Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Satan » 24 říj 2018, 18:47

Včera v noci začalo pršet , mám v kádi 300 litrů vody, a plnou vanu .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Kika » 26 říj 2018, 09:39

K zamyšlení ohledně (a nejen) srážek
http://blog.aktualne.cz/blogy/michaela- ... mpaign=264
Kika
ouško
ouško
 
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2018, 08:13
Bydliště: Taborsko 405 m.n.m., Praha 260 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 26 říj 2018, 11:33

TOHLE je skoro šíření poplašné zprávy :shock:
Autorka má ale tendenci vidět krizi ve všem, na co koukne (Google ji prověřil :) ), takže ještě se děsit nehodláme.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Kika » 26 říj 2018, 11:45

Proto jsem psala "k zamyšlení". Nejde mi o to "děsit", ale narazila jsem na tento článek a vzpomněla si na diskusi na předchozí stránce, zda výsadba stromů pomůže či ne.
Nemyslím si (teda doufám), že vývoj změny klimatu půjde tak rychle, ale nedá se popřít, že k nějakým změnám už došlo a každopádně to není jednoduchá záležitost, je to globální problém.
Kika
ouško
ouško
 
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2018, 08:13
Bydliště: Taborsko 405 m.n.m., Praha 260 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod pavell » 26 říj 2018, 12:46

Přesně jak píšeš, je to globální problém to znamená že by jsme s tím měli všichni něco dělat a ne pak jenom naříkat že je sucho, horko, vítr...
Každý si myslí že za to přece můžou "ONI" a "ONI" s tím musí něco dělat, mě se to přece netýká, já za to přece nemůžu. Dobře nám tak, jsme neskutečně pitomí.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pavel_CZ » 26 říj 2018, 13:11

Toto je na hodne dlouhe povidani, ale mne tato sezona vyhovovala. Globalni otepovani se urcite deje, ale jestli je zpusobene clovekem dost pochybuju (a o tom, ze ho clovek dokaze zvratit tez). Ony ledovce tajou uz peknych par tisic let a nebyly tu odjakziva, takze svete div se, dochazi i ke globalnimu ochlazovani! A v dobe dinosauru byla prumerna teplota o par stupnu vyssi, nez dnes...no vyznejte se v tom :)
Akorat se musime naucit trochu lip hospodarit s vodou, ale kdyz to dokazou v Italii a Spanelsku, tak to urcite zvladneneme tez
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 26 říj 2018, 16:28

Kika píše:Proto jsem psala "k zamyšlení". Nejde mi o to "děsit"...

Ouuu :oops: , to nebylo na tebe, to bylo na autorku toho blogu.
Google ukázal, že pro ni je katastrofa a hrůza skoro všechno :roll: .

Tobě díky za odkaz, dobré vědět, i když většina lidí tohle ví už dávno, někteří my už až mooc dlouho.
Určitě je to téma k zamyšlení, určitě my lidi tuhle Zemi devastujeme, zahříváme a dusíme...ale nic není jen černé a jen bílé....no a navíc bezmocnost našich maličkostí je bohužel nekonečná....
Nelíbí se mi tenhle populistický ukřičený způsob, za tím přístupem je cítit touha po dotacích, příspěvcích a zviditelnění se. A nás pár, co to bereme vážně a snažíme se celý život týhle naší kuličce neubližovat, je spoustě jiných, skutečně vlivných a schopných něco řešit, jen k smíchu.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 26 říj 2018, 20:16

Jono, článek je trochu zatahanej za vlasy, ale upřímně se nedivím, že když si tohle téma vezme na paškál reportér, že z toho vyjde takováhle černá kronika.

Počasí letos předvádí neuvěřitelné věci, už třeba ten Medican ve středozemním moři, který byl naprosto ukázkový a hned na to přišel do Evropy na pevninu historicky první zaznamenaný hurikán, který zasáhl Portugalsko. Neobvyklá sucha napříč Evropou, například aby vyschl Dublin, to považuji za sedmý div světa. A určitě jste zaregistrovaly satelitní snímky hnědé Velké Británie a celé střední Evropy včetně Nizozemí a okolních států. Obří sucha na počátku léta zažila i Skandinávie. Já zase postřehl cestou na dovolenou do Itálie, jak byly lokálně proschlé alpy, a to obzvlášť ty vysoké polohy třeba kolem Brenneru, kde byly počátkem srpna žluté břízy. Louky i kolem 2000 m.n.m. byly hnědé prakticky až do Itálie. Marnou snahou se místní snažili obřími vodními děly zavlažit ty strmé louky. Moc jsem nepochopil proč tam plýtvaly vodou, hnědou trávu jen tak něco nevzkřísí a začátkem srpna má mít otava metr aby byla sklizeň sena..

Já jsem toho napsal hodně v minulém příspěvku, napsal jsem vše za čím si stojím, je to globální problém a trochu začarovaný kruh, jako se píše v tom článku. "Vysazujte stromy" dík za radu kámo, ale bez vody ty stromy ne jen že neporostou, ale ani nepřežijou. Na výsadby stromů je již pozdě.. Klima je tvořeno obřími cirkulačními procesy v atmosféře a posunem tlakových útvarů. Jak psal pavel, ono už to začíná u ledovců. A pokud jde o čistě můj názor, tak největší vliv na klima má samotná příroda a to především výbuchy sopek, které skokově mění klima. A pak je tu druhá věc a to je lidstvo samo, je to sice ničím nepodložený argument a pouze mé mínění ale já říkám, že lidstvo celkové klimatické změny urychluje a hlavně "stabilně urychluje". Ročně se spálí miliardy tun fosilních paliv automobilovým průmyslem, stovky miliónů aut po celém světě nonstop pumpují do ovzduší tisíce tun výparů a jako bonus teče z aut kde co a vše se to splachuje do řek a moří, dál od moře se to zase vsakuje a ukládá do půdy. Pak tu máme letadla, podle mě je to ještě větší problém než autíčka, jelikož letadla ty výpary uloží už rovnou do výšky několika kilometrů. A nebavíme se tu o pár letadlech co po světě lítá, ale o stovkách tisíc letů DENNĚ, které přemění jedovaté palivo na plyny ve výšce několika kilometrů. Nikdo mi nevymluví žádným argumentem, že to s klimatem udělá jen nepatrné zlo. Nevěřím žádným studiím, že se ty miliony tun výparů z paliv prostě vstřebají a vyprší v mracích. Je to jedno s druhým, lidstvo si defacto samo simuluje obří výbuch sopky, ale mnohem zákeřnějším a jedovatějším způsobem.
A to nemluvím ani o těch "mikro" jedech, které si na sebe pleteme, třeba stříkání stovky hektarů polí tisícem litrů glykosfátu a českému zemědělství je to jedno, hlavně že řepka vynáší. Ještě si odflusnu statistikou, že 6/10 Čechů má v moči Roundap, jinými slovy jsou/jsme/jste již otrávený. A myslíte že to s lidma něco udělá? :D Lidem je to jedno, pořád se volí stejní voli a o tom to je. Když lidem nevadí, že jí otrávené jídlo a nejsou ochotni tu změnu podstoupit, nevidím východisko, že by podstoupili mnohem větší změny pro obrat v něco lepšího.
Ti lidi co si tohle zlo uvědomují, se už stejně chovají ohleduplně a debatují o tom. Ti lidi co v tom nežijí (bytovka+kancelář) je to úplně u ..... Ať už jinými zájmy, hlavně že voda z kohoutku teče a v kanclu je 18°C, nebo prostě že nemají životní situací na výběr. Popřípadě o tom ani neví, trochu tuším že přelidněná Indie a Čína řeší jiné problémy bytí, jako víc pracovních míst a hladomor, než že u toho ještě víc plundrují a ničí zemi, tak to bohužel je.
Já doufám, že jsem nikoho nepohoršil a že jsem se vešel do tématu o počasí S20 .

Ještě dodám, že v neděli se u nás čeká sněžení a vydatnější srážky zatímco na moravě bude pěkně větrno, většinou sucho a až 20°C. Od pondělí najedem na suchý teplý mod, jako doposud.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1268
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 26 říj 2018, 21:27

Rudolf M : Není co dodat.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 26 říj 2018, 22:53

Bohužel je S1 . Třeba že metan, který prokazatelně stojí za obrovskými změnami klimatu, protože se dlouho zdržuje v atmosféře a je to jedna z věcí, kterou ovlivnit můžeme (my=lidstvo) nic neděláme. A proč? Protože světově největším producentem metanu je USA díky obří armádě krav. U nás hold frčí řepka, v USA krávy. Američani patří k největším konzumentům hovězího masa a tomu odpovídá i počet krav. Je jich tak obrovské množství, že jejich roční produkce metanu je větší, než vyprodukuje celý průmysl v Číně za rok. A co tím chci říct, jak jistě víte, tak Trump hrdě odchází z jednání o změně klimatu, nepodepisuje závazky o snížení emisí a tak dále. Jak se pak mají dávat věci do pořádku, když si i ti největší kápa světa, nedokážou odpustit byť jeden hovězí steak od pusy. A to se bavíme o metanu, plynu, který prokazatelně ničí atmosféru a pochopitelně tím ovlivňuje celé klima na planetě.
O této problematice se moc nemluví, protože metan není průmyslově masivně produkující plyn a jeho účinky se projevují až s desítkami letitém zpoždění. A je to jeden z plynů, které planeta dokáže vyprodukovat i sama, například zmíněným výbuchem sopky (na čemž staví své argumenty protistrany). Ale sopka si pšoukne a je klid. Jenže skot ho produkuje konstantě v obřím množství, tedy zase jsme u toho, že si to klima ničíme pomalinku polehounku potichounku sami, ale ono se to někde ukládá.. A je to jedno s druhým, pak tu máme díry v atmosféře, což pochopitelně změní intenzitu slunečního záření, ty auta, letadla, sluneční cykly, vylesnění 50% pevniny a bla bla a konečným spotřebitelům ubyde v létě 70% srážek S9 . Čemu se vlastně divíme :D :roll: .

A ještě dodám zajímavost, jak je klima rozmanité. Mám sestřenku na Islandu, již přes rok. A trefila se úžasně, jelikož tam doposud co tam je, byla nejchladnější zima a léto za posledních 100 let S15 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1268
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod paloo » 27 říj 2018, 07:49

Pavel_CZ píše:Toto je na hodne dlouhe povidani, ale mne tato sezona vyhovovala. Akorat se musime naucit trochu lip hospodarit s vodou, ale kdyz to dokazou v Italii a Spanelsku, tak to urcite zvladneneme tez

Mne tiež táto sezóna vyhovovala,ba bola čo sa týka úrodnosti parádna S6
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 28 říj 2018, 11:30

Dnes po ránu na západě nasněženo a teplota okolo 0°C no a příští týden https://www.novinky.cz/domaci/487411-ce ... dcSXM6wsZ0
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 28 říj 2018, 13:22

Teplotné rozdiely medzi "západom" a "východom" sú priepastné- vám na západe sneží a tu je momentálne 17°C, v Hurbanove 20°C a takto teplo má byť u nás ešte minimálne týždeň...tento rok je čo sa týka tepla "výnimočný"...7 mesiacov nadpriemerné teplo, žiadne veľké ochladenia- mrzlo slabo 1 noc v septembri- ( v októbri ani jedna noc s mrazom)-dokonca za posledných 18 rokov nemrzlo v októbri u nás iba 2 krát,...stále len teplo a sucho- cez týždeň napršalo 6 mm- pri veľmi silnom vetrisko- čo fúkal 3 dni( takže všetko je rovnako vysušené),od včera do dnes 2 mm :D14 , takže za posledných 35 dní už máme spolu 10mm...ale z tejto "jadranky" by sa už od dnes večer mohlo ujsť viac zrážok aj nám ( krajiny na juh od nás budú mať povodne- úhrny sa očakávajú aj 400 mm :D14 )-
Naposledy upravil ivan dne 28 říj 2018, 18:34, celkově upraveno 1
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod pavell » 28 říj 2018, 13:59

Tak Ivane těch 400mm dáme možná i u nás. Za celý rok :D
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod paloo » 28 říj 2018, 14:24

U mňa už bolo 8 mrazíkov tak od -1°C po -2°C.No a momentálne už piaty deň prší.Budúci týždeň sa bude dať konečne orať a kopať jamky pre stromky S11
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků