Ziziphus jujuba - čínská datle

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod milos 51 » 13 srp 2021, 18:19

Dnes 21.den , mám to v kuchyni trvale na severním okně . Kokosová drť , v jednom stimulátor AS1 a v druhém gelový . Pořád se tam objevuje plíseň ,kterou likviduji hypermanganovou vodou . V průběhu zakořeňování jsem přidal zelenou větvičku i s listy a ta je pořád zelená . Mělo se s tím začít dřív ,už v květnu a vzít normálně řízek i s listy .
Obrázek Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod dzani696 » 16 srp 2021, 10:29

Aktuálne:
Obrázek
A Lang sa rozbehol:
Obrázek
Bohužiaľ sa mi ujali len 2 vrúble,ešte COCO ale tomu moc šance nedávám. Ulomil som rašící púčik. :(
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 877
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Stanley_51 » 16 srp 2021, 22:26

Pětileté semenáče kvetou již třetím rokem jako o život, plod ovšem nikdy žádný. Nějaká rada by nebyla ?
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9217
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod moonvil » 17 srp 2021, 12:48

Stando a víš z čeho jsou to semenáče, z jaké odrůdy?
Že by nemusely být samosprašné.
Na druhou stranu ale něco podobného pozoruju i u řady svých semenáčů, které taky mohutně kvetou a jsou opylené vším možným. Plůdků ale ve výsledku minimum.
Další možnost je, že prostě musí dorůst do určité velikosti a taky zřejmě potřebují ke správnému opylení teplejší léto (noci) - to jsou informace od zkušených pěstitelů (Marek a spol.).
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4077
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Stanley_51 » 17 srp 2021, 15:45

moonvil píše:Stando a víš z čeho jsou to semenáče, z jaké odrůdy? Že by nemusely být samosprašné.

Z jaké odrůdy jsou, to nevím. Miloš mi asi před 6 lety poslal balíček, ve kterém bylo kiwi a jujuby ( různé ) na košt. No tak jsem vysel pecky z jujub a 5 rostlin vylezlo. 3 už třetím rokem kvetou, ale nic z nich není. Na jedné se loni udělala v říjnu malá kulička a to bylo vše. Místo na zahradě nemám, abych je sadil do země a v květníku to asi bude zbytečnost.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9217
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Roman » 25 srp 2021, 20:51

Ahojte, pridavam fotky mojich dvoch jujub.
Odrody Honey jar a Vachš.
Vrublovane 6.8.2021 za zelena, Milos51 velka vďaka za zavrublovanie a exkurziu po zahradke.

Honey jar
Obrázek

Vachš
Obrázek
Roman
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 17
Registrován: 23 čer 2021, 16:47
Bydliště: 170 m.n.m

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod antarian » 01 zář 2021, 07:59

No musim rict ze je to zajimave co ted stromky sleduju a jak se zvetsuji plody a co opadalo.

Stromek kde byli pomalu vsechny kvety opylovane takze to bylo doslova plne zarodku plodu vetsinu z toho shodil a plody co na nem jsou jsou malinke. (Maly stromecek)
- gigante

Vedle stojici co opyloval jen neco (vetsi strom) si pro zmenu vse udrzel a plody jsou jiz velke a to pritom nasadil plody pozdeji nez gigante - lang

Dalsi 2 stromky gigante nasadili mene plodu a ty se drzi a zvetsuji lepe nez na stromku co nasadil extremni mnozstvi plodu.

Dalsi dva langy co mam nejsou pro zmenu skoro opylovane (jsou vzdalene kolem 10 m od dalsich jujub. Takze zrejme do koruny pristi rok priroubuju gigante coz by mohlo pomoci.) Mezi nimi mam take coco, ale te bude jeste nejaky rok trvat nez vyroste, takze zatim k opyleni uplne slouzit nedokaze.

Tak uvidime prijde mi ze potrebuji ty stromky vice casu k tomu aby se opylovali a zaroven aby udrzeli plody. Kazdopadne priroubovani jinnych odrud k te podpore opylovani bude zrejme nejlepsi.

Jinak co se opylovacu tyce tak jsou na tom hlavne vosicky, vsemozny broucci, mravenci atd. Ale vcelku jsem na nich nikdy nevidel
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod antarian » 02 zář 2021, 16:54

Tak jsem zjistil ze je to jeste horsi...


Ten stromek co nasadil plod snad na kazdem kvetu nakonec shodil v podstate vse a zacal zloutnout...

Tak ted se jen modlim, ze se snad jen vysilil a zkratka toho na nej bylo moc a neni kaput (to je zrejme i duvod proc se ty plody pomalu rostli narozdil od ostatnich)

Obrázek

Mam pocit ze miminuly rok takhle zacal zloutnout jiny a nakonec to rpezil, ale bohuzel si to nepamatuju.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Milosmail » 03 zář 2021, 06:59

Antarian, mám to na zahradě podobně.
Také plně nasazený pozhazoval téměř vše a žloutne.
Na jednom stromku, který je odnož ze Starklového, tak jsou opravdu krásné kousky.
V minulých letech se Jujubkám dařilo rozhodně lépe, třeba i podobnou velikostí plodů na jednom stromku ...


Obrázek
Milosmail
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: 03 kvě 2017, 13:01
Bydliště: Kousek pod Brnem

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod antarian » 03 zář 2021, 14:50

Milosmail: rad slysim, ze se to nestalo jen me.... takze kaput by stromek snad byt nemel (to je asi hlavni)
Jinak plody podobne velikosti jako na fotce (mozna o chlup mensi) mam jen na langu (jen na jednom ze 3).
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod MonikaV » 05 zář 2021, 08:44

Pánové něco podobného se děje i u mně, mám pouze jeden stromek- plodů nasazených opravdu hodně z těch prvních květů se vytvořily opravdový bombarďáci kteří stále drží a jsou tvrdí jako šutr! Z dalšího kvetení jsou menší a pak ještě menší a ty se všechny scvrkávají a odpadávají (jako by byly vysušené!! ale vláhy mají dost, tak nevím čím to je...možná to dopadne jak minulý rok --odtrhnu ty největší a nechám doma dojít, abychom mohli něco okoštovat!)
Obrázekbombarďáci


Obrázek


Obrázek

Obrázeka pořád nakvétají
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 992
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod ivan » 05 zář 2021, 09:35

.... "suchomilná" jojuba má max. prírastky 10cm, tých 350mm od začiatku roka je pre ňu asi málo- je na celodennom výpeku,....a vnútro kvetov vyžrali mravce(asi je to sladké)- takže sme bez plodov...už má "jeseň"- listy už nemá vôbec také pekné zelené ako o príspevok vyššie - u Moniky...., granátovníky už začali tiež žltnúť...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1783
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Jožka » 05 zář 2021, 12:58

Ivan - Suchomilnu jujubu taky zavlazuji, jinak by přírůstky byly malé.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1197
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Jožka » 05 zář 2021, 18:48

Plody se pomalu zvětšují.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1197
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Ziziphus jujuba - čínská datle

Příspěvekod Jožka » 12 zář 2021, 18:31

Sugar cane začíná zrat dřív než obvykle.
Obrázek

Obrázek
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1197
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Argout, Diana.Jerem, mates, Ragnar, stefanos689, Tom a 6 návštevníků