zvířecí nájemníci

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod petrlcr » 29 říj 2017, 17:57

Hryzce i hraboše likviduji jedovými polštářky. Tuším Ratimor, nebo Bros. Najdu noru, nastrkám dva až tři polštářky a zakryju velkým hliněným květináčem. Vždy to sežerou. E11
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 29 říj 2017, 18:01

http://www.zbrane-machacek.cz/index.php ... cts_id=868

Ze zoufalství z krtčí přesily jsme koupili obdobu tohohle, ale na 9x27 (silnější). Večer napíšu víc.
(A ne, krtci nejsou chráněni, jen se nesmějí týrat).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod pavell » 29 říj 2017, 22:31

Tak už je večer, můžeš nepsat víc, děkuji za tip.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 29 říj 2017, 23:46

No no, to je spěchu, jeden nemá chvilku klidu... :D
Naše lovecké začátky byly kvůli hryzcům. Likvidovali nám na zahrádce u potoka kdeco. Nastudovali jsme, že hryzčí díru je třeba otevřít a umístit před ni past s návnadou. Hryzec prý nerad průvan a tak jde díru honem ucpat, ale napřed se podívá ven, co se děje. Nejlépe se nám osvědčily kovové klapací pasti na krysy s kouskem vlašského oříšku, ten je dost spolehlivý. Chce to často kontrolovat. V dobách největší slávy jsme chytli na jednu pastičku šest hryzců za dopoledne. Bylo to hnízdo, většinou samozřejmě hloupá mláďata, ale chytli jsme i oba staré. Past musí být přivázaná, aby si ji hryzec neodnesl například na ocásku. Práce v rukavicích je samozřejmostí. S hryzci nám pak hodně pomohly naše kočky, hlavně potom, co jsme začali chovat větší plemena (Turecká angora, Mainská mývalí ...). Hryzce jsme na naší (původně hodně obydlené) zahradě neviděli asi deset let.
Od zkušenosti s hryzci se pak odvíjely metody lovu krtků. To je trochu vyšší level. Krtek se nenechá nalákat na nějaký vlašský oříšek, jde jen po živé návnadě, a to se s pastí moc neslučuje. Navíc, když se mu odkryje díra, tak ji zahrabe bez toho, aby se nejprve zvědavě díval "Wo co go". Takže to chce najít průběžnou díru, přerušit ji jámou s pastí umístěnou kolmo ke směru průchodnosti díry a celé to přikrýt tak, aby tam nepronikalo světlo či nebyl průvan (kýbl, u hlubších jam stačí dlaždice nebo kus plechu). Past je prázdná, funguje jako "nášlapná". Protože však krtek před sebou často hrne trochu hlíny, osvědčilo se mi nejlíp, když je past umístěná ne naležato na dně, ale spíš nastojato, opřená o stěnu jámy, aby ji ta hlína, co ji krtek hrne před sebou, hned neucpala.
Před třemi lety se k nám přistěhoval jeden krtčí matador, který nám každou pastičku podhrabal. Tak jsme si pořídili "pistolku" a bylo to. U té pistolky je jediný problém, že když je díra průchozí, tak jsou otvory dva a je to 50 na 50, do kterého otvoru - směru - ji dát. Po určitých zkušenostech je to už 60 na 40, ale pořád jsou asi lepší pistolky dvě. Dávají se do nich jatečné nábojky, v našem případě 9x27 Tempo st.6. Jednou jsem je vůbec nemohl sehnat a používal jsem slabší (st.5), ale výsledek byl nulový.
Nic není stoprocentní. Asi měsíc bojuju s tím, že pistolka je sice vystřelená, ale krtka jsem nedohledal (většinou je v díře tak 10 - 30 cm od pistolky). Buďto se jedná o velmi odolného jedince, který už ale musí být úplně hluchý, nebo jsem zneškodnil pět krtků a nevím o tom.
Vyzkoušeli jsme samozřejmě i spoustu jiných pastí, například čelisťové (jeden úspěch za celou dobu) nebo průchozí trubku s klapacími dvířky na obou koncích (taky jen jeden). Ještě byly celkem úspěšné drátěné pasti Farilia, které se ale hůře nastražovaly, chtělo to trochu cviku. Jenže už jsem je dlouho neviděl v obchodech, prý snad byly zakázány(?)
Pokud není něco jasné, tak se ptejte. Ty rukavice jsem zdůraznil dostatečně? :D4
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 30 říj 2017, 00:14

Podařilo se mi dohledat tu naši "pistolku":
http://www.rogalo.info/likvidator-krtku ... abosu.html
Používají to na travnatých letištích aviatici, aby si nezlámali nohy a kolečka v krtčích a hraboších dírách.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod pavell » 30 říj 2017, 10:53

Dík nene, to si musím pořídit, to bude boj, snad se konečně zbavím i těch krtků, ti jsou fakt všude, ale hlavně těch bestií hryzců.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod ivan » 30 říj 2017, 20:09

