Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 23 dub 2024, 10:02

Jj, na rozloučenou polibek smrti. Ne že by po těch předchozích mrazech něco ještě zbývalo pohřbít, ale prostě finále na - 4°C bylo nejníže. Ono to vlastně úplné finále nebylo, ještě nás to do sobotního rána bude trápit, ale to už bude jedno, už je hotovo. Teď ještě jak se to co přežilo vypořádá s vlnou tepla, která přijde od víkendu. Nevím jestli správně, ale mám z toho špatnej pocit.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 576
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod caver » 23 dub 2024, 10:28

Tak Hranice nakonec přežily na nule. Ale jen díky vysoké oblačnosti, která se natáhla kolem půlnoci a větru, který se zvedl nad ránem. Ještě večer to vypadalo na čistý průstřel. Zatím ztráty jen na rašící révě a tomelech (min -1,8°C) před pár dny.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Argout » 23 dub 2024, 10:44

U nás to ta oblačnost nestihla asi o 2-3 hodiny S13 Přišla s křížkem po funuse
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 260
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod stefanos689 » 23 dub 2024, 10:44

Páteční ráno to ale jistí :)
stefanos689
oficír
oficír
 
Příspěvky: 503
Registrován: 27 pro 2011, 09:10
Bydliště: Závětrná strana Pálavy 172 m.n.m., USDA zona 7a/7b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Diana.Jerem » 23 dub 2024, 11:18

Páteční ráno u nás mají být -2, ale včera ráno bylo - 3 stupně. A to už jsem si říkala, jak nás to tu úžasně míjí... Zvláštní bylo ještě před pondělním ránem, že při kontrole škod byla zasažena jen malinká moruše a jedno!! víno u plotu. Přitom jsou tam podél celého plotu po cca 3 m od sebe. Včerejší ráno bylo zatím nejkrutější .. - 3,1 byly sice u domu, ale na zahradě mohlo být klidně víc. Je otevřena od západu. Zatím mám štěstí, že většinu rostlin budu sázet až po zmrzlých. Týrám je totiž ještě v květináčích ve skleníku a v karavanu. Zatím beze škod. Jinak na zahradě to po včerejšku odskákala všechna ta vína u plotu, jedno kiwi N.N. ( ostatní mám ještě ve skleníku), částečně i některé růže a jedna z meruněk. Ostatní meruňky a broskve, kanadské borůvky , třešně, višně a muchovníky se zatím tváří, že jsou OK. Ale uvidíme, až se oteplí... zítra ráno má být po delší době teplota plusová a ve čtvrtek a v pátek klesne zase pod. Ani teď není žádné teplo, +5,1. Skutečně doufám, že toto jsou zmrzlíci a od pátku už bude hezky...
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 853
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod BXL » 23 dub 2024, 13:14

Nesledujem čísla,cez weekend biela záhrada v sobotu ráno a vyzerá že si vzala všetky vlani zasadené hrozná.Ostatné neviem pozriem zase cez weekend.Ale zatiaľ sme na tom lepšie ako bratia.Dúfam že to vydrží do zmeny počasia ktorá neviem kedy bude.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 523
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod vlado69 » 23 dub 2024, 14:07

Oznamuji nejhorší ztráty v historii mého zahradničení. Kiwi, tomely, moruše, réva kaput. Nikdy jsem u nás neviděl omrzlé ořešáky a jasany až teď, plůdky třešní a asijských švestek jsou tmavé, snad jablka budou. Zkrátka ztracený rok a to začal tak pěkně.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Argout » 23 dub 2024, 14:58

Jabloň má zahnědlé okvětní plátky, takže letos sklizeno.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 260
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 23 dub 2024, 16:38

ted jsem chvilku pracoval na zahrade a porad mi bylo nejak teplo. sundal jsem si bundu, cepici.... nakonec kouknu na teplomer a tam 11,2°C. k tomu prosvita slunce... zacina se oteplovat, vzduch je jiny, chybi ledovy vitr... (ale kolomiktu stejne na noc zakryju :) )
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1319
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 23 dub 2024, 17:00

Tak ještě pár dnů a bude až do Pankráce klid? A potom, když po zmrzlých vysadíme půl roku rozmazlované přísady na záhon, začnou bouřky a krupobití? :lol: No, neber to, být zahrádkářem.
:wink:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4248
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod EvaOstrava » 23 dub 2024, 17:49

No co, trochu arenalinu nemůže škodit. Někdo kvůli tomu musí slézat skály a nám stačí zahrada a netypické počasí. Je to zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, a když se náhodou podaří i nějaká úroda - té radosti!! :D
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 911
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod gr81 » 23 dub 2024, 17:58

dnes se konečně vyspím :) už nemá co zmrznout. K tomelu, kiwi, meruňce, švestkomeruňce, fikovníku, přidávám třešeň, jujubu a možná jabloň. Už zbývá jen josta, rybíz a muchovník. Těm jsem se stejně nevěnoval.
Jestli to začne být standardem, tak to asi nemá cenu se namáhat. Jestli to znovu zmrzne za měsíc, tak nevim.
A nejvíc mě pobavilo, že v té zmrzlé zahradě zeleně svítí kopřivy, těm se nic nestalo :)
gr81
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 zář 2020, 14:05
Bydliště: Praha

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mifin » 23 dub 2024, 20:09

Tak se přidávám ke spáleným. -3°C ve dvou metrech a -5 při zemi. Po špatných rocích to vypadalo, že budou meruňky, těšili jsme se na první slušnější úrodu třešní a také pološvestka je krásně obsypaná. Vše zmrzlé, poprvé vidím samé hnědé třešínky, ořechy jsou spálené také.
Kiwi (deliciosy) jsou komplet v háji, možná jsem několik květů uchránil, ale jen samičí.
Zachránil jsem přeroubované nashi na malém stromku - 3 velké nádoby s vodou kolem kmene + rychle udělané týpí, kde vyšla netkanka na dvě vrstvy. Mám z čerstvé zkušenosti dojem, že 2 vrstvy slabé netkanky jsou lepší než 1 silná.
Skleník jsem přikryl prostěradly, dekami (netkanka nezbyla) + plachta na auto, zapnul žárovky a teplota se udržela nad nulou. Díky tomu se zachránilo i něco z vína na skleníku.
Fascinovalo mě, že citronečník dnes ještě stále dokvétá, výhonky od ulice jsou spálené, ale pár květů dnes vesele kvete.
Většina vína rostoucího u zateplené zdi a zakrytá slabou netkankou je pomrzlá, ale Galahadu rostoucímu při zdi o kus dál přežil i nezakrytý výhon. Víno kousek dál kryté ve stanu z netkanky totálně spálené.
No pro další roky musím přikoupit netkanku a asi i topný kabel.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod EvaOstrava » 23 dub 2024, 20:31

Týpí obalené několika vrstvami je asi nejlepší varianta. Dovnitř jsem dala pětilitrovky s vodou. Možná příště přikoupím místo netkanky mirelon. Nejhůř dopadlo to, co jsem jen obalila netkankou a dotýkalo se jí.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 911
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 23 dub 2024, 20:33

Občas je opravdu těžké některé přírodní výstřelky pochopit. Réva u domu pod netkankou naprosto v pohodě, réva ve skleníku - Sommerset netknutý, všechny ostatní odrůdy na prach (ty ostatní jsou stejné jako ty venku). Skleník vyhřátý, zavřený, Lexan 8mm. Přitom zase tak moc nemrzlo, minimum chvilku -3°C. Už bylo víc a narašené révě se nic nestalo. :shock:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4248
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků