Papaya

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Papaya

Příspěvekod Jozef » 02 črc 2023, 20:06

Před mnoha lety jsem pěstoval Papáje. Nebylo to lehké, mám nevytápěný skleník, tak jsem je přenášel do bytu kde bylo nutné přisvětlovat, největší plod vážil 1,30 a chuť byla vynikající lepší než z obchodu.
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Re: Papaya

Příspěvekod radek.god » 04 črc 2023, 13:43

No ja furt vyckavam. 99 se mi za zeleny ci zelenozluty plod dat nechce.Kamarad ho mel a prave kvuli te nezralosti si tu chut moc nepochvaloval a koupi plodu u nas nedoporucoval.
Josefe a jak dlouho trvalo, nez rostlina poprve vykvetla a jak dlouho, nez zaplodila ? A do jakych rozmeru musela nejprve dorust? Byl to semenacek nebo nakej rizek, roub ?
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1741
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Papaya

Příspěvekod Jozef » 05 črc 2023, 13:37

Semenačky zakvetly druhým rokem byly to dvoudomé rostliny,plody dozrály třetím rokem ve skleníku.V bytě nerostly ale jen přežívaly při teplotě 15st. Téměř bez zálivky a s přsvětlováním od 10 do 14 hod.To byla velkoplodá odrůda pak jsem koupil malý plod asi čtvrť kyla a kvetly už prvním rokem a už jsem měl plody příštím rokem, ještě jsou jednodomé odrůdy ale tu nesehnal.
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Předchozí

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 návštevníků