Nene, dík za info o konvenčnej zbrani na krtkov- vidím, že si to zobral s tým bojom "vážne" :D15 ...ja som mal nakúpené z Baumaxu- také pasce- ohnuté drôty- čo sa napínali- a keď tam prešiel krtko, tak sa zaklapli- problém bol v tom, že ten čo ich vyrábal- asi nevidel tých vypasených- tučných krtkov čo mám , čo sa do nich nezmestili- ale ich obišli novou chodbou- chytili sa do nich iba mladí krtkovia :D12 Občas sa mi ich podarilo chytiť rýlom- nikdy by som neveril, ako môže byť krt veľký a tučný- takže u mňa tie pasce nefungovali...ale tá zbraň sa mi páči :D8 ...
Dnes som našiel na zvrchu sieťou zakrytom viniči čo mám na pergole kopec strapcov na zemi- nešlo mi to do hlavy ako tam zospodu sa dostali- doteraz to na tie pažravé škorce a drozdy fungovalo- nešli tam- no sused mi hovoril, že cez deň ich videl ako niektoré škorce zospodu nalietavali a zhadzovali strapce a bobule a ostatné na zemi ich žrali!!!
Tento rok neodletia na juh?
Tu je foto ešte aj pri západe slnka pár z nich sedelo poblíž na ulici na elektrickom vedení a čakali, kedy odídem zo záhrady- čím ďalej, tým sú menej plaché- stačí, aby som odišiel na koniec záhrady a už sú na opačnom konci záhrady, resp. na susedovom velikánskom orechu...odtiaľ majú vynikajúci výhľad... sú vo výhode, času majú celý deň S13
Obrázek
Naposledy upravil ivan dne 30 říj 2017, 20:31, celkově upraveno 1
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 30 říj 2017, 20:30

Jak to máte se špačky a střelbou na Slovensku? Tady u nás jak povolili odstřel, tak se špačci naučili chodit jen po zemi mezi vinohrady a obírají hrozny ze země, hejna skoro nevidět - kromě obcí ovšem - někdo špačkům vykecal, že v obci se střílet nesmí a tak stromy na návsích jsou jimi obalené. :roll:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod ivan » 30 říj 2017, 20:38

U nás máme "múdrych" ochranárov- podľa nich je to chránený živočích ( môžu sa len plašiť)- t.j.- nikto z tých ochranárov nemá vinohrad ani záhradu...ľutujem tých, čo z toho žijú - veľkí vinohradníci, či tí čo majú veľké sady...naštve to aj mňa, čo to mám ako hobby...dokonca aj cez víkend to dávali v TV- vinohradník ukazoval že nakúpil drahé plynové delá- tí nenažranci(škorci) zistili, že im to neubližuje, tak teraz sú mu tie delá na dve veci- škorce sa pasú ďalej...napr. my chránime aj pažravé premnožené kormorány- aj tých sú tisíce- a rybárom, tiež škody nikto nenahradí...
Ešte ma napadlo- známy má chrta- tomu už padlo za obeť aj niekoľko mačiek- a iných "živočíchov"- keďže ale ten po stromoch sa ešte nenaučil skákať- škorce to zistili- a za dva dni mu obrali obrovskú čerešňu- takže tento rok nemal tú 52% medicínu- mával z nej zhruba 250 l kvasu...
Naposledy upravil ivan dne 30 říj 2017, 20:51, celkově upraveno 1
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod robo » 30 říj 2017, 20:49

Tak to je boží jak tam ty syčáci seděj a říkaj si "no tak, kdy už konečně vypadne?" :mrgreen:
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod robo » 25 led 2018, 23:08

Dovolil bych si téma Kalifornské žížaly přesunout sem z tématu pěstovaní kanadských borůvek v nádobách.
Dadlo nevím komu z tvé rodiny vadí žížaly doma, ale můžeš ho ujistit, že nijak žížaly v bytě nepocítí a to žádným způsobem. Je to jen otázka psychiky. Má žena s tím měla taky trochu problém, taky něco povídalo o odchodu nebo co :D8, ale zjistila, že ji kompostér v ničem nelimituje a dokonce i žížalám občas něco hodí. Žížaly mám v panelovém domě a kdybych návštěvě neřekl, že mám v bedýnkách žížaly tak by nikdo nic nepoznal. Největší obava ja asi v tom, že žížaly zdrhnou, ale za rok a půl jsem našel akorát dvě uschlé žížaly pod vermikompostem, které mi musely spadnout když jsem odklápěl víko. Žížala se na suché podlaze daleko nedostane maximálně začne hledat nejbližší místo kam by se schovala. Jinak přes zimu musíš mít kompostér doma a pokud v něm budeš mít Kalifornské žížaly tak nejlépe celoročně, mají totiž rády teplotu okolo 20°C. Hnojní žížaly nejsou na teplotu tolik náročné, ale prý nejsou zas tak produktivní jako Kalifornské.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod sasman » 11 bře 2018, 10:58

Včera jsem už viděl pár zmatených včel, čmeláci (snad prozatím) žádní.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod mirka » 11 bře 2018, 14:14

Dnes ráno jsme jeli na ptačí burzu do Přerova cestou tam jsme viděli na poli pár labutí!
Když jsme se vraceli zpět tak už jich tam bylo více, tak 4 párů labutí možná i více! Že
by už opravdu bylo jaro E3 :D3 !
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1525
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod pavell » 11 bře 2018, 14:45

sasman píše:Včera jsem už viděl pár zmatených včel, čmeláci (snad prozatím) žádní.

Davide včely létají i v zimě pokud se oteplí nad 9 stupňů to není nic mimořádného. Za pár dnů rozkvetou kočičky to pak budou vidět i čmeláci.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 11 bře 2018, 15:12

mirka píše:... viděli na poli pár labutí!

Ony teď spásají pole, protože rybníky jsou ještě zamrzlé.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků