Ziziphus jujuba - čínská datle

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Marek107 » 08 říj 2017, 15:24

Za chvilku jdu na sběr letošní úrody a chci letos dělat i čalamádu samozřejmě i proslazované.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod paloo » 09 říj 2017, 10:15

Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod pavell » 09 říj 2017, 11:44

V eurech ale určitě ti to přepočítají i na koruny škoda že už je pro letošek nemají, já jsem si je už zamluvil na příští rok tak snad budou.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod izi » 09 říj 2017, 12:39

Vzhľadom na dobrú klíčivosť semien a slušnú úspešnosť očkovania sú to ceny priamo vražedné. Aj keď 19€ (v CRZ) za voľnokorenný semenáč s neistými plodmi je tiež dosť
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Brano70 » 09 říj 2017, 12:45

Paloo, Limbach ako tradicne ohuruje neskutocnymi cenami ponukaneho "zbozi" :shock:
Vyuzivaju "hlad" ludi po novinkach a ked to ma kto zaplatit, tak si zapytaju ...
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 504
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod daggy007 » 09 říj 2017, 13:29

pavell píše:V eurech ale určitě ti to přepočítají i na koruny škoda že už je pro letošek nemají, já jsem si je už zamluvil na příští rok tak snad budou.

Skus tu:
http://www.brest.sk/www-brest-sk/eshop/ ... cne-ovocie
Mne ich asi pred dvoma tyzdnami zaslali. Na oboch uz boli aj plody.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod pavell » 09 říj 2017, 13:45

daggy 077 Tak to je super i za dobrou cenu, kdybych to našel tak to taky objednám, zkusím je kontaktovat jestli je ještě mají a jestli posílají taky do ČR. Děkuji za tip.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod mifin » 09 říj 2017, 17:26

S jujubou se mi nedaří, ale věřím, že se to časem zlomí. Kdyby někdo sháněl semena (nemám zatím ověřeno), tak je lze doslova za pár korun objednat tady:
https://www.aliexpress.com/af/jujube-se ... ,200002791
Za ty peníze jsem je včera zkusil objednat, tak můžu dát časem vědět.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Radim K » 09 říj 2017, 23:05

Z Číny nikdy nic živého. Přijde světlice barvířská, v lepším případě.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Marek107 » 10 říj 2017, 10:09

Taky nemáme dobré zkušenosti co se tiká rostlin.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Tibor » 10 říj 2017, 13:19

daggy007 píše:Skus tu:
http://www.brest.sk/www-brest-sk/eshop/ ... cne-ovocie
Mne ich asi pred dvoma tyzdnami zaslali. Na oboch uz boli aj plody.

A zisťoval si si čo je vlastne zač tá "odroda" GIGANT? Alebo to plánuješ preštepiť?
Skús prosím popísať akej kvality boli tie plody na tvojích rastlinach.
Pri tej druhej rastline je popis tiež taký šalamúnsky- že jujuba štepenec. Ale čo tam je naštepené to už akosi zabudli prezradiť.
Pri tej odrode GIGANT je aspoň krátke info že dozrieva už v septembri a skoro začína rodit, ktorému môžeme ale nemusíme veriť... Však všetci chceme také rastliny a keď sa to volá GIGANT, tak plody budú určite tiež výstavné. Alebo?
Keď už nič iné, tak mne osobe sa aspoň celkom páči tá fotka tej Indickej dediny s kozičkami a stromčekom(snáť to je jujuba).
Tibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: 23 srp 2015, 19:49
Bydliště: Košice 246 m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod pavell » 10 říj 2017, 13:56

No mě by to taky zajímalo, mám je objednané taky, ta cena celkem ujde a pokud je to roubované tak to snad nebude tak špatné. Taky jsem si objednal jednu jujubu z Droždína to bude semenáč, ale má být celkem velký tak uvidím co mi pošle.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod daggy007 » 11 říj 2017, 19:59

Tibor píše:A zisťoval si si čo je vlastne zač tá "odroda" GIGANT? Alebo to plánuješ preštepiť?
Skús prosím popísať akej kvality boli tie plody na tvojích rastlinach.
Pri tej druhej rastline je popis tiež taký šalamúnsky- že jujuba štepenec. Ale čo tam je naštepené to už akosi zabudli prezradiť.
Pri tej odrode GIGANT je aspoň krátke info že dozrieva už v septembri a skoro začína rodit, ktorému môžeme ale nemusíme veriť... Však všetci chceme také rastliny a keď sa to volá GIGANT, tak plody budú určite tiež výstavné. Alebo?
Keď už nič iné, tak mne osobe sa aspoň celkom páči tá fotka tej Indickej dediny s kozičkami a stromčekom(snáť to je jujuba).


Ahoj, zatial planujem len na jar vysadit a potom sa uvidi. Ta druha je odroda Abundance. Na Gigante bol jeden plod, no pri vybalovani odpadol, tak som ho este zeleny dal na okno vysusit. Dost sa scvrkol, bol este zeleny a povodne mal velkost takej lepsej slivky (myslim povodne slivky, nie tie velkoplode).
Na Abundance ostal jeden plod, no ten je mensi.
Oba kriky boli zasadene v malickych kvetinacoch, tak ziadne zazraky by som necakal. Ja som ich radsej hned presadil do vacsich a ulozil do sklenika.
Obe na jar vysadim vonku a dam tomu rok-dva, co z toho bude.
Velkost oboch rastlin je cca. 70cm a obe su evidentne stepene.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod pavell » 11 říj 2017, 21:56

Tak mi přišla jujuba z Droždína. Myslím že budu potřebovat rouby na přeroubování. Má strašně malé plody velikosti pecky třešně. Chtěl bych se vás zeptat kdy se berou rouby z jujuby a kdy se roubuje? Děkuji všem za rady.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod izi » 12 říj 2017, 06:18

milos 51 píše:Obrázek
Přátelé hlásím ,že u nás na jihu se už probudily jujuby. Nejvhodnější doba k roubování je, když mají pupeny velikost 5-10 mm.
Loni mě Marek narouboval neplodící Lag několika odrůdami a ještě ten rok měly rouby úrodu. Rouboval jednoočkovými rouby do rozštěpu .K uvázání použil klasickou plastovou pásku a silně ji utahoval. Sílu roubů měřil šuplerou (posuvným měřítkem).Rouby dával do horních pater stromku. Naprostá preciznost! 100% úspěšnost! Já jsem mu držel žebřík.

Stačí iba hladť S4 strana 26
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků