Ziziphus jujuba - čínská datle

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod izi » 27 čer 2020, 16:46

Netvrdil by som. Odrodové znaky síce nepoznám, ale ten tretí obrázok by mohlo byť očko. Nie je to dobre vidieť.
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod efrazmor » 27 čer 2020, 16:50

izi píše:Netvrdil by som. Odrodové znaky síce nepoznám, ale ten tretí obrázok by mohlo byť očko. Nie je to dobre vidieť.

to som vcera ostrihala, tam sa vetvil, kazda vetvicka bola rovnaka, listy, trne,..
efrazmor
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2017, 15:49
Bydliště: Piestany

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod moonvil » 27 čer 2020, 22:01

Ještě to může být nařízkováno - nezkoušel jsem osobně, ale možné to údajně je. Každopádně dotaz směřovat na prodejce.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Marek1970 » 27 čer 2020, 23:48

milos 51 píše:...,dezinfekce meruńkovicí . Airbusy ,kolik má stupňů ?

Neviem či tá otázka nebola skôr pre mňa. Ak áno, tak odpoveď je 52 :wink:
Off topic: Väčšina vrúbľov kiwi sa už pomaly prebúdza S6
Ešte raz ďakujem S20
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod izi » 28 čer 2020, 11:44

milos 51 píše:Chci vyzkoušet ,kam až je to možné s tím mikroroubováním dotáhnout .

Určite sú nejaké limity, a zdá sa, že ja som už ten svoj dosiahol:
Obrázek
Aj keď som si to asi pos..l vlastnou blbosťou. Včera som to uvaril na priamom slnku.
Miloš, je to ten Chun, čo si poslal Mirovi. Jeden som od neho vyskemral :wink:
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod daggy007 » 29 čer 2020, 07:46

efrazmor píše:takze mozem s urcitostou povedat, ze nemam ani stepenec ani odrodu Gigant

Ak si dobre spominam, tak Gigante nemalo trnie. To bude pravdepodobne semenac, ja uz jeden taky od nich prestepujem.
A ano, Jujuba sa da mnozit aj odrezkami, zatial mi dost ochotne pustaju korienky, ale prvy zakoreneny odrezok mi obhryzli plzniaci a cakam ci este obrazi.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod efrazmor » 29 čer 2020, 18:31

daggy007 píše: Ak si dobre spominam, tak Gigante nemalo trnie. To bude pravdepodobne semenac, ja uz jeden taky od nich prestepujem.
A ano, Jujuba sa da mnozit aj odrezkami, zatial mi dost ochotne pustaju korienky, ale prvy zakoreneny odrezok mi obhryzli plzniaci a cakam ci este obrazi.


Tak, celkom drahy semenac mam.. co s nim teraz, stepeniu sa vyhybam.. kedy zacinaju plodit semenace jujuby? Pomohol by pri opelovani inej jujuby? Mam este moznost kupit jednu dvojmetrovu, pri ktorej viem, ze je to Gigante, ale sama o sebe asi plody nevytvori.
efrazmor
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2017, 15:49
Bydliště: Piestany

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod moonvil » 29 čer 2020, 19:46

Plodí velmi brzo, často zakvetou hned v té sezóně, kdy byla vyseta semena.
Informací o samosprašnosti jujub jsem na webu moc neviděl, u popisu odrůd se to uvádí jen občas. Určitě existují samosprašné, ale nevím jestli je jich většina, polovina nebo spíše menšina.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod daggy007 » 30 čer 2020, 09:05

Semenac bude davat urody, otazkou je ale velkost plodov, ich chut a termin dozrievania. A sanca ze semenac bude samoopelivy je tiez mala. Odporucam do neho nastepit dalsie odrody, ja mam v jednom stromceky 3 odrody.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod antarian » 30 čer 2020, 09:47

Ja mam 3 langy (velike), 3 gigante (jeden je nejakej zlutej -bud prehnojenej nebo prelitej... Protoze k nemu tekla hromada vody jak byli ty velke deste) a jednu li, ktera obrazi velmi velmi pomalu z kmene v miste kde byli puvodni vetve. (Zrejme to rasilo prvni a vymrzlo? Nevim)

Jinak co se tyce trnu u gigante tak bych rekl ze ja tam nrjake drobne mam, ne takove jako na langu ale neco tam je. Ale uprimne kdo vi co jsem dostal (uvidime az ochutnam - minulej rok to moc nevyslo)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod efrazmor » 02 črc 2020, 15:08

po fotodokumentacii pan z brestu potvrdil, ze to nie je stepenec Gigante, ze step vyschol a toto je uz narastena podnoz.. Ponukol vymenu, ale kedze som akcna, jujuba uz je davno presadena a vsetko suche z nej odstrihnute, vyhony zo zeme vysklbane. Neodolala som a v zlave kupila 3m strom, ktory som mala dlho vyhliadnuty (ale chcela som usetrit na mensom). Je to len poriadne vytiahnuta palica, co sa na vrchu trocha vetvi. Otazka znie, ako zvladaju jujuby drasticky rez? V zime by som ju rada o meter skratila a zapestovala korunu nizsie.
efrazmor
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2017, 15:49
Bydliště: Piestany

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod moonvil » 02 črc 2020, 15:18

Prosím tě, kde se ve slevě dají koupit třímetrové stromy jujub?
Starou jujubu jsem neřezal, ale jak tak pozoruju odolnost podnoží (moje roubovací pokusy jim dávají pořádně zabrat), tak bych řekl, že to nebude vůbec problém. A budeš mít hafo roubů pro případné zájemce...
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod efrazmor » 02 črc 2020, 15:58

moonvil píše:Prosím tě, kde se ve slevě dají koupit třímetrové stromy jujub?
Starou jujubu jsem neřezal, ale jak tak pozoruju odolnost podnoží (moje roubovací pokusy jim dávají pořádně zabrat), tak bych řekl, že to nebude vůbec problém. A budeš mít hafo roubů pro případné zájemce...


obchod zelen v raji, neposielaju postou, je to len na osobny odber pri Bratislave.. vruble by uz boli aj teraz, do auta som vtrepala len 2,5m :lol: ale su to vsetko vetvicky s kvetmi, tie sa tusim nevrubluju..

Obrázek

a toto je strom

Obrázek
efrazmor
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2017, 15:49
Bydliště: Piestany

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Jožka » 02 črc 2020, 16:25

Tak to je teda výška, chtělo by to pořádný kůl nebo to vítr zlomí.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1199
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod antarian » 02 črc 2020, 17:02

efrazmor píše:po fotodokumentacii pan z brestu potvrdil, ze to nie je stepenec Gigante, ze step vyschol a toto je uz narastena podnoz.. Ponukol vymenu, ale kedze som akcna, jujuba uz je davno presadena a vsetko suche z nej odstrihnute, vyhony zo zeme vysklbane. Neodolala som a v zlave kupila 3m strom, ktory som mala dlho vyhliadnuty (ale chcela som usetrit na mensom). Je to len poriadne vytiahnuta palica, co sa na vrchu trocha vetvi. Otazka znie, ako zvladaju jujuby drasticky rez? V zime by som ju rada o meter skratila a zapestovala korunu nizsie.


Ahoj,
Par stranek zpet je videt jak jsem je serezal ja. (Serezal jsem to touto dobou, mozna tak o pul mesice driv)

Take jsem mel tak 3 m koste a serezal jsem to po prvni nebo druhe rozvetneni.

Pak jsem dalsi kupoval jeste pozdeji a ty jsem misto serezani vsechny ohnul :-)

Ta serezana tento rok vyhnala mnoho prirustkovejch vyhonu vsude mozne (minulej rok jen jeden) a ty ohnute vyhnali jeden az dva vyhony tento rok.

Plus zmrzla jujuba obrazi z kmene (kazdopadne nejake pupeny bych nechal)

Mimochodem prisel nekdo na to jak rozpoznat jestli z pupenu pujde ten plodici nebo prirustkovy vyhon?

Takhle to vypadalo po rezu
Obrázek

A takto tento rok:
Obrázek

Ta nejvic v predu
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kaossik a 7 návštevníků