Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod petrlcr » 26 úno 2017, 22:34

Zdravím, mrkev a vojtěšku bych ve skleníku vážně nechtěl S13 , samozřejmě na volném záhonu venku. Jak psal Stenli, tady na západě je krásné jaro. Mokro je také, ale půda rozmrzlá a pomalu vysychá. Vlastně se už dá i zpracovávat.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mirek-m180 » 26 úno 2017, 22:39

O tom nadprůměrně teplém počasí v březnu jsem také četl.Hlavně aby nám to v dubnu nebo květnu nezmrzlo.
mirek-m180
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 253
Registrován: 20 led 2015, 23:25
Bydliště: Neratovice 162 m.n.m

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 26 úno 2017, 22:58

petrlcr píše: Jak psal Stenli, tady na západě je krásné jaro. Mokro je také, ale půda rozmrzlá a pomalu vysychá. Vlastně se už dá i zpracovávat.


No, vy na tom západě se teda máte. Jihozápad po ránu zamrzlý, přes den čvachtanec na zmrzlém podkladu. Až kvečeru vykouklo slunce (samozřejmě sem na zahradu ještě nedosvítí, na to si musím ještě tak měsíc počkat, až povyleze trochu výš a aspoň na chvilku nakoukne přes barák na spodní pruh zahrady). Ale nedalo mi to, stejně jsem lezla po zahradě, i když jsem se na tom blátě na ledě několikrát málem natáhla. Aspoň jsem postříkala broskvoně a zatlačila mrazem vylezlé jahody zpátky do země, když už nic jiného :roll: . Zdálo se mi, že Favorita Morettini už má pěkně naducané pupeny, přestože na ni ještě nedopadl ani jeden sluneční paprsek.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod petr » 27 úno 2017, 00:45

Zítra je to krásné jaro u nás, už se těším, jde se prořezávat. :D
Dnes kolem 6st, zataženo.
petr
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 516
Registrován: 02 bře 2012, 23:08
Bydliště: Kravaře ve Slezsku, 237m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 27 úno 2017, 01:51

Aleno, přestěhuj se z té díry :shock: , slunce na zahradě až za měsíc? To je hrůza, potřebovala by jsi na svého koníčka úplně opačný "extrém" :| . Už jsme to tu rozebírali, ale Klatovy jsou vážně jedno z nejteplejších měst tady na Jihozápadě, spadá pod něj mnoho teplotních kladných rekordů, tvá zahrada je protipól všech tabulek :) . Stačilo, kdyby ses přestěhovala na druhou stranu toho kopce, škoda že to není tak jednoduché :| .

Tady (mezi tebou a Standou) :D , je jaro v plném proudu, sněženky kvetou již pár dní, vylezly hyacinty, tulipány lezou jako divý, kočičky vykvetly, lísky už odkvétají. Celý víkend kopeme díry a sázíme nové stromky, po zmrzlé půdě ani památky, dokonce už i zaléváme květináčovky, protože to vysychá před očima. Začíná růst i trávník, museli jsme sundat i kryt z banánů, jednak byl v dezolátním stavu ale pak se v něm dělalo i moc velké teplo. No únor letos teda naprosto mimo mé očekávání, nikdy jsme tak brzo nezačali blbnout na zahradě. Máme už komplet všechny květináčovky venku (subtrop palmy atd), všechny kryty jsou dole. Jenže máme před sebou ještě březen :D14 .
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 27 úno 2017, 08:45

Rudolf, ak dobre vidím- na tej druhej fotke je oleander?- ako bol zazimovaný, resp. aj vykurovaný?- neviem si predstaviť ako tam vydržal. Ja ho mám v miestnosti s palmami , kde býva teplota aj -6°C, ale vonku? A na tej prvej fotke v pravo je ďatlovník?- ako bol chránený?-
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 27 úno 2017, 10:46

Rudolf M píše:Aleno, přestěhuj se z té díry :shock: , slunce na zahradě až za měsíc? To je hrůza, potřebovala by jsi na svého koníčka úplně opačný "extrém" :| . Už jsme to tu rozebírali, ale Klatovy jsou vážně jedno z nejteplejších měst tady na Jihozápadě, spadá pod něj mnoho teplotních kladných rekordů, tvá zahrada je protipól všech tabulek :) . Stačilo, kdyby ses přestěhovala na druhou stranu toho kopce, škoda že to není tak jednoduché :| .

No právě - že to není tak jednoduché. Jsem ráda, že mám vůbec kde bydlet :roll: Bývalí majitelé, od kterých naši ten barák před mnoha lety koupili, tomu tady říkali "zimní zahrada" - že je na ní pořád zima :mrgreen:
Mám to tu zhruba tak o 2-3 týdny opožděné oproti jiným místům ve městě. Loni jsem koukala, že jinde tu už kvetly pivoňky, a mně teprve vylezly ze země a začaly ukazovat mrňavá poupata. To jsou ty mikroklimatické rozdíly. Kamarádka má na zahradě subtropy a já skoro tajgu :mrgreen: .
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 27 úno 2017, 12:20

ivan píše:Rudolf, ak dobre vidím- na tej druhej fotke je oleander?- ako bol zazimovaný, resp. aj vykurovaný?- neviem si predstaviť ako tam vydržal. Ja ho mám v miestnosti s palmami , kde býva teplota aj -6°C, ale vonku? A na tej prvej fotke v pravo je ďatlovník?- ako bol chránený?-


Ano Oleandr :) . Zimujeme ho spolu s banánovníkami, letos měl v zemi premiéru a zadařilo se. Jen shnili konce větví od květů, příště se musí před zimu obrat. Oleandr je odolnější než banány, takže jim zimování spolu naprosto vyhovuje, stejně jako společnost Phormium tenax. Letos jsme sázeli další 2 oleandry S6 .
Obrázek

Datlovník to je, až je to hovado, má obvod kmene 2 metry. Ale nyní nemá pěkné listy, vlivem silných holomrazů v roce 2012 mu namrzly z jedné části kořeny (moje chyba), a způsobilo to vybočením listového srdce do strany. Ale snad letos už se z toho dostane a bude hezký jako dřív. Ten zimuje v mobilním velkém krytu spolu s Washingtonií a Jubaeou, vytápěné je to na 0°C.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 27 úno 2017, 17:24

Jaro, už přichází.....
Obrázekphoto sharing
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 13 bře 2017, 11:57

No, tak dnes se t tedy vybravilo, vytvořily se dokonalé podmínky pro pokles teploty a byla nejchladnější noc od 30. LEDNA :shock: a to -5,5°C. Za celý únor bylo minimum jen -4,6 :lol: . Samozřejmě vše odzimované, ale vše v naprostém pořádku a na březen je to pořád adekvátní teplota. Nyní už mrazíky skončí a asi pomalu začne skutečné jaro.

V USA to mají horší, tam jim na snad více než půlce území zmrznou už tvořící se plůdky na ovocných stromech.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 13 bře 2017, 16:23

Na západě Tmin -4,8°C a dnešní Tmax +10,7°C
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod sapmok » 13 bře 2017, 18:53

asi vpoho :) -3,5°C
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Helena » 13 bře 2017, 19:57

Taky tak nějak.... -3.Venku se to všechno už budí,tak snad nebudou žádné překvápka S2
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod paloo » 18 bře 2017, 08:00

Sliní :(
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod triodyn » 18 bře 2017, 09:23

sliní :)
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jožka a 79 návštevníků