Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 16 kvě 2019, 15:00

Radim K píše:S těma bouřkama máš Michale pravdu. Nás trefují v posledních 5 letech ročně tak 2 až 4 bouřky (průměr pro každé místo v ČR je kolem 15). Ale záleží na směru, odkud bouřky jdou, nebo v případě těch stacionárních, kde se vytvoří. V tlakovém bahně, které bylo v letech 2014 a 2016 občas určitě zabouřilo i u vás, ne?


Tady byla naposledy bouřka někdy před 4 lety, což by tak odpovídalo. Myslím teď bouřku se vším všudy, tzn. že z ní prší a takové ty věci. Jinak se všechny vybouří někde směr Adamov/Blansko a tady jen zafučí, spadne pár kapek a za 30 sekund zas svítí slunko.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 16 kvě 2019, 15:00

ivan píše:veľa ľudí si už na dážď akosi odvyklo...hromžia, že vraj stále prší-ale sú to len prehánky, alebo mrholenie, (malo by vraj byť stále slnečno- a najlepšie asi celý rok)...veď čo natom, že je dlhodobé sucho- veď hypermarkety sú aj tak plné ovocia a zeleniny...

Přesně tak, čert mě bere, když slyším tohle kdákat od některých kolegyň v práci - je hnusně, zima, nemůžou se opalovat, hrát tenis, blablabla... v zahradě se může hrabat jen blbec...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod jaro » 16 kvě 2019, 15:15

Su to tkz.prešlachtene mestske typy.Zabudli z kadial vyliezli ich prababky.
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 16 kvě 2019, 17:30

ivan píše:...veľa ľudí si už na dážď akosi odvyklo...hromžia, že vraj stále prší

Po životě prožitém v půlroku trvající zimě, ve sněhu a s hlavou neustále v oblacích, mezi kapkama ze všech stran, bylo pro nás posledních asi pět roků splněným snem :D ....prostě - vždycky všeho moc škodí....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 16 kvě 2019, 17:42

No, teď tady celý den kape a já co chvíli chodím dívat se z okna a užívat si tu zelenou nádheru a jsem za každou tu kapku vděčná. Pro mě lepší než ten hrozný spalující žár posledních let.To už jsem přes léto ani na zahradu nelezla, jak mě to deprimovalo...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod sapmok » 16 kvě 2019, 17:59

ts :lol:
Obrázek

miluju květen S6
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 16 kvě 2019, 20:10

Jako jo, já jsem pro, ať je květen klidně chladný. Ale nepochopím, k čemu je chladný a zároveň suchý květen. Je fakt, že na 80% území květen suchý není, tam to má své opodstatnění - ale na zbytku - a to třeba u nás, u Michala a v SZ Čechách je sušší snad než loni. Už 3 dny mrholí s výsledkem do 5 mm srážek za 3 dny. Včera bylo jen +8,8°C, což je snad nejnižší maximum od konce února a silný severák mi ani nedovolil vylézt ven na dýl jak půl hodiny. A že nejsem žádnej fajnovka :lol: .
S takovou budeme mít novinku v našem klimatu - rostliny napadené plísňovými chorobami z chladného a vlhkého vzduchu, které ale od kořenů usychají :lol: . Loni vysazených 11 kaštanovníků nyní vypadá, jako po atomovce. Loni, ač jsme se snažili sebevíc, jsme je nestačili uzalívat, takže některé zavadly, ty "šťastnější" měly přírůstky řádově v centimetrech. Letos v dubnu a květnu 2x zmrzly, teď furt mrholí na ty polozmrzlé až zmrzlé výhonky a už vidím, jak to za chvíli odejde na nějaké hniloby, přičemž hlína bude na prach S13 . Apropo, začínají se u nás objevovat první příznaky moniliozy i na jiných dřevinách, než jen na Prunus tenella. Zatím jsem nikdy nemusel dělat postřik proti monilii, ale asi abych letos začal.

Ale abych tu jen nebulel, tak dnes už bylo na pocit mnohem tepleji, už to bylo OK.

Dešti zdar, ale chlad už by mohl jít (a už jde) do zádele :wink: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 16 kvě 2019, 21:21

Tu dole taky pekna kosa. Včera ráno jen 5 a pres den 6 stupnu s destem. Sice nic nezmerzlo ale ta zima a nekonečná voda už by mohly jít taky někde S14
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 17 kvě 2019, 17:01

Tak konečně se oteplilo, ani na ty srážky si nemohu úplně stěžovat. Celou dobu to vypadalo na severu ve VDF celkem bídně, ale nakonec ve středu přes den a ve čtvrtek v noci, když už jsem ani nedoufal, napadlo krásných 9 mm ve formě mírného zahradního deště (a částečně také méně zahradního sněžení). V kombinaci s tou zimou je to super, teplota ještě včera nepřelezla přes 8 stupňů, takže se to hned nevypařilo a pěkně vsáklo.
Aktuální teplota 16,3 °C, konečně!
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3792
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 17 kvě 2019, 18:28

Tady jemně nakapalo za celý týden celkem rovných 30 mm. Když přetékala vana, nosila jsem vodu ke stromkům, tak snad trochu zahnaly žízeň. Trávník je po několika letech opět hustý a zelený. Kéž by Němcům vyšla předpověď a příští týden tu zase pěkně pršelo S12 -

Aha, tak teď jsem koukla na předpověď a k tomu krásnému dešti, který ještě dopoledne předpovídali na příští týden, se už neznají S13
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 17 kvě 2019, 23:33

Tak dnes už přes 18°C, paráda :wink: .

V předpovědích bylo už několik dnů na příští úterý 20 mm, to se teď samozřejmě koriguje dolů, takže dnes už to vypadá na 7-10 mm, no tak uvidíme, kolik toho nakonec (ne)bude. Každopádně odpar v minulých dnech byl skoro nulový. Dnes už teda větřisko a sluníčko vysušilo i vysokou trávu, ale výpar je pořád zlomkový proti loňsku. Takže i kdyby bylo srážek pomálu, tak to nebude v tomto směru tak bolet, jako loni. Alespoň povrch půdy je vlhký a tak má teď smysl zalívat. Včera jsme zalívali hadicí v sadu a krásně se to vpíjí.

Nicméně při pohledu na synoptiku to vypadá, že nás naopak nečeká žádné extra teplo, kam až modely dohlédnou. Nemusí být zrovna třicítky, ale 20-25 by už na konci května být správně mělo, ovšem těžko říct, zda bude. Zítřek bude nejteplejší den na delší dobu (25°C). Tak si říkám jakpak asi letos dozrají exoti napříč Českem a Slovenskem? Asiminy určitě, ale na kaki a jujuby jsem teda zvědav. Loni měly jujuby venku touto dobou přírůstky 50 cm. Teď je to tak 5 cm...
Ale ono se to může klidně ještě obrátit. Ostatně letos očekávám dlouhý podzim bez mrazíků, něco na způsob 2014, kdy se u nás objevil první mrazík až v prosinci :) . Očekávám to zejména právě kvůli nynějšímu počasí a také kvůli tomu, že loni byl u nás první mrazík velmi brzy, již na konci září.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod sapmok » 18 kvě 2019, 01:15

30. září 2018 ráno -3,5°C :D
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 18 kvě 2019, 07:06

TAk koukám, že už tam Němci pro nás zase nasadili moc hezká čísla, kéž by jim to tentokrát vyšlo - to by bylo krásně zalito a prolito. Každopádně to vypadá, že naděje na další déš't je :D
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 18 kvě 2019, 18:44

Kdyz se kouknu z okna na Alpy tak je vsude bílo. Tipnu si tak od 700 - 800 metru . A to už sníh ani ve 2000 metrech z kraje u Salzburgu nebyl .

Dnes parádně teplíčko v autě teploměr ukazoval 23 stupnu paráda po tý kose super. Jenže ma zase přijít chcanec a kosa tož nevím kam to spěje. S takovu ten sníh hore v alpách letos neroztaje S13
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 18 kvě 2019, 19:39

Ano modely vrátily pro JZ Čech srážky a ne zrovna málo, podle srážkových map se bude asi přetáčet níže, blbě se to předpovídá, němci (model ECMWF) mají pro JZ Čech 20-50 mm, GFS model má 46 mm, vypadá to zajímavě, dokonce až nebezpečně, protože to bude více dní za sebou.

Každopádně i kdyby to byla jen půlka, je to za 5 minut 12, mokrý je jen povrch, pod ním je poušť.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků