zvířecí nájemníci

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 13 srp 2023, 12:29

Smutné čtení tady..... :(
Nezbývá už asi nic jiného než tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=LXcRq91ZfvM
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4267
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 13 srp 2023, 12:48

S paničkou se asi, Josefe, nedomluvíš. Asi se lépe domluvíš s tím koněm, takže jestli budeš chtít ochránit rostliny, nezbyde ti jiná volba, než něco takového https://agrofortel.cz/set-elektrickeho- ... -AQAvD_BwE
U koní jsem dělala, dost jsem jezdila i učila remonty a vím, že koně jsou velmi učenliví a nevyhledávají nepříjemné podněty. Takže když dostane párkrát ránu ( podle inteligence 1-4), tak už si dá pozor. Ani to nebude muset být vždy zapnuté.
Ten kůň za to nemůže a ohradník by si měla pořídit jeho panička.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod MonikaV » 13 srp 2023, 12:57

Je videt, ze tyhle zkusenosti s drzosti lidi mame vsichni, nad necim jen clovek krouti nevericne hlavou...!Drzte se a radeji s usmevem a nadhledem S14
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1008
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod EvaOstrava » 13 srp 2023, 13:38

Viděla jsem kukuřičné pole, kde kolem celèho byly tyčky s cedulkami - Pozor, chemicky ošetřeno, zdraví škodlivé. A lebku se zkříženýmj hnáty. Kůň si to sice nepřečte, ale možná by si dala majitelka na něho větší pozor, když je tak strrašně drahý.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 940
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod veverka » 18 srp 2023, 13:52

myšové, ty co dělaj to metro v zahradě a mizí mi cibule a pak jí vidím jak cibulková nat čouhá z těch myších děr :lol: , a žerou kořeny stromků a jiné,našla jsem odkaz, že by jim taky měli vadit některé rostliny pachem, třeba máta, afrikány, nezkoušel někdo tyto sušené zamíchat ke kořenum, zalejvat výluhem z nich. Taky píšou že jim vadí chlor, ten pach jeho, nezkouseli jste, třeba proti kunam jsem slysela vadí jim pach sava, to je taky chlor ne, tak lidi davaji ty wc tablety zavěsný na půdy,do střech atd. zda to funguje netusím. ale jesli by to myšum tunelářum vadilo, dalo by se to dát do pet flasky a at to dejchá. bojim se cokoli dát do volný půdy co tu tech potvor máme.
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Jožka » 18 srp 2023, 16:02

Na myši platí jed na hlodavce a nebo dobrá kočka. Množí se rychle a jen tak se jich nezbaviš. Savo nebo nějaký pach je jen tak nevyžene.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1211
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod EvaOstrava » 18 srp 2023, 17:02

A taky králičí pletivo. I sousedka k těm drátěným košům nakonec došla, když každý rok musela dokupovat nové stromky.
I krtek dělá neplechu. Kdysi mi prorýval záhon chryzantém, rostliny vadly, jelikož měly podryté kořeny. Tak jsem je zasadila do zapuštěných květináčů s hodně otvory, aby kořeny měly vždycky nějakou hlínu.
Zkoušel někdo ty ultrazvukové plašiče?
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 940
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 18 srp 2023, 17:11

EvaOstrava píše:Zkoušel někdo ty ultrazvukové plašiče?

Kdysi dávno jsme to zkoušeli.....jak to napsat? ....Pořídili jsme kočky. :lol:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4267
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Josef » 19 srp 2023, 09:11

Evi, ultrazvukové plašiče jsme pořídili už před léty a s určitostí mohu říci, že jsou to vyhozené peníze. U nás to absolutně nefunguje. Krtci vedle toho dělají krtince, myši to poslouchají asi místo rádia, prostě to nesplnilo účel. Zkoušeli jsme už snad všechno, od afrikánů až po dýmovnice, pouze dočasné. Jedině co trochu zabírá je jed do děr. Tento rok je toho zase strašně a také se na zahradě ukazuje spousta zmijí.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 643
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod veverka » 19 srp 2023, 09:58

Králičí pletivo , dekuju za tip, jak velkej kus třeba pod broskvon, nějak to drátkujete jako nádobu nebo to dáte na kořenovej bal s tim ze vystačí šířka role a prostě to jenom zatlacite do země jako misku. Ted jsem si vzpoměla nekde se psalo o sušenym mlíku se sádrou a miska s vodou k tomu, u tunelů vyrejt "vjezd" pod kýbl, kýbl poklopit tak aby pod nej spodem tim vjezdem tam myšové mohli, a dát misku sušenýho mlíka třeba i sunar, detská kaše instanrní by taky mohla frčet,se sádrou suché!! nevím ještě co maji rádi a hned vedle misku s vodou. a kýbl zatížit,zabrání kočce, ptáčkům. Co mají rádi ty tuneláři myší, kromě cibule a mrkve a dalo by se smíchnout se sádrou ? jdu delat pokusy, udelám jim tu jídelnu, nejdriv dám vzorky co najdu doma kozí mlíko suseny, detská instant kase, br.kase instant,. bez sádry nemám ji doma. Jedama tady delaj vsichni sousedi, jsou tu vychcípaný myši, ale jsou tu u nás i takový, že když jdu na urcitý místa jsou tam a koukají roztomile na mě :D Sádra i vlhkym vzduchem tvrdne, a na myš by to nefungovalo, čili jenom přes den kde je slunečno, nebo v místnosti.
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 19 srp 2023, 10:47

Naše myši se spolehlivě chytají do pastiček s půlkou jádra vlašského ořechu.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4267
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 19 srp 2023, 10:52

veverka píše:Králičí pletivo , dekuju za tip, jak velkej kus třeba pod broskvon, nějak to drátkujete jako nádobu ....


Pokud jsou tam hryzci, tak z králičího pletiva vyrobit koš nepřístupný i seshora ( dno o co největším průměru, přidrátovat po obvodu pletivo na výšku a po nasazení zadeklovat pletivem s prostřihem). Pletivo koupit co nejlevnější, ať je šance, že to časem zrezne a kořeny se nezaškrtí. Práce je to pro vězně, protože to vyžaduje velkou jámu. :)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4267
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 19 srp 2023, 10:58

Na Slovensku, ale také v dalších zemích, kam míří v létě Češi, výrazně stoupl počet psů nakažených takzvanou srdeční dirofilariózou.

https://www.denik.cz/zvireci-denik/srde ... znaky.html
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4267
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod kasta » 21 srp 2023, 20:34

dneska hezky zapózovala :)
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 21 srp 2023, 21:03

nene píše:
Pokud jsou tam hryzci, tak z králičího pletiva vyrobit koš nepřístupný i seshora ( dno o co největším průměru, přidrátovat po obvodu pletivo na výšku a po nasazení zadeklovat pletivem s prostřihem). Pletivo koupit co nejlevnější, ať je šance, že to časem zrezne a kořeny se nezaškrtí. Práce je to pro vězně, protože to vyžaduje velkou jámu. :)


Přesně tak jsem musela udělat koše, když jsem sázela 7 dřínů. Proti hryzcům jiná ochrana nezabírala. To byl tenkrát takový rok, kdy se přemnožili. Ony se ty hlodavčí kalamity periodicky opakují. Další rok to zase bývá v normálu.

Pamatuji jeden rok, kdy, když jsem vzala vzduchovku do ruky, tak naši (tenkrát 3) psi se postavili za vrátka do řady. Střílela jsem myši na vedlejší zahradě kde měli sousedi velkou hromadu zahradního odpadu hned vedle našeho plotu a všechno to lezlo k nám. Každou zastřelenou myš jsem hned přehodila hráběma psům a ti ji ekologicky zpracovali. Naštěstí myši nejsou žádné myslivny.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků