Ziziphus jujuba - čínská datle

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Pavel_CZ » 15 zář 2019, 20:09

Mne jujuby teda vubec nechutnaji, suche jablko to trochu pripomina, ale jablkou ma pro me stokrat lepsi chut.
Kazdopadne je to zrejme jedna z nejodolnejsich rostlin. Nedavno jsem se bavil s pestitelem z Bagdadu a ten mne rikal, ze tam maji takove vedro, ze dva roky zpatky mu zdechla dvacetileta pakistanska moruse a vsechny citrusy a ze v roce 2050 tam porostou uz jenom datle a jujuby. Ta hlaska mluvi za vse.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod paloo » 16 zář 2019, 07:29

Pavel_CZ píše:Mne jujuby teda vubec nechutnaji, suche jablko to trochu pripomina, ale jablkou ma pro me stokrat lepsi chut.

Súhlasím,aj môj názor.Inak najchutnejšiu odrodu má Miloš S6 Je šťavnatá a má správny šmak :lol:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Marek107 » 16 zář 2019, 12:40

[quote="MonikaV"]Je to zajímavé, jaké jsou u jujuby rozdíly v plodech. Měla hodně květu, ale vytvořil se pouze jeden obr plod, který je stále zelený a při dalším nakvétání spoustu drobnějších a už se zabarvují (Kuk Jae 1, a Sugar Cane)
Ten název je přesně (Kuk Jae 1Ho) pro info možná to víš.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Marek107 » 16 zář 2019, 12:41

[quote="Marek107"][quote="MonikaV"]Je to zajímavé, jaké jsou u jujuby rozdíly v plodech. Měla hodně květu, ale vytvořil se pouze jeden obr plod, který je stále zelený a při dalším nakvétání spoustu drobnějších a už se zabarvují (Kuk Jae 1, a Sugar Cane)

[b]Ten název je přesně (Kuk Jae 1Ho) pro info možná to víš a jen se ti to nechtělo celé vypisovat.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod alex » 16 zář 2019, 13:34

Mne moja Nitra dava teraz aj taketo cudne plody, tie prve. Ostatne su 'normalne'
Obrázek
alex
člen
člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 15 lis 2016, 17:30
Bydliště: Rajka, HU | 126m | USDA 7b

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod milas » 16 zář 2019, 15:46

Momentálny stav...odrody čo mám..

Obrázek
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2581
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod antarian » 17 zář 2019, 16:22

pekne plody, koukam ze uz to trhate zelenejsi .... tak jestli jsem necekal zbytecne dlouho :-)

Jinak dnes mi bylo receno od kolegyne, kde jeste hodne vyuzivaji plody jujuby :-D :-D :-D
Susene Jujuby pridavaji do polevek. (normalne cinskych slanych polevek)

Ales
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod ivan » 17 zář 2019, 16:37

Nechcem vám do toho kecať, ..ale netrháte tie plody zelené- nezrelé?..."naši ázijskí spoluobčania" ich v podstate zbierali až keď boli vyfarbené-hnedé ( aspoň na tej našej "nitrianskej" odrode- beriem to, tak, že vedeli, čo mi hovoria- plody poznali)...tie padané aj mne najviac chutili...ale možno má každí inak "nastavené" chuťové poháriky....(detto platí aj o figovníkoch- čo tu niektoré fotky som videl- určite v takom málo zrelom stave figy my nekonzumujeme)...samozrejme, že som sa tým nechcel nikoho dotknúť, iba konštatujem...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod MonikaV » 17 zář 2019, 18:47

Marek107-- Tak název jsem si doplnila o to -Ho- díky, už je snad kompletní. S6
Už jsou trochu nahnědlé, ale vyčkám na plně tmavou barvičku.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod milas » 18 zář 2019, 14:18

To moje foto s tými zelenými...to bolo robené pre kolegu ,aby sa vedel zorientovať vo veľkosti :D samozrejme oberám hnedé...to na vysvetlenie...hnedé ešte nie sú...
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2581
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Jožka » 20 zář 2019, 19:24

Sugar cane už začíná zrát...
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Marek107 » 21 zář 2019, 08:02

Jožka píše:Sugar cane už začíná zrát...

Sugar cane je u mě jedna z nejpozdější odrůdou barvit se asi barvi ale zralost ještě neee.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod milos 51 » 21 zář 2019, 08:56

https://www.youtube.com/watch?v=XwFlJrIbVwU …..a vůbec to nevypadá , že by to těm dětem nechutnalo :D
Jujuby budou asi patřit mezi ovoce ,které je nutné před konzumací upravit ,jako např. kdoule , kaštany ,jeřabiny ,šípky -víc mě nenapadá . I když se dají jíst i syrové . Letos bych chtěl vyzkoušet jujubový čaj se zázvorem . Něco jako džem nebo pečený čaj ,který se ředí horkou vodou .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod antarian » 21 zář 2019, 14:02

Milos51: co mas za odrudu? Nam ten lang co ma bejt navic na suseni chutna. (Ale nedovedu to zatim porovnat s jinejma odrudama, snad casem)

Ale je to asi fakt tim ze nejsem nijak narocnej.

Kazdopadne ten recept zajimavy, sladko palivo slane jidlo... Nedokazu si to uplne predstavit.

Jinak uz nrvim kde ale koukal jsem na nejakej vyzkum a co se tyce napr. Vitaminu c tak nejlepsi je konzumace v cerstvem stavu, pak pokud z toho udelas marmeladu nrbo neco podobneho jako na tom videu ake susenim se ztraci napr. Az 90% Cecka.

Jj tady to je :-) https://www.google.com/amp/s/www.resear ... essing/amp

ps. tak jsem prochazel zahradu a koukam ze mam tri zelene jujuby spadnute - gigante, bez naznaku hnede a ono to neni spatny ani tak :-D respektive ma to lehkou kyselinku (je to podobnejsi jablku s vic stavy a mene cukru). Ale neni to nijak zvlast vyrazna chut. Asi jedina vec co mi na tom trochu vadi je takova jakoby ostra slupka :-D (nevim jak to popsat, ale je takova do pusy ne uplne prijemna)
Jinak v Cine jedi cerstvou jujubu jedine zelenou na cinsky novy rok (ale je mozne ze se jedna o jiny druh)
Tak update ... ta velika zelena, ale mela takovou ne syte zelenou ale jakoby nazloutlou lehce byla OK :-D Ta syte zelena, snedla se taky, ale ta byla takova bez chuti
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Jožka » 21 zář 2019, 19:39

Marek107: Mělo by to být Sugar cane ale víš jak to chodí. Na spodních větvích jsou plody hnědé na hoře stromku zelené. Ty hnědé jsou chutné akorát škoda že to nejde od kostky loupat jako švestky.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mates a 8 návštevníků