Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 03 kvě 2024, 13:40

Hofis píše:....záloha ve VDF je (tedy alespoň doufám), takže příští rok to zkusím znovu a lépe...


Kdyby něco ..... :)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 03 kvě 2024, 17:38

hmmm, moc pekne to tam ten Aladin maloval ty srazky u nas na stredozapad... akorat ze zase prsi jen na vychod od Prahy...
za tohle by tem meteomatematikum meli za trest vrazit do rukou konve a nahnat je tam, kam to podle nich melo spadnout, aspon by k necemu byli :)

Edit: tak jsem si tu trochu pofnukal a mrak uz dorazil na Smichov, tak treba jeste trochu naprsi aspon v Praze
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1362
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 03 kvě 2024, 19:50

Tak to my dneska počítáme kapky na kusy :wink: a výhledově kde nic, tu nic.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 03 kvě 2024, 20:47

nene píše:Kdyby něco ..... :)

S14

Jinak tedy moc toho zatím u mě v Praze nenapadlo, kolem 1 mm. Ale pořád ještě trochu krápe, tak snad ještě něco málo přibude, ale žádná hitparáda. :? I když musím říct, že už od rána pozoruju, jak blahodárný vliv má na rostliny už i jen ten vlhký vzduch. Všechno tak nějak pookřálo, zvlášť po těch několika posledních vysušujících dnech. Včera ještě listy jako saláty povlávající ve větru, dnes už to zase vypadalo jako listy. A jak bylo celý den pod mrakem, ale relativně vlhko a teplo, všechno se neskutečně rozjelo. Citrusy, papriky, melouny, všechno jede... :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3847
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Diana.Jerem » 04 kvě 2024, 05:15

Tady i přes ty slibované deště od čtvrtka ještě nepadla ani kapička. Momentálně to posunuli na pondělí a úterý, ale o to vydatněji. Na pondělí nám slibují 7,5 mm a v úterý dokonce 9!
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 871
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 04 kvě 2024, 05:57

podle mapy srazek za vcerejsi den Aladin to rozlozeni docela trefil, jen to bylo vse posunuty o 100 km na vychod, presne jak jsem se bal. uz zapadni polovina Prahy dostala jen zbytky a dal na zapad nic. no uvidime po vikendu...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1362
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Diana.Jerem » 04 kvě 2024, 06:05

Tak to mi připomíná hlášku místního svářeče: "Jako svár dobrý, jen o pár centimetrů vedle.." :mrgreen:
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 871
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 04 kvě 2024, 06:17

Diana.Jerem píše:Tak to mi připomíná hlášku místního svářeče: "Jako svár dobrý, jen o pár centimetrů vedle.." :mrgreen:

jo anebo jiná klasika: takže spočítaný to bylo dobře, jen jsem to pak nakonec zapomněl vynásobit dvěma :)
no ale aspoň snaha byla (u aladina)
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1362
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Diana.Jerem » 04 kvě 2024, 06:21

Přesně! :lol: Od rána je celkem dusno, jako klid před bouří...
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 871
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod longr » 04 kvě 2024, 07:06

V Brně včera pěkných 9,5 mm. Aprílové přeháňky ráno začaly zrovna když jsem betonoval :) Naštěstí skutečný déšť přišel, až jsem to měl hotové.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 399
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Josef » 04 kvě 2024, 09:10

Na Vysočině včera napršelo krásných necelých 10 mm. Mohlo by to ještě pokračovat, ale je zalito.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 643
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Flori » 04 kvě 2024, 15:59

Josef píše:Na Vysočině včera napršelo krásných necelých 10 mm. Mohlo by to ještě pokračovat, ale je zalito.

Přesně tak, včera dobře zalito. Sázeli jsme průběžně pozdní brambory. Jinak obhlídka škod po mrazech dopadla tak, že arguty na troud, pupeny vína také, švestky v čudu, melitopolski ani nebyl asi opylený nebo to zlikvidovaly polovichřice před pár dny ( rozlomily statnou aronii vedle, naštěstí větev padlo jinam. Hosui možná budou 2-3 hruštičky u kmene, nepomohlo ani přikrytí ani kýble s vodou, co taky chceme, bylo tady prý až -6. Višně tak 30%, dvouletá třešeň v zákrytu možná udrží pár plodů. Hrušeň si netroufnu odhadnout, pravidelně shazuje plůdky, jabloně kvetou a dobrý. V podhůří Vysočiny kde je o 100 m méně to odnesl ořešák, švestky, ryngle a mladá shinseiki totálně, třešně do velké míry, hrušky tak 50 na 50 a jabloně jsou teprve v květu, vypadají nejlíp. Možná se udrží i pár broskví na mladém, tříletém- čtyřletém stromku, ale to jsem dost optimista. Odnesly to i rybízy, ale angrešty, kanadské borůvky vypadají ok. Jahody tak 20-25,% květů černých i pod bílou netkanou textilii. Listy omrzlé jen u odrůdy Asie u mamky, u babičky odrůda Asia listy ok. Déšt jahodám taky moc nepomohl, květy mi včera černaly pomalu před očima. U Lidky ale už máme 3 jahůdky o velikosti 1-2 cm.U nás na Vysočině a venku nevídaně brzy. Nejméně černých květů má Lidka, Evie 2 a Anabel. Maliny, ostružiny jsou v pohodě. O kamčatce nemluvě..:D
Naposledy upravil Flori dne 04 kvě 2024, 16:28, celkově upraveno 1
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Flori » 04 kvě 2024, 16:16

Ještě bych se chtěla zeptat vinařů, jak je to s násadou hroznů, když réva znova začíná rašit? Všimla jsem si toho u Botanické zahrady v Troji, kde je vinice, po 3-4 dnech od mrazů už většina keřů viné révy obrůstala novými pupeny, listy, šlahouny. Překvapilo mě, jak bleskurychle si s mrazem příroda poradila..Mohlo by další hnojení a pořádné zalití (kdyby nepršelo) podpořit násadbu hroznů i po mrazové smršti? To mě zajímá kvůli našim 4 rostlinám..
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Flori » 04 kvě 2024, 16:16

Ještě bych se chtěla zeptat vinařů, jak je to s násadou hroznů, když réva znova začíná rašit? Všimla jsem si toho u Botanické zahrady v Troji, kde je vinice, po 3-4 dnech od mrazů už většina keřů viné révy obrůstala novými pupeny, listy, šlahouny. Překvapilo mě, jak bleskurychle si s mrazem příroda poradila..Mohlo by další hnojení a pořádné zalití (kdyby nepršelo) podpořit násadbu hroznů i po mrazové smršti? To mě zajímá kvůli našim 4 rostlinám..
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod longr » 04 kvě 2024, 16:46

Známým vinice na Svatém kopečku u Mikulova nepomrzla vůbec, přitom v okolí jsem viděl mrazokalypsu. Mně révy také obráží, červený Charvát dokonce má i květy. Ostatní tak porůznu.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 399
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků