Tradiční zelenina :-))

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Stanley_51 » 05 říj 2021, 11:07

pavell píše:Fotky sem dávat neumím.

viewtopic.php?f=20&t=258
Nebo jiná možnost - pod příspěvkem vlevo dole :lol: je řádek " Přidej obrázek do článku ". Takže je to velice jednoduché.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 05 říj 2021, 15:45

ConsueloF1 aktuálne
ObrázekObrázek
Papriky radšej fotiť nebudem,musel by som sa hanbiť. :)
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Hofis » 05 říj 2021, 17:16

svazenka píše:Já mám letos takové ve skleníku, a to jsem si vybrala semínka ze zakoupené papriky v Lidlu.

Přesně takto jsem to udělal i já už před dvěma roky. Vzal jsem jak ty červené, tak i oranžové. Od té doby si semínka beru z nich. Přijdou mi o dost ranější, než ty silnostěnné a i o něco odolnější vůči chladu. U mě to sice ještě nezraje, mám to jen tak venku v květináči u jihovýchodní zdi, takže mají slunko od rána tak do 2 hodin, ale něco na nich bude... :)
Obrázek
Foto:Praha-Motol, 05.10.21
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod pavell » 05 říj 2021, 17:48

Svazenko jsou silnostěnné červené.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Satan » 17 říj 2021, 17:12

Řeřicha setá .
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod EvaOstrava » 14 lis 2021, 18:19

Letos mi bylo nějak líto rajčata zlikvidovat, když měly ještě hodně zelených plodů. Tak jsem je před týdnem přemístila do pokoje, který nevytápím. Snad to stihnou do března. Pak už tam bude třeba pěstovat nové.
Obrázek
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 845
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Hofis » 14 lis 2021, 23:23

To, co na tom je, možná dojde, ale už to nebude valné chuti. Ta jedna rostlina již je zcela napadena plísní, ty další už prakticky nemají žádné listy. Budou tomu chybět cukry. Pokud je cílem pěstovat rajčata v zimě doma, lze rajče naroubovat na rajčenku, stane se pak z něj pak víceletá rostlina snad schopná plodit i v zimě v bytě. Nezkoušel jsem to, ale Šamla to zmiňuje u rajčenky ve svých Subtropech. A nebo takto https://hobby.instory.cz/2883-rajcata-m ... bnost.html :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod EvaOstrava » 15 lis 2021, 08:38

Díky za radu, možná někdy použiji. :-) Ale spíše mi bylo líto plody otrhat, protože ty, které takto dozrají opravdu moc dobře a sladce nechutnají. Ale jelikož mám nepřerušené kořeny v hlíně, dozrávají přirozeněji a jsou moc dobré. Tahle odrůda Coctail Crush se mi osvědčila, protože ji vůbec nemusím stříkat proti plísni. I když listy někdy plíseň trochu chytí, nezachvátí plody nebo celou rostlinu. Začala jsem rostliny předpěstovávat v celoděravých květináčích, které pak vložím bez přesazení do země. A teď jsem rostliny vlastně vytáhla i s tímto květináčem a dala do pokoje. Zkouším to letos poprvé. Zatím spokojenost.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 845
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod svazenka » 15 lis 2021, 10:22

Evo, co jsou to za květináče? Kde se dají koupit? Díky.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod EvaOstrava » 15 lis 2021, 10:52

Asi by se daly použít třeba koše na lekníny. Ale já jsem zaimprovizovala a koupila si obyčejné plastové koše na papír a těm jsem uřezala dno. Pak jsem je obalila igelitem, aby se hlína moc nesypala ven.
Obrázek
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 845
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Satan » 17 lis 2021, 14:36

Dnešní sklizeň ředkvičky , název odrůdy jsem zapomněl.

Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Hofis » 27 lis 2021, 21:18

Dal jsem začátkem listopadu moje papriky v květináčích do pěstírny, protože jak mi letos kvůli tomu chladnu vyjely strašně pozdě, bylo na nich ještě pořád dost už velkých a pěkných, ale ještě nevyzrálých plodů. Teplota tam je teď celkem stálá, kolem 12°C. Když někdy zasvítí sluníčko, tak je tam třeba i na chvíli 15°C. Takové dny ale byly od té doby snad jen 2 nebo 3. Teď to začalo dozrávat, což mě docela mile překvapilo. :)
Obrázek
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 27.11.21

Bál jsem se hlavně toho, jak budou ty papriky snášet ten nedostatek světla, ale připadá mi, že v kombinaci s tou nižší teplotou jim to zatím nijak moc nevadí. Navíc si i prošly už v říjnu velmi mírným mrazíkem (byly u zdi). Ošlehnul jim mírně lístky, ale asi i zahubil většinu škůdců. Nikdy jsem na ně moc nekoukal, ale jsou pěkně zdravé a zatím komplet bez škůdců. Takže je zkusím udržet přes zimu, na jaře přidat trochu hlíny a prdnout je po zmrzlých zase ven. Pokud by to vyšlo, tak jako když najdeš. Že mě to nenapadlo dřív, na jaře bych to měl bez práce... :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod mifin » 27 lis 2021, 23:01

Honzo, pár zim jsem to takhle udělal. Několik lepších rostlin paprik, i chili jsem přezimoval v podkroví při cca 10-15°C. Na jaře, když se otepluje, mají tendenci se vytahovat a chce je to otužovat a co nejdřív strčit nejlíp do skleníku.
Normálně pokračovaly v růstu. Jestli to udělá každá nevím, ale mě to fungovalo. Největší problém ale byly u mě molice. Když mi nějaká přezimovala, tak to bylo špatné a rozjeli se s předstihem nejen papriky, ale i ty malé mrchy.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Hofis » 28 lis 2021, 14:24

Jj, mělo by to jít. Paprika je ve své domovině vlastně vytrvalá bylina. Vytahování v předjaří nebude problém, mám to právě v suterénu, tam teplota na jaře tak rychle nevyskočí, a když, tak spolu se sluncem, tedy i světlem. V podkroví je na jaře hned vedro, jak se do toho opře slunce. Otázkou je, jak snesou teploty kolem 6-8°C v zimě. Ale největší strach mám právě hlavně z té havěti. Přeci jenom před sebou mají ještě dobrých 5 měsíců vevnitř. Stačí jedna zapomenutá molice a je z toho na jaře pohroma. A to není zrovna to, co bych v místnosti, kde předpěstovávám na jaře prakticky všechny rostliny, potřeboval. :?
No, uvidíme...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod BXL » 07 pro 2021, 13:14

Toho roku bol neuveriteľný kôpor.Ešte stále tam je,som zvedavá dokedy.
Obrázek
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků