Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 24 bře 2020, 11:59

Západ a jihozápad samozřejmě opět nejhorší, ačkoliv u nás bylo -8,7°C, o dvě desetiny tepleji než včera . Osvračín v nížině naopak -11,2°C E7 E7 E7

Zajímavé, že západ má takovou siberii a od východních Čech na východ ani ne poloviční mrazy. Přitom původně to vypadalo, že to bude naopak.
Třeba takové Doksany ve 160 metrech včera i dnes -10°C! Přitom tam už musí být vegetace neskutečně daleko.


Jinak to zní trochu šíleně, ale mít tyto hodnoty za těchto okolností, je docela úspěch, neboť když si to rozebereme, tak je u nás teplota v 850 hPa kolem -10,-11, zcela bezvětří, zcela jasno a ultimátně suchý vzduch. Čekal bych o 1,5 až 2 stupně ještě méně. To jen čistě z meteo teorie, jinak už ať jde ta pokálená sibérie do rici!
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 24 bře 2020, 12:26

No, tak u mě v Praze bylo minimum na dnešek ještě o desetinku nižší, než včera, tedy -6,3°C. Sever už se mírně otepluje, na dnešek bylo minimum „pouze“ -8,2°C, což je oproti včerejším skoro -11°C naprosto zlaté.

loni: Tento vývoj byl celkem zřejmý už včera, ale nechtěl jsem zbytečně šířit pesimismus, jako by ho nebylo v poslední době už celkem dost. Ale opravdu to vypadá, že nás začátkem až v půlce příštího týdne čeká další podobná vlna... S13 E7
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pokuston » 24 bře 2020, 12:40

U nás dnes -5.5 ve dvou metrech ale byla to jenom taková downšpica mezi 4 a 6 hod.Včera a předvčír min-3 takže ještě doufám.
Merunky jsou rozlvetlé tak napůl,broskve by to měly vydržet - zítřek asi rozhodne :?:
Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 344
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 24 bře 2020, 12:59

Průšvih je to celodenní slunko, u nás dnes jen necelých -6°C.
Další mráz nám slibují na Apríla a hlavně na 2.dubna...ale zatím "jen" -3°C.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4228
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 24 bře 2020, 13:11

Tak zmrzlo co mohlo, to je jasné už teď. Nejvíce mě mrzí poupata asimin, všechna jsou gumová :cry: :cry: :cry: , rovněž pupeny tomelů, plůdky dřínů černé.
Prekvapily pistácie, hodně narašené puky úplně v pořádku.

Další vývoj počasí momentálně nemám náladu nějak rozebírat S13 E1
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 24 bře 2020, 15:40

Citrusy zatím v naprosté pohodě a klidu přečkávaj tudle zimu v zahradě bez ochrany - dva dny po sobě -5°C ted přes den kolem 9 se slunkem . Nevidím žádný škody na listech nic ještě to chrápe ale co nevidět už začne rašit.
Svestky asi nebudu ale třešně a višně by bejt mohly to ještě nekvete. S20 S6
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 24 bře 2020, 23:01

22:00 a zatím jen mírně pod nulou.....

6:30 a spadlo to (na baráku v patře) až na -7,6°C....

Asi nebudeme tentokrát "nejlepší", podle mapy teplot to vypadá na "vítězství" VDF.... :?
No každopádně nebylo podstatné zvítězit, stačilo zúčastnit se :x .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4228
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod paloo » 25 bře 2020, 07:51

Ako ide čas :( -2,5°C,-5,9°C,-6°C,-7,5°C,zajtra :?:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod dědek Čeněk » 25 bře 2020, 07:54

dnes v 6,00 jasno, bezvětří, -7°C, na trávě jinovatka, louže zase nezamrzly (předevčírem je vysušilo slunce)...
stará meruňka u baráku postupně rozkvétá a v květech zmrzá, malá Kompakta včera začala kvést, japonky a Melitopol se ještě kvést neodhodlaly, uvidíme...
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod daggy007 » 25 bře 2020, 08:21

U nas to zatial je relativne v poriadku, dnesnu noc sme mali -3,3°C, najchladnejsie bolo kratkodobo v noci z nedele na pondelok -3,9°C. Zatial su len zakvitnute driene, nekvitnu ani kamcatky a aj marhule sa zbrzdili. Arguty ciastocne narasene, no zatial bez viditelneho poskodenia pukov, kolomikty som prekryl pre istotu netkanou textiliou. Ale este stale nemame vyhrane...
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Kykouš » 25 bře 2020, 08:42

Dnešek se od včerejšku moc nelišil, -6°C. Včera jsem se odhodlala a koukla se pod kryty....meruňka na prach, ale broskve a mandloň se tváří, že to přežili, uvidím v následujících dnech. Jinak švestky, hrušky, jablka a třešně vypadají ok.
Kykouš
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 12 črc 2019, 12:51
Bydliště: Kolín, 260m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod antarian » 25 bře 2020, 09:02

Kykouš píše:Dnešek se od včerejšku moc nelišil, -6°C. Včera jsem se odhodlala a koukla se pod kryty....meruňka na prach, ale broskve a mandloň se tváří, že to přežili, uvidím v následujících dnech. Jinak švestky, hrušky, jablka a třešně vypadají ok.


U me namerila meteo
z nedele na pondeli: - 5,2
Z pondeli na utery: - 4,3
z utery na stredu: -4,3

dnesni noc byl ale fakt jen vykyv na tuhle teplotu a bylo zrejme nejtepleji ze vsech predeslych noci, ackoliv melo byt nejchladneji. (presne obracene podle predpovedi, kdy mela byt tahle noc nejtuzsi a ta z nedele na pondeli nejslabsi)

vse to zvladlo bez poskozeni (nezabalene).

jediny problem vidim furt u tech kamcatek, ze mi je nic neopilovalo - videl jsem jednu jedinou vcelicku :-) (takze na kamcatkach bude asi prd)
Uz aby me rozkvetli levandule (pak mi prijde ze mam plnou zahradu hmyzu, ale do te doby to stoji za prd). Uvidime, treba neco opylovane bude.

ales
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 25 bře 2020, 09:15

U me ve dve v noci i v sedm rano -3°C, mozna mezitim bylo o stupen min, takze tahle noc byla uz relativne pohodova, navic foukal vitr. Nevim kde jste brali, ze tahle noc ma byt nejhorsi, u me minimalne od patku byla v predpovedich nejhorsi ta vcerejsi a dneska mel prijit obrat a tak to i vyslo.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Kykouš » 25 bře 2020, 09:28

antarian píše:U me namerila meteo
z nedele na pondeli: - 5,2
Z pondeli na utery: - 4,3
z utery na stredu: -4,3



To je opravdu zajímavé, že se takhle ty teploty u nás rozcházej, u mě to nejhorší bylo včera -6,5 a dneska -6.

To co mě ale dneska děsí je předpověď, že se má teď na pár dní oteplit a 1.4. má zas přijít -5 S8 S8 S8 To i ty zbytky co přežili to asi vzdaj.

S tim opylenim, nepřemýšlel jsi o čmelácích? Měli by se budit daleko dřív, než včelky. Já je tu mám, divoký teda, nastěhovali se sem sami od sebe, tak se o ně starám :-D
Kykouš
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 12 črc 2019, 12:51
Bydliště: Kolín, 260m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 25 bře 2020, 10:45

Antarian: Jak které předpovědi...:wink:
Hofis píše: Noc na neděli předpokládám minima -2 až -4 °C na severu až -5 °C. Noc na pondělí předpokládám -4 až -6 °C, na jihu a jihozápadě Čech až -8 °C (sorry :( ). V noci na úterý velmi podobná situace, už by ale možná mohlo být tak o stupínek, možná i dva tepleji. Obecně přitom platí, že na východě budou minima díky čerstvému větru o něco vyšší než na západě, kde bude pouze mírný až slabý vítr, hlavně na jihu a jihozápadě Čech.


Hofis píše: Nadcházející noc bude rozhodující. Pak by se mohlo začít velmi, velmi pomalinku oteplovat. Ve středu bychom měli být, podle mého názoru, z nejhoršího venku.


Myslím, že jsem se celkem trefil, tedy až na ty střední Čechy, tady jsem takovou kosu nečekal. A samozřejmě kotliny, kde bylo ale vzhledem k situaci jasné, že budou teploty nižší.
Jinak v Praze dnes minimum už o něco přívětivější, pouze -3,8 °C. A i na severu mírné zlepšení, ve VDF Tmin -7,3°C.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků