RAKYTNÍK ( Hippophae )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků