Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod loni » 08 dub 2020, 08:28

paloo píše:Ako ide čas :( -2,5°C,-5,9°C,-6°C,-7,5°C,-2,5°C,-2,2°C,-0,7°C,-2°C,-1,6°C,-8,1°C,-7,8°C,-7,6°C ,-5,2°C,-5°C,-3,1°C,-2,8°C,-1,8°C,-3°C S2 kedy to asi skončí S12
Už 18 nocí za sebou mrzne E7

Dobrý nápad ten záznam. Uvidíme, ako to bude pokračovať.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1690
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 08 dub 2020, 08:32

Palo buď rád, že ti ty mrazíky zpožďují vegetaci, možná letos budeš jediný kdo bude něco sklízet...
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4102
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 08 dub 2020, 10:00

loni píše:Mal som sadiť zemiaky, no keď tak pozerám na to počasie, tak som sa rozhodol, že to odložím na neurčito.

Já už na to peču. Také furt čekám s roubováním, vysetím hrachu atd. Kašlu na to, o Velikonocích naroubuju a vyseju co půjde, děj se vůle boží.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3823
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 08 dub 2020, 12:31

Hofis píše:
Já už na to peču. Také furt čekám s roubováním, vysetím hrachu atd. Kašlu na to, o Velikonocích naroubuju a vyseju co půjde, děj se vůle boží.
Hofis a na čo čakáš? :o v zemi ti nezamrzne...my už máme hrach aj vzídený, ak ho nezasadíme takto zavčasu, nič by s neho nebolo- aj tak je už u nás v polovici júna s toho slnka "upečený"- spálený...a sadili sme všetku jarnú zeleninu 20.3. (zrotovátoroval som záhradu 15.3.)- ešte pred tými 2 vlnami ochladenia- hrach je dostatočne otužilý...u nás treba všetko sadiť min. o 3 týždne skôr ako pred xx rokmi, dokonca aj kukuricu mám vysadenú...u nás na "sahare" treba sadiť všetko veľmi zavčasu- pokiaľ je ešte aká taká vlaha- robia to tak aj poľnohospodári... v posledné roky je to "boj s časom"- keď nezasadia kukuricu zač. apríla, vzchádza veľmi slabo- takmer vôbec (vlani bol o tom aj článok s Poľnohosp. univerzity v Nitre)...už niekoľko posledných rokov to mám vypozorované,( lebo na jar tu už vôbec neprší...je to "na hlavu" aby som musel polievať začiatkom apríla napr. aj cibulu :shock: ), .....sadíme cukrovú kukuricu postupne- tú čo sadím koncom apríla- potrebuje mimoriadnu starostlivosť (polievanie)a rastie veľmi pomaly...
A takto to vypadá aj s trávnikmi na okraji mesta ( vietor + slnko robí svoje, na chládku ešte je trochu zelená):
Obrázek
...u mňa podobne,...ak nespadne aspoň 50 mm v apríli, tak kosačku tak ľahko ani nevytiahnem (od vlani je v garáži "zarastená" pavučinami...)
S15...len za posledné 2 týždne je ( podľa meraní SHMU) slnečného svitu toľko, ako je dlhodobý priemer za mesiac...a zrážky v nedohľadne...a to je tu ťažká ílovina a úplná rovina, kde voda neodteká( nemá ani aká)
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1794
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 08 dub 2020, 12:54

Máčím to, takže to mám vše předklíčené a pak to vzchází velmi rychle, třeba hrách nejpozději do týdne. Letos dělám pokusy s hydrogelem, takže ho chci dát vždy do řádku pod výsev, aby držel vodu, tak uvidíme...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3823
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod loni » 08 dub 2020, 13:09

Ivan

Presne to som vždy robil. Ale tento rok sa mi to nepáči. Dokonca z toho neustáleho mrazu, aj tie kvety na kamčatkách sa mi nepáčia. Sú také akoby scvrknuté a nelákajú čmeliaky. Je to divné. Pravdepodovne ten neustály mráz vysušuje nektár, alebo ho tak neprodukujú. Minulé roky, keď to kvitlo tak to bol bzukot. Teraz môžem spočítať čmeliakov na prstoch jednej ruky.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1690
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 08 dub 2020, 13:14

Přesně tak, taky to letos tak máme, čmeláci nikde...z kamčatek opadávají uzavřená poupata, je to fakt nějaké divné.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4255
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 08 dub 2020, 13:26

Loni- nie len mráz, ale aj to "protivne" silné slnko + malá vlhkosť vzduchu...dokonca ani rozkvitnuté ázijské hrušky vôbec "nesmrdia"....
...nie len u nás je cez deň iba 13% vlhkosť vzduchu! :shock: ....ale aj na južnej morave :shock: ....sahara :shock:....asi budem nosiť nie len rúško + šatku Shemagh , ale aj turban ako beduíni, takáto malá vlhkosť vzduchu je "nezdravá" aj na sliznice
Naposledy upravil ivan dne 08 dub 2020, 13:42, celkově upraveno 2
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1794
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 08 dub 2020, 13:32

Obrázek

Máme tomu věřit??? To oranžové je sněžení.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4255
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod stefanos689 » 08 dub 2020, 13:54

Aktuálně vlhkost vzduchu již jen 9 %. Opravte mě prosím někdo, ale tohle vypadá na rekordní hodnoty nejen v kontextu dubna, ale celého roku... Možná i historicky. V kombinaci s neustálým vysokým atmosférickým tlakem se mi dělá fyzicky zle.
stefanos689
oficír
oficír
 
Příspěvky: 503
Registrován: 27 pro 2011, 09:10
Bydliště: Závětrná strana Pálavy 172 m.n.m., USDA zona 7a/7b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 08 dub 2020, 14:00

ivan píše: asi budem nosiť nie len rúško + šatku Shemagh , ale aj turban ako beduíni, takáto malá vlhkosť vzduchu je "nezdravá" aj na sliznice

Moc dobrý joke, Ivane... :lol: S6
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3823
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 08 dub 2020, 14:54

Schválně jsem se šel podívat na vlhkost vzduchu a je 38% tak jsme lepší. A konečně dvě noci bez mrazu.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 08 dub 2020, 15:47

S kamcatkami mam taky problem, sice poupata neopadavaji, ale cmeldove se k nim nijak neriti, radsi obleti pul zahrady jestli nenajdou neco jineho (a najdou...). Jinak vcera jsem zjistil, ze temi mraziky pomrzly skoro vsechna poupata na joste a to mely jeste zavrene pupeny, misto obaleneho kere bude jen semtam kulicka. Na angrestech jsou poupata v pohode vsude ziva a na cernych rybizech taky.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 576
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 08 dub 2020, 20:36

Chtěl jsem nevěřícně se podivit nad tou vlhkostí, o které tu mluvíte, ale podle grafů stanic opravdu na jižní Moravě pod 10% S8 , zase tu vlhkost tolik nesleduji, ale co vím, tak cokoli pod 15% je prakticky rekordní a historická hodnota.
U nás bylo dnes podle nejbližších stanic lehce pod 15%, přiznám se, že jsem to nijak nepociťoval. Ale cítí to moje kůže, takhle spálenej jsem už roky nebyl, a to jsem na slunci nebyl ani kdoví jak dlouho.
Jinak zde dnes nemrzlo, ale jen těsně +0,2°C.
Předpověď na příští pondělí je až komická, protože před frontou mají teploty vystoupit i na 21°C a na frontě má sněžit od 400 m.n.m. :D . Mrazy komentovat nebudu, je to ještě daleko, ale prskam tu nad nima už od začátku března, dalo se to čekat. Škoda jen těch rostlin, my už vytahali ven celou zimní zahradu, aby jsme mohli pěstovat prodejní rostliny, zpátky je dát není ani fyzicky možné.
Co můžu komentovat je stav sucha, které se dramatiky každý den prohlubuje. Nově založená květnatá louka (cca 100 m2), by bez zálivky neměla šanci vzejít.
A ty předpovědi sucha jsou s ohledem na datum neuvěřitelné :shock: . https://www.intersucho.cz/cz/?from=2020 ... 2020-04-05
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1294
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 08 dub 2020, 21:15

cez deň 22°C, teplota opäť rýchlo klesá- teraz o 21,00 hod. už je len 6°C- do rána???...asi dedo mráz, ...to s tou vlhkosťou vzduchu je badať aj na črepníkových rastlinách "pijú" ako v lete (citrusy, oleandre, palmy...)
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1794
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kasta a 5 návštevníků