zvířecí nájemníci

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 10 kvě 2019, 17:57

Na tom Bayeru je fajn, že se dá dát do misky někam do sucha a mravenci ho sami vyhledávají - takže se nemusí sypat po zahradě. My jsme díky němu zrušili mravence ve skleníku - a samozřejmě následně i mšice. Ten Substral se sype přímo do mraveniště, je to spolehlivé, ale tak spíš kolem domu na dlažbu a podobně..
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 10 kvě 2019, 18:02

Na jihu zapršelo a na zahradu nám vtrhli krtci z vytopených dolíků z celého okolí. To bude boj. :| Během týdne zvládli obnovit všechny už tři roky zrušené tunely skrz celou zahradu a samozřejmě vytvořili spoustu nových - v tom mokrém písku se tak krááásně hrabe.
Prohrabané je všechno - brambory, záhonky, stromky (skoro zrušili dvouletou broskev).....Jsme zvědaví, kolik jich tu zase máme. Už rok byl klid.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 11 kvě 2019, 12:28

nene píše:Na jihu zapršelo a na zahradu nám vtrhli krtci z vytopených dolíků z celého okolí. To bude boj. :|

Tak zatím čtyři - dvakrát past na krysy, jednou náboj a jednou motyka...vrrrrrr. Na celé zahradě jsme dneska při okopávání brambor neviděli ani jednu žížalu....a to už jich tu o velikonocích při výsadbě brambor pár bylo.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 11 kvě 2019, 13:10

Tak zatím čtyři - dvakrát past na krysy, jednou náboj a jednou motyka...vrrrrrr.
:lol:
Já teď proti hryzcům zkouším draselnou sůl - chlorid draselný do děr. Prý jim ten chlór vadí. Smrdí to i mě.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1128
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 11 kvě 2019, 14:05

My kdysi zkoušeli naftalen...pak přišla na řadu past na krysy a kočky...už asi dvacet roků je klid.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod ivan » 11 kvě 2019, 21:26

nene píše:My kdysi zkoušeli naftalen...pak přišla na řadu past na krysy a kočky...už asi dvacet roků je klid.

nene- ako prosím ťa používaš tú pascu na krysy, neviem si to nejak predstaviť, zatiaľ som chytil len jedného z rýľom...- ale chce to veľa "času"- ryjú mi hlavne v noci a zavčasu ráno...dík
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 11 kvě 2019, 22:53

ivan píše:nene- ako prosím ťa používaš tú pascu na krysy, ...dík

Nejdůležitější je najít živou chodbu - tu signalizuje např. nadzvednutá hlína na záhonku. Na past udělám takové místo, aby se mohla sklopit (aby nic nebránilo drátu v pohybu), a pak ji tam vložím téměř svisle dolů:

Obrázek
Obrázek
Jestli je dost místa na sklapnutí pasti si pro jistotu vyzkouším (ne na vlastním prstě :) ). Návnada je u krtka zbytečná, nedá se ničím nalákat, u hryzců jsme používali vlašské ořechy.
Celé to pak světlotěsně přikryju - toto je dlaždice 33x33, někdy používám černý kbelík:

Obrázek

A pak to takhle dopadá:


Obrázek

Nevím, jestli to má nějaký význam, ale pracuji ve starých rukavicích, které používám jen pro tento účel.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 13 kvě 2019, 15:27

Máš to vychytaný S6 , ale tu poslední fotku raději vymaž. :wink:
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1128
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 13 kvě 2019, 15:37

Asi tak před dvěma měsíci přijedu domů, vidím dvůr rozrytý jako od divočáků, všude jámy. Už jsem chtěla začít nadávat na psy a v tom vidím zakousnutého krtka. Tak jsem se zarazila a dělala jsem jako že nevidím vůbec nic, ani jámy ani krtka. Kdybych je pochválila, tak už se po dvoře nedá chodit, naše ovčanda se za pochvalu strhá.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1128
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod ivan » 16 kvě 2019, 22:40

...nene- dnes 2ks - pomocou rýlu S6 a "nová" pasca nastavená- som zvedavý zajtra...samozrejme že obaja boli v čerstvo zasadených plantách rajčín a paprík :o
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod MonikaV » 18 kvě 2019, 20:18

Antarian: taky máme 11měsíčního záškodňáka, museli jsme mu přizpůsobit zahradu- jahody oplotit(netkanná textílie bývala věčně potrhaná) a tenké stromečky- jujuby,tomely,asiminy ohradit králičím pletivem-(jujubu nám loni okousal až k zemi), ale banánovníku,citroníku a větších fíku si nevšímá-pouze až jsou na fíkách plody!Jo neustále mi bral dřevěné dekorační indiány, tak jsem vyluhovala velice pálivou papriku carolina reaper ve slivovici a indiány potřela- stačilo jedno přičuchnutí a vyhýbá se velikým obloukem S6 S6
Obrázek
Obrázek
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod ivan » 19 kvě 2019, 09:50

Tak nakoniec sme "vychovali" 5 sovíčat S6 :
Obrázek
- už si na nás mláďatká zvykli,( pred tým boli iba na stromoch s hustou korunou, teraz už sa neboja a sedia si ako "lastovičky".... dá sa bez ich rušenia priblížiť aj na 1-2 m ( nerobíme to zámerne, ale vždy sú na inom strome, tak o nich ani nevieme, len pri náhodnom zazretí alebo navečer pri pískaní zistíme, kde sú.... ale vôbec neuletia, ako sa pohybujeme po záhrade )- najstaršie mláďatko:
Obrázek
- keďže lovia výlučne hraboše a myši, máme z nich nesmiernu radosť :)
...škorcom už vyleteli mláďatá, robia neskutočný krik,...už papkajú skoré čerešne ( vždy si to vedia dobre "naplánovať" s tým termínom odchovu) S13
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Alena » 19 kvě 2019, 10:26

To je nádhera :)
Já jsem letos vyrobila ptactvu nebeskému budku, pověsila ji na jabloň (jediný vzrostlý strom, který tu mám), a ani se mi na ni nevys.... :(
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Alena » 19 kvě 2019, 10:32

MonikaV píše:tak jsem vyluhovala velice pálivou papriku carolina reaper ve slivovici a indiány potřela- stačilo jedno přičuchnutí a vyhýbá se velikým obloukem S6 S6

Kdysi jsem takhle ještě v Budějcích poprašovala břečťan před barákem pálivou parikou a mletým pepřem,aby to neochcávali psi, ale bylo to prd platné. Zřejmě tohle má jiné grády :)
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod mirka » 26 kvě 2019, 17:59

Obrázek
Koukej kam to lezu!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1527
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků