Avokádo

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Avokádo

Příspěvekod Radoslav » 04 úno 2022, 20:10

Odroda Hass je prvá, ktorá udržala plod až do zrelosti.

Obrázek
Radoslav
ouško
ouško
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2021, 17:00

Re: Avokádo

Příspěvekod moonvil » 04 úno 2022, 20:38

Hezký, jakou tomu povoluješ v zimě minimální teplotu?
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4082
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Avokádo

Příspěvekod Radoslav » 04 úno 2022, 20:40

okolo 5°C
Radoslav
ouško
ouško
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2021, 17:00

Re: Avokádo

Příspěvekod MonikaV » 06 úno 2022, 09:44

Radoslav---- no SUPER, Gratulace S6 , konečně vidím, že se to přeci jen někomu podařilo S9 .
A mám dotaz- kdy ti začalo kvést a jestli jsi použil pyl z jiného druhu.
Je to nádhera, jsi šikovný!!!
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Avokádo

Příspěvekod Radoslav » 06 úno 2022, 10:40

MonikaV píše:Radoslav---- no SUPER, Gratulace S6 , konečně vidím, že se to přeci jen někomu podařilo S9 .
A mám dotaz- kdy ti začalo kvést a jestli jsi použil pyl z jiného druhu.
Je to nádhera, jsi šikovný!!!

No prvý rok som sa snažil opelovať, mám odrody Fuerte, Reed, Bacon a Hass, ale nejak to nezabralo, tak ďalší rok som to neriešil a plody sa objavili na každom, ale neskôr opadli a zostal len Hass. Avokádo dokáže vytvoriť zopár plodov aj bez opelenia druhou odrodu.
Radoslav
ouško
ouško
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2021, 17:00

Re: Avokádo

Příspěvekod MonikaV » 06 úno 2022, 10:55

Radoslav díky za odpověď, a ještě se zeptám, - používáš nějaké speciální hnojivo na podporu květů? Jestli, ano, tak kdy asi tak začít s hnojením?
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Avokádo

Příspěvekod Radoslav » 06 úno 2022, 11:26

MonikaV píše:Radoslav díky za odpověď, a ještě se zeptám, - používáš nějaké speciální hnojivo na podporu květů? Jestli, ano, tak kdy asi tak začít s hnojením?

Avokáda kvitnú bohato, nehnojím ich nijak špeciálne v substráte bolo myslím osmocote. Ale mám ich v 100 litrových kvetináčoch.
Radoslav
ouško
ouško
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2021, 17:00

Re: Avokádo

Příspěvekod MonikaV » 13 úno 2022, 15:44

Jedno avokado (Hass) mi dela starosti, poshazovalo temer vsechny listy, (bohuzel nechapu proc) a na konci se zacaly tvorit kvetni pupeny, mam jeste jednu stejnou odrudu a ta je v pohode, - bez opadu listu. Substrat je stejny i zalevani, nevite nekdo v cem muze byt chyba?? (mohlo by to byt ruznou podnozi?)
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Avokádo

Příspěvekod pavell » 13 úno 2022, 18:41

Moniko to je to kupované roubované? Tak to mám taky, nejspíš mu uhnívají kořeny musíš ho opatrně zalévat, radši míň než víc.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Avokádo

Příspěvekod tiendadefruta » 21 bře 2022, 03:06

Ahoj, obvykle se to stává u avokáda hass, alespoň podle mých zkušeností....

Je to nepřiměřená reakce, protože je na hranici přežití a chce produkovat potomstvo; ztrácí listy, protože kvetení vyžaduje hodně energie a musí upřednostnit...

Pravděpodobně se zotaví, ale pokud je rostlina mladá a kmen je kratší než palec, je vhodnější odstranit plody, když jsou velké jako hrášek, tak využije energii k vytvoření vegetace a neoslabí se (je náchylná k chorobám).

Ostatní odrůdy se podle mého názoru neopylují kvůli teplotě v době květu; pokud je teplota nižší než 18 ºC a dochází k náhlým změnám teploty, mají problémy...


---

comprar aguacates online directamente del agricultor tiendadefruta.com


MonikaV píše:Jedno avokado (Hass) mi dela starosti, poshazovalo temer vsechny listy, (bohuzel nechapu proc) a na konci se zacaly tvorit kvetni pupeny, mam jeste jednu stejnou odrudu a ta je v pohode, - bez opadu listu. Substrat je stejny i zalevani, nevite nekdo v cem muze byt chyba?? (mohlo by to byt ruznou podnozi?)
Obrázek
Jmenuji se Manolo Mateos a v Almuñéceru (Španělsko) pěstuju avokádo, tropické ovoce a kávu. Pěstuji exotické rostliny.
Uživatelský avatar
tiendadefruta
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 bře 2022, 03:40
Bydliště: España

Re: Avokádo

Příspěvekod Stanley_51 » 21 bře 2022, 11:16

tiendadefruta píše:Ahoj,

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5 Ale mám jednu výhradu. Jelikož je toto fórum založené na čistě amaterské bázi a bez reklam, odstraň svoji reklamu z profilu. V případě, že tak neučiníš, smažu tvůj profil z fóra.
admin
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9219
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Avokádo

Příspěvekod dzani696 » 03 srp 2022, 08:59

Semenáč začal z fázou rozvetvovania .
ObrázekObrázek
Moniko ako je na tom tvoj 'Hass'?
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Avokádo

Příspěvekod MonikaV » 03 srp 2022, 11:21

Rostlinka se snazi bojovat, kroupy dosti ponicily listy ( bohuzel jsem byla v praci a nedalo se tomu zabranit)a celkove doslo k radnemu proliti destem, ale verim ze to ustoji, uz se tam vytvari nove, akorat to delej trva! Zkusila jsem 12.5. roubovani 3semenacku a 2se chytly, takze pro mne takovy obrovsky uspech.
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Avokádo

Příspěvekod dzani696 » 03 srp 2022, 12:04

Veľká gratulácia k úspechu. A keďže už máš skúsenosť zo štepením, používala si keramický nôž alebo klasický oceľový. Pýtam sa skrz tu oxidaci.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Avokádo

Příspěvekod MonikaV » 03 srp 2022, 12:12

Ano byl to keramicky nuz, a do rozstepu ,omotat roub parafin paskou a pak jsem omotavala i spojeni paraf.paskou a teprve roubovaci paskou, pod alobal a cele do igelit sacku.(jeden co se nechytil byl bez zaficovani paraf.padkou, byl omotany pouze roubovaci, ale nevim jestli to melo taky vliv nebo to byla jen nahoda, ze se neujal)
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pampel a 20 návštevníků