SLIMÁCI ŘÁDÍ

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod nene » 16 kvě 2017, 14:26

Pravda, je to pracné, chce to loveckou vášeň :) ...a samozřejmě sousedy, co taky loví - samečci si u nás skoro ani nestihnou zacvrlikat a už ho někdo vítězoslavně ukazuje přes plot ostatním , samičky už tři roky nestíhají vybudovat "hnízdo". My se tady navzájem chlubíme, kdo jich dostal víc :wink: . Ve skleníku jsme je vysbírali do kelímků od jogurtu zakopaných po obvodu. Letos je zatím klid, ani cvrlikání, ani chodbičky, sežraného taky (zatím) nic. Snad to vydrží.
Ty potvory dokážou zničit všechno, nás proti nim "nastartovala" podhlodaná jablůňka s ožižlanou kůrou pod povrchem . No a pak nám ještě jedna krtonožka vlezla do skleníku, zničila za dva dny půlku sazenic paprik - a to neměla dělat, protože pak jsme vyhlásili krtonožčí genocidu :D12, naučili se pracovat s Jarem a vodou a moooc pěkně nám to jde :lol: .
Ale ať se jen nevytahuju :mrgreen: , na krtonožky na jihu, v písku, jsme krátký, tam to nefunguje, voda se vsakuje moc rychle, chodbičky se zasypávají a krtonožky zdrhají neznámo kam. Ale zase jich tam naštěstí není moc, asi se i jim špatně v tom písku staví domečky pro krtonožčata.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod loni » 16 kvě 2017, 22:31

Celkom efektívne sme to voľakedy hubili známym Metationom. Stačilo Metation zmiešať s nejaký nasiakavým škrobovytým materiálom a pozatláčať to pri slnečnom počasí do dier čo idú smerom do hĺbky a uzatvoriť diery. Poliať to trošku vodou. Metation je aj dýchateľný jed a pri slnečnom počasí sa začal vyparovať v podzemí a naplnil všetky chodbičky. Nadýchali sa toho a to boli stovky za deň čo povyliezali. Účinkovalo to super. A dosť sa ich počet vtedy zredukoval.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1678
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Gabriela » 23 čer 2017, 10:24

čo sa týka krtonôžky, prosím o nápovedu ako na tú jarovú vodu. Podarilo sa mi vzliať do zeme pol litra jari a úspech je dva kusy. Aj to mi tá menšia niekam zdrhla. Akú kocentráciu používate a akú techniku máte? Odhadujem, že to účinkuje len vtedy, ak sa to krtonôžke dostane do očí. Ale ako sa správne trafiť, abz ste jej to vyliali na hlavu? Len pri ohrabávaní zemiakov som vykopala asi 5 hniezd plných vajíčok. To zase budem zo zeme vyberať len zemiakove deravé šupky.
Gabriela
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 22 čer 2017, 01:03

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod nene » 23 čer 2017, 12:27

Chce to najít díru směřující do země, kápnout dvě až pět kapek Jaru a zalívat vodou, dokud to odtéká - a pak počkat, až vyleze.
Na youtube jsou nějaká videa....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Gabriela » 23 čer 2017, 12:33

Videa som pozerala. Aj s jarou aj s olejom. Ale asi je problem s tou dierou. Pokial to nieje hniezdo ale len chodba, tak 0% uspešnosť. A ešte musi byť doma. :roll:
Takže len čista jar, resp niečo mydlové? nerobiš mix do konvice?
Gabriela
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 22 čer 2017, 01:03

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod nene » 23 čer 2017, 12:42

My jen čistý Jar, pár kapek a pak voda (konev, hadice...) - když se dá Jaru moc, tak někdy nevyleze, protože už vůbec nemůže....
Když není možné najít díru a je to na části pozemku nejlépe jen s trávou, (radši ne na záhonku, ono trvá prý 21dní, než se Jar odbourá), tak se dá pokapat Jarem i větší plocha a přelít to celé vodou, ona od někud obvykle vyleze.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod Gabriela » 23 čer 2017, 13:05

