zvířecí nájemníci

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Alena » 21 črc 2009, 18:46

Tak jsem dneska kontrolovala krtkovu činnost. Už těsně minul první nově vysazenou argutu (Ananasnaja z Kruhu) a vyrobil vedle ní vzorovou krtinku. Měla jsem připravený po ruce rýč a kýbl, kdybych náhodou měla tu kliku a zastihla okamžik vytváření čerstvého kopečku, že bych ho zkusila vyrýt a odtransportovat do volné přírody, ale asi se někde pod zemí plácal smíchy do kolen... S1
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod onry » 22 črc 2009, 21:22

Já s ním válčil asi 2 měsíce. Dokud ryl před včelínem ve svazence tak jsem ho toleroval. Pak ale projel dvakrát pařeniště s přísadou a pustil se do řádku se 4mi ks ačokči( normálně je i s kořeny vyhodil na povrch) Jen dvě to přežily bez nějaké ujmy ty další jsou jen třetinové.Použil jsem plynové patrony, pastu na krtky, trubkové pasti, železa.... nic vždy jen pečlivě upěchovaná dirka a krtina hned vedle. Dokonce jednou přes tu požerovou pastu prokazatelně prolezl (slova výrobce-"olíže se a zdechne") a nic. Až jednou vpodvečer jsem ho potkal u malin jak jim čechrá kořínky. Použil jsem motyku a udělal z něj dva -- :twisted: skutečně ho to nebolelo.Loni jsem takto dopadl 3.Už mám takový pocit ,že nám je tam pouští takoví ti ochranci přírody .
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod triodyn » 22 črc 2009, 21:47

Tak to jsi mně řádně naštval,ted sem pořídil tu pastu a zásobuju každý nový krtičinec a podle tebe k h...?Takže sem si dělal marné naděje?Už jsem ho párkrát vyhmátl při kopání ,ale vždycky se něco pokazilo :D17 ,rozhodně bych se nerozpakoval udělat z něho 2,po tom co mi na zahradě dělá,trubk.pasti nefungují-vždycky je obleze.Je to děs.Kdys ho zakopl,když nejvíc vyhrabuje?Je celkem haluz ho vymáknout,když hrabe. :D17 :D17
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Kohant » 23 črc 2009, 06:00

onry píše:... a udělal z něj dva ...

No to sis pomoh. Teď jich máš dvakrát tolik.
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Tchorik » 23 črc 2009, 09:35

Nechci vas nastvat, vim ze mit krtka na zahrade neni nic moc, ale jsem rada, ze vam na tu hnusnou pastu nejde. Je to pekny svinstvo, ten krtek pak umira tyden E11 Nejradeji bych to tomu ksindlovi vyrobcovi namazala na chleba :twisted: Se zabijenim krtku moc nesouhlasim, ale kdyz uz je to nutne, tak at je to aspon rychle ...
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod onry » 23 črc 2009, 14:18

triodyn píše:Tak to jsi mně řádně naštval,ted sem pořídil tu pastu a zásobuju každý nový krtičinec a podle tebe k h...?Takže sem si dělal marné naděje?Už jsem ho párkrát vyhmátl při kopání ,ale vždycky se něco pokazilo :D17 ,rozhodně bych se nerozpakoval udělat z něho 2,po tom co mi na zahradě dělá,trubk.pasti nefungují-vždycky je obleze.Je to děs.Kdys ho zakopl,když nejvíc vyhrabuje?Je celkem haluz ho vymáknout,když hrabe. :D17 :D17


Vždy počkám asi 5s až začne nadzvedávat krtinec (trvá to asi 20s pak leze pro další hlínu) Používám motyku na kopčení brambor- velkou a snažím se najednou vykopnout celý krtinec + asi 10cm do hloubky (někdy se motyka holt zlomí). Někdy se dá poznat že se krtek blíží podle žížal- lezou bezdůvodně po povrchu (jednou jsem ho tak načapal), ale většinou si člověk všimne spíš krtka než žížaly :D Doba rytí se udává nad ránem cca 6hod pak kolem 11hod a já mám většinu mezi 17-19 hod.I když krtka vyplašíš svým příchodem vyplatí se počkat, většinou začne do 10min znova hrabat. S6 Pastu už používám 3. rok a nezdá se nějaký účinek ( na myši a potkány funguje- a krtek jak známo není hlodavec i když ho výrobce mezi ně řadí S15 )
Opravdu preferují místo, kde je nahnojeno a zalévá se (loni 3 hnízda melounů a paw paw přežil jen díky kořenovému balu z králikářského pletiva- obryl to snad 3x dokola)
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod triodyn » 23 črc 2009, 21:04

Tchorik píše:Nechci vas nastvat, vim ze mit krtka na zahrade neni nic moc, ale jsem rada, ze vam na tu hnusnou pastu nejde. Je to pekny svinstvo, ten krtek pak umira tyden E11 Nejradeji bych to tomu ksindlovi vyrobcovi namazala na chleba :twisted: Se zabijenim krtku moc nesouhlasim, ale kdyz uz je to nutne, tak at je to aspon rychle ...

Krtka na tebe-to by byl obrat o 180st. :twisted: Já to doted nezažil,už vím o čem to je :evil:kdyby ryl jenom někde ,tak možná to skousnu..,ale ta k.... VŠUDE! :evil: :evil:Naprosto souhlasím s hláškou z večerníčku-"zničit krtka".V práci mi ted říkají Čtvrtku-proč asi. :D11
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod triodyn » 23 črc 2009, 21:12

onry píše:
triodyn píše:Tak to jsi mně řádně naštval,ted sem pořídil tu pastu a zásobuju každý nový krtičinec a podle tebe k h...?Takže sem si dělal marné naděje?Už jsem ho párkrát vyhmátl při kopání ,ale vždycky se něco pokazilo :D17 ,rozhodně bych se nerozpakoval udělat z něho 2,po tom co mi na zahradě dělá,trubk.pasti nefungují-vždycky je obleze.Je to děs.Kdys ho zakopl,když nejvíc vyhrabuje?Je celkem haluz ho vymáknout,když hrabe. :D17 :D17


Vždy počkám asi 5s až začne nadzvedávat krtinec (trvá to asi 20s pak leze pro další hlínu) Používám motyku na kopčení brambor- velkou a snažím se najednou vykopnout celý krtinec + asi 10cm do hloubky (někdy se motyka holt zlomí). Někdy se dá poznat že se krtek blíží podle žížal- lezou bezdůvodně po povrchu (jednou jsem ho tak načapal), ale většinou si člověk všimne spíš krtka než žížaly :D Doba rytí se udává nad ránem cca 6hod pak kolem 11hod a já mám většinu mezi 17-19 hod.I když krtka vyplašíš svým příchodem vyplatí se počkat, většinou začne do 10min znova hrabat. S6 Pastu už používám 3. rok a nezdá se nějaký účinek ( na myši a potkány funguje- a krtek jak známo není hlodavec i když ho výrobce mezi ně řadí S15 )
Opravdu preferují místo, kde je nahnojeno a zalévá se (loni 3 hnízda melounů a paw paw přežil jen díky kořenovému balu z králikářského pletiva- obryl to snad 3x dokola)

Hlodavci to asi sežerou a otráví se,krtek -hmyzožravec se od toho pocintá a jak se čistí,tak by se měl otrávit,když sem začal vyrábět pasti,říkal mi kolega že stejně to dopadne na motyku a asi richtig.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Kohant » 24 črc 2009, 06:18

U našich jsme vychytali krtky do trubkové pasti.

Silničáři kdysi potáhli dlážděnou ulici před domem asfaltem. Od té doby po dešti tekly proudy vody do zahrady.
Taťka zařídil že před barákem udělají kanál, ale na zahradu je s bagrem pustit nechtěl, domluvil že výkop pro betonové roury (asi třičtvrtě metru průměr) v délce 30 metrů si udělá sám. Tím myslel že to budu kopat já. No a protože jsem to nakonec opravdu kopal já, roury jsou uložené jen těsně pod povrchem. Ani kop navíc, někde jsou i v trávě vidět. Nedávno jsem na jednu po dešti šlápnul a málem jsem si rozbil hubu. Ale hlavní je to, že křížili trasu krtkům. Ti je nemohli přelézt, podlézt se jim je asi nechtělo, tak razili podél nich. A právě do těchto tunelů jsme dávali trubkovou past, přikryli prkénkem, a zasypali trochou hlíny. Plnila se jak na běžícím páse. Dokonce jsme měli i kontrolku, že past sklapla. Pokaždé když v ní byl krtek, sedla si nad ní kočka a číhala. Za pár dní bylo odkrtčeno.
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Tchorik » 26 črc 2009, 23:35

No tak se tak necerti Triodyne, sice jsem vedela, ze te napruzim, ale ze tak moc, to jsem netusila :D14 Proste jsem jen rekla svuj nazor, myslim, ze zadny tvor by nemel zbytecne a dlouho trpet - i slimaky, ktere uz ted taky zabijim se snazim likvidovat rychle, aby dlouho netrpeli.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod onry » 27 črc 2009, 13:16

triodyn píše:
"Hlodavci to asi sežerou a otráví se,krtek -hmyzožravec se od toho pocintá a jak se čistí,tak by se měl otrávit,když sem začal vyrábět pasti,říkal mi kolega že stejně to dopadne na motyku a asi richtig."

No a tam asi bude ten problém , měl by toho sežrat asi 2g a přitom očištění toho určitě tolik nezbodne!! To by tam musel lozit tam a zpět několikrát denně a nebo by to musel být takový sajrajt co by zabíjel už jen dotykem :mrgreen:
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod triodyn » 27 črc 2009, 17:13

Právěže on lítá sem a tam,tuhle zaryje,oak támhle a já si už hledám provaz...Samozřejmě,že když si udělám čas a čekám s motykou,tak ten parchant nenastoupí do práce!!Ale ohledně toho jedu v tubě,řekl bych , že nefunguje,takže Tchorik slaví ůspěch.. :D5 :)
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Tchorik » 27 črc 2009, 21:24

Triodyne, a jak jsi ted momentalne na tom s kocicakama??? Jestli mas min nez 2 tak zvyš počet kočičaku a třeba to pomuže. Aspon to bude přirodni a ani kočka si nehraje se svoji obeti tyden :!: :D10
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod onry » 27 črc 2009, 21:46

Tchorik píše:Triodyne, a jak jsi ted momentalne na tom s kocicakama??? Jestli mas min nez 2 tak zvyš počet kočičaku a třeba to pomuže. Aspon to bude přirodni a ani kočka si nehraje se svoji obeti tyden :!: :D10

Udělej kozla zahradníkem!! S15 Já mám doma 3 psi a někdy mám dojem že si jsou s krtkem rovni. :D17
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Tchorik » 27 črc 2009, 21:51

My mame dve feny a dva kocoury a jednu kocku a vsichni se chovaji celkem slusne a uvedomele S6 Kdyz pominu obcasne kocici chozeni na zachod do skleniku nebo cerstve uhrabanych zahonu a psi bobkovani do travniku :D16 Ale problemy s krtkem jsme nemeli uz nekolik let a to tu predtim byli a dole na louce (mimo revir nasich kocek) jsou stale.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků