SLIMÁCI ŘÁDÍ

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Alena » 22 kvě 2010, 21:24

Ty svině mi na chalupě sežraly i bramborovou nať a ředkvičky! A druhý výsev mrkve, petržele a pastináku. Kompletně. Plus veškeré další výsevy přímo na záhon a většinu sadby. Dvě před týdnem vysazená rajčata. Asiminu a arguty jsem už zmiňovala, dnes přibyl ožraný a oslintaný muchovník. Metr vysoký, v březnu přesazený. A klematis Multi blue. Já to už normálně zabalím. Tohle jsem nikdy nezažila... Dneska jsme sekali trávu a hned po ní lyžovaly stovky těch zrzavých bestií :D17 :D17 :D17 Vylezou i na poličky ve skleníku, aby sežraly naprosto všechno, co jsem tam dala v bláhové naději, že je to mimo jejich dosah... Místo rostlin zbydou jen lesklé slintance E7 Buď bych musela neustále zasypávat zahradu tlustou vrstvou granulí, nebo se na to vykašlu a nechám to zpustnout... Sousedka povídala, že ještě před dvěma lety tam neviděla ani jednoho...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod papajavti » 22 kvě 2010, 21:28

Ty je ale musis mit hladovy ...
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod triodyn » 22 kvě 2010, 22:00

Co ten mesurol-nesehnalas?je i do mokra.Já sypu-je teda fakt,že kalamita zatím není(máme zase jiné svinstva),ale pod mulčem z kůry jsou pozdechaní S6
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod paloo » 22 kvě 2010, 22:04

Merusol je fakt dobrý,no u mňa ešte nevyrazili do útoku tie velké svetlohnedé potvory :!:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod aminka » 22 kvě 2010, 22:04

Ali - teda to zní děsně S13 To je škody nadělané :( :( :(
Tady zatím invaze není, občas se objeví malý šedý/hnědý. Ale věřím že ještě vylezou :(
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Alena » 22 kvě 2010, 22:30

triodyn píše:Co ten mesurol-nesehnalas?je i do mokra.Já sypu-je teda fakt,že kalamita zatím není(máme zase jiné svinstva),ale pod mulčem z kůry jsou pozdechaní S6

Zatím nebylo kdy, ale četla jsem, že je ještě jedovatější na všechno než Vanish :D2 Já než se někam do velkého superhypercentra dostanu :D11 - všechno je na opačném konci města. Obsypala jsem to zase tím Vanishem. Uvažuju, že znova zakoupím velké balení Ferramolu, ten by měl být údajně neškodný na všechno ostatní kromě slimáků, a zkusím ovesné vločky - prý když je sežerou, tak v nich vločky nabobtnají a ty mrchy prasknou :mrgreen: Pokud se zítra dostanu na chalupu, tak jim je naservíruju. A šlohnu z ledničky jedno pivo a nadělám jim pastičky. Tam snad ještě nebudou zpovykaní a utopí se i v desítce :lol: Jenže to, co sežrali, už se nejspíš nevzpamatuje, ta asimina a arguty mě mrzí nejvíc.Nezbylo na nich vůbec nic. Zauvažovala jsem znovu o těch parazitických hlísticích, jenže se nedostanu na stránky Biocontu :D11 Nepustí mě to tam. Ale ony prý stejně velké slimáky nezlikvidují.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Alena » 22 kvě 2010, 22:35

aminka píše:Ali - teda to zní děsně S13 To je škody nadělané :( :( :(
Tady zatím invaze není, občas se objeví malý šedý/hnědý. Ale věřím že ještě vylezou :(

U nás je jich šíleně moc. A všechny druhy - dokonce jsem tam objevila i jakési s podlouhlou ulitou, jako mají plovatky bahenní. Pod každým kamenem, v trsech trávy, v dírách, v trávníku, podél zdí... Snad tisíce. Všude naslintáno, v bramborách kromě ožrané nati ležela i totálně oslintaná a ožraná kostřička ptáčete...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod aminka » 22 kvě 2010, 22:45

Šmankote, to je jak z horroru :!: :D17
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Alena » 22 kvě 2010, 22:50

Jo. Jak říkám, tohle jsem ještě nezažila :D17
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod ZdenekCernoch » 23 kvě 2010, 16:07

já řeším to samé ve skleníku a nechci tam nic sypat, protože tam mám ropuchy a ještěrky. Jenže těch slimejšů je tam moc a budu muset s tím začít něco dělat protže mám dost ožrané asiminy i moruše. Naštěstí tomely jim nejedou. Venku jich je mraky tam to nemá cenu ani sypat, jen zbírat do kýblu a dávat kačenám :wink:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod papajavti » 23 kvě 2010, 17:06

Zdenku oni umej i plavat?
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Alena » 23 kvě 2010, 19:30

ZdenekCernoch píše:já řeším to samé ve skleníku a nechci tam nic sypat, protože tam mám ropuchy a ještěrky. :wink:


No právě, na chalupě máme taky dost ještěrek a žijí tam ježci, možná i ropuchy,tak to tam nechci zaneřádit chemií, s těžkým srdcem obsypávám některé rostlinky Vanishem :D11 Sbírat to denně nemůžu, když se tam dostanu jednou týdně, stejně tak chránit přes noc petkami... Zkusím tam při nejbližší příležitosti nasypat ty ovesné vločky, možná se nad tím slimáci aspoň potrhaj smíchy :lol: Kachny nemám, tak tady u baráku sbírám slimáky a hážu je do vody s octem. Abych je nemusela rozšlapávat E7
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod triodyn » 24 kvě 2010, 00:32

ZdenekCernoch píše:já řeším to samé ve skleníku a nechci tam nic sypat, protože tam mám ropuchy a ještěrky. Jenže těch slimejšů je tam moc a budu muset s tím začít něco dělat protže mám dost ožrané asiminy i moruše. Naštěstí tomely jim nejedou. Venku jich je mraky tam to nemá cenu ani sypat, jen zbírat do kýblu a dávat kačenám :wink:

Ještěrky a ropuchy žerou slimejše?to snad ne.Ty granule jsou snad atraktivní jenom na slimáky,jako potrava.To spíš by škodil těm zvířatům co žerou slimáky.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Alena » 24 kvě 2010, 10:08

Jo, opravdu se uvádí, že ještěrky a ropuchy žerou slimáky- ovšem jen ty malé, ne ta španělská h...., ty u nás nic nežere, leda možná, když jsou ještě malí. A ty granule škodí prý právě tím, že když ježek nebo něco jiného sežere otráveného slimáka, tak už se jim napříště vyhýbá. Prý se může i sám otrávit :D2 . A navíc prý ten Vanish a Mesurol se následně z půdy dostanou do zeleniny a škodí pak našim játrům a ledvinám.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Tchorik » 25 kvě 2010, 13:09

fujtaksl E11 Svine jedny klouzavy :evil:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kasta a 22 návštevníků