S8
Tak, a mám s lovom na medvede utrum.
Po takom množstve sa neodvážim liať do zeme aspoň mesiac ani kvapku.
Ešte chcem počuť o škodlivosti tej jari v hriadkach...
Gabriela
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 22 čer 2017, 01:03

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod petrlcr » 30 srp 2017, 22:00

Zdravím Vás. Máte někdo osobní zkušenosti s hlísticemi Nemaslug? Už jsem vyzkoušel snad vše. Indický běžci je žrali, ale po celé zahradě kadily, slimáků neubývalo a ještě sem nemohl použít Vanish. Granule sypu po galonech, smrad z vrstvy hnijících slimáků je sice úchvatný, ale druhý den přilezou oranžoví bratři a pomstí se mi na zelenině. Přiznám se, že těmto biopreparátům moc nevěřím, ale třebas se vám to někomu osvědčilo.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod pavell » 16 říj 2017, 11:13

Hlístice jsou dobré na malou zahrádečku, jinak je to k ničemu a strašně pomalé. Já mám zahradu u potoku a když se mi před par lety přemnožili slimáci tak to vypadalo jak v hororu. Bylo jich tisíce a sbírání a ničení jedy i bio přípravky mělo na velké zahradě jen malý a časově omezený účinek. Tak jsem si pořídil kachny IB a za pár měsíců všechny slimáky vyhubili. První rok jsem jich měl asi 27 myslím těch běžců a to byl fakt cvrkot. Teď jich mám už jenom 7 a na zahradu 40 arů bohatě stačí.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod petrlcr » 17 říj 2017, 20:44

Děkuji za odpověď. Indické běžce jsem měl minulý rok. Zničené lekníny, voda v bazénku velice podobná vodě v septiku, v pískovišti a na trávníku lejna a v cuketách a dalších vyšších plodinách slimáčí ráj. To už mám také za sebou.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod pavell » 17 říj 2017, 22:27

Tak to nechápu, jezírko jsem sice musel oplotit to by hned zničily a udělal jsem menší jezírko jen pro běžce, ale že by jinak něco zničily tak to snad ani ne. A hlavně mě zbavily těch slizkých potvor.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod petrlcr » 18 říj 2017, 11:51

Netvrdím že by slimáky nežrali, ale do vyšších rostlin vůbec nelezou a lekníny žerou ve velkym.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod pavell » 18 říj 2017, 12:13

Tak to jezírko si musíš zabezpečit, jsou to přece jen kachny, stačí ohradit metrovým pletivem. Ono to chce nějaký čas a uvidíš že budeš mít od slimáků pokoj. Já si na ně nemůžu stěžovat, u mě už jsou slimáci vyhynulý druh. Ale mám ještě větší problém než slimáky. Mám na zahradě hryzce a to je ještě větší pohroma. Nemáte někdo nějaký recept jak se těch potvor chlupatých zbavit?
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod mates » 18 říj 2017, 13:32

mě se na zahradě přemnožili šnečci - páskovky, nestačí jim to co je na zemi, nejdřív začali objevovat borůvky a včera jsem jen čučel, kolik jich v různých velikostech opadalo z maliny, kterou jsem minulý týden koupil v květináči, bohužel jsem jí dal na vlhké místo mezi narostlou trávu, takže drobné ostny na malině nebyly překážka..... jestli v tom množství co jich vidím na zahradě přežijou zimu, tak se mám příští rok na co těšit, jak na borůvkách, tak na malinách vyžírají bobule
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: SLIMÁCI ŘÁDÍ

Příspěvekod nene » 18 říj 2017, 17:34

pavell píše: Mám na zahradě hryzce.....recept jak se těch potvor chlupatých zbavit?


Odkrýt noru. Vložit past na krysy s vlašským ořechem, překrýt něčím a občas zkontrolovat.... vyhodit mrtvolku a znova natáhnout s novým kouskem ořechu ......a tak furt dokola S4 . Koupit si mainskou mývalí kočku (nebo psa, ale to je pak víc škody než užitku).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků