Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 14 srp 2019, 21:54

Stando, ale já jsem tam ty pýchavky a žampiony cíleně před pár lety rozhazovala v naději, že se třeba chytnou. Pýchavky se objevují už druhým rokem, žampiony letos prvně.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod loni » 14 srp 2019, 22:43

Teraz tam je - Medzilaborce 92,8 mm, tak neviem.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1678
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 15 srp 2019, 01:08

Stando, Aleno - jsou to určitě žampiony? Mají růžové až hnědé lupeny? U nás se loni v září a pomalinku už i letos začaly zase nebývale objevovat bedly zardělé, což jsou houby, které vypadají úplně jako "žampece", ale s bílými lupeny a pokud se jim člověk nepodívá "pod klobouk", tak to nerozezná :) . Jinak dávám dohromady skladbu hub, která se nám vyskytuje na zahradě a v sadu a už je to docela pěkné společenstvo hub - dle ranosti výskytu: Smrž koromilný, polnička raná, závojenka podtrnka, špička obecná, hadovka smrdutá, slzečník žloutkový, pýchavka dlabaná, pýchavka stlačená, penízovka dubová, hřib Engelův (příbuzný babky) bedla zardělá, hnojník obecný a václavka. Nepočítám do toho drobotinu jako jiné hnojníky, čepičatky, kropenatce a chorošovité, ve kterých se moc nevyznám.

Dnešní přeháňky se nás netýkaly, tedy silnice se zvlažila, ale to je tak vše. Ale nejraději bych teď teplo + bouřky. Já vím, jako vtip dobrý :lol: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1899
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod milos 51 » 15 srp 2019, 07:31

Aleno , Radime ,Stando . Omlouvám se ,že se vám pletu do počasí ,ale jde o houby . Nemohl by někdo založit nový oddíl pro houby ? Našel jsem totiž návod ,jak houby pěstovat a sázet ! Stálo by za to , to vyzkoušet a případně vylepšit . Já bych třeba prubnul to očkování :lol: :lol:
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1863
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod daggy007 » 15 srp 2019, 13:42

milos 51 píše:Aleno , Radime ,Stando . Omlouvám se ,že se vám pletu do počasí ,ale jde o houby . Nemohl by někdo založit nový oddíl pro houby ? Našel jsem totiž návod ,jak houby pěstovat a sázet ! Stálo by za to , to vyzkoušet a případně vylepšit . Já bych třeba prubnul to očkování :lol: :lol:

A je tam aj ako si vyrobit vlastnú sadbu? Ja som si dokonca vyrobil vlastne sadby zo zivych hub a drzim ich v zivnych roztokoch :D
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod milos 51 » 15 srp 2019, 13:47

Ano je to tam !!! Ale nechce se mi to dávat do počasí a tak čekám až někdo namontuje oddíl HOUBY . :D Já to neumím.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1863
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 16 srp 2019, 17:40

Obrázek
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 17 srp 2019, 10:19

Sucho je a bude pokračovať aj z tropickými teplotami....( vyhliadka na najbližších 10 dní - 0mm- a to už je prakticky koniec augusta):
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_ ... esto=31365
- škodce sa môžu kotiť ďalej, sucho + teploty im vyhovujú
Stačí porovnať teploty u nás a "západnejšie od nás":
http://www.skystef.be/forecast19e.html
- rozdiely sú aj viac ako 10°C( až do 15°C :shock: :shock: )
Za celý jún 38mm, za júl 32mm, za august 19,5mm( aspoň posledné 4 dni boli teploty len od 24 po 26°C)
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 18 srp 2019, 17:15

Radim K píše:Stando, Aleno - jsou to určitě žampiony? Mají růžové až hnědé lupeny?

Jo, lupeny mají růžové až hnědé :-) Nechala jsem je vyprášit, ať se dál rozmnožujou :-)
A už je zas sucho příšerný. Kéž by v následujících dnech skutečně zapršelo S12
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 18 srp 2019, 21:03

rodiče si stěžují všechno zhnilo zamokly řádně do půl metru S13
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 18 srp 2019, 22:02

Radim K píše:Stando, Aleno - jsou to určitě žampiony? Mají růžové až hnědé lupeny? U nás se loni v září a pomalinku už i letos začaly zase nebývale objevovat bedly zardělé, což jsou houby, které vypadají úplně jako "žampece", ale s bílými lupeny a pokud se jim člověk nepodívá "pod klobouk", tak to nerozezná :) . Jinak dávám dohromady skladbu hub, která se nám vyskytuje na zahradě a v sadu a už je to docela pěkné společenstvo hub - dle ranosti výskytu: Smrž koromilný, polnička raná, závojenka podtrnka, špička obecná, hadovka smrdutá, slzečník žloutkový, pýchavka dlabaná, pýchavka stlačená, penízovka dubová, hřib Engelův (příbuzný babky) bedla zardělá, hnojník obecný a václavka. Nepočítám do toho drobotinu jako jiné hnojníky, čepičatky, kropenatce a chorošovité, ve kterých se moc nevyznám.

Dnešní přeháňky se nás netýkaly, tedy silnice se zvlažila, ale to je tak vše. Ale nejraději bych teď teplo + bouřky. Já vím, jako vtip dobrý :lol: .

U vás rastú huby?...huby u nás v takýchto podmienkach nerastú.... sucho vypadá takto:
Obrázek
...naozaj napršalo už asi všade, ...len tu je sucho príšerné- od polovice júna- v kuse... S13
Dnes 33°C, úplne slnečno od obeda bez jediného mraku...ešte aj teraz je 26°C...a teploty budú ešte u nás stúpať v najbližších dňoch- a bez zrážok S13
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... l#T2m,prec?
...a teploty boli a budú o min. 3°C vyššie ako na predpovedných mapách S13
Na stromoch začínajú žltnúť listy (na slivkách, jabloniach, .... na topoľoch, javoroch, ....dokonca aj na agátoch...)
Susedovi zrejú drienky, pritom sú prakticky celý deň v tieni, pod stromami...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 19 srp 2019, 01:28

Ivane, u nás právě začínají růst druhy, které jsou relativně odolné "suchu" a stačí jim na vývin týden vlhčí půdy. Na hřiby a křemenáče to zatím nestačí.
Nicméně katastrofální situace z června a července se začala pomalinku zlepšovat po polovině července, pak opět zhoršovat a minulý týden po dvoudenním poprchání opět trochu zlepšovat. Zasáhla nás před týdnem první skutečná bouřka s 15 mm a po ní ještě nějaké drobky. Na jihu našeho okresu ale pršelo vydatněji i jiné dny a tak tam v lesích rostou i hřiby smrkové nebo křemenáče. U nás vylezly jen některé "zahradní" druhy a v lese u potoka (který je od r 2015 přes léto vyschlý), vyrostlo několik březových kozáků.
Sucho rozhodně není zažehnáno, ale právě se nad námi schyluje k nevídanému jevu a já se jen modlím, aby to tak vydrželo, neboť právě přes nás přechází tzv. vláček přeháněk a bouřek, což jsem zde asi ještě nezažil. Zatím jsou z toho jen drobky, ale ten "vláček" by přes nás mohl putovat velmi dlouho, neboť je dlouhý od Plzně až za Švýcarsko! S8 a trasa by mohla být rovnou přes nás. Ale zatím nás vše minulo cca 2 km severozápadně, tak uvidíme, jestli to zase neskončí nějakým fiaskem...

S tebou už se se suchem nemůžeme srovnávat. Oproti loňsku touto dobou, kdy nám vše usychalo pod rukama, je to zlepšení. Půda je však vlhká jen v horních 5-10 cm. V lese, když jsem hrábl do země, tak byl horní centimetr proschlý, pod tím 2-3 vlhké a pod tím troud.

Jinak dnes u nás 31°C.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1899
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 19 srp 2019, 22:00

Radime, ani s teplotami sa nemôžeš porovnávať ( nie len zo suchom- to už nemáte):shock: ...dnes u nás už iba 32°C ( nad 30°C BOLO VIAC AKO 6 HODíN- nato, že sú už pomerne krátke dni, je to dosť dlho...na zajtra nám SHMU vydalo výstrahu pred vysokými teplotami :shock: ),ešte stále je 26°C...a stále bez zrážok...u vás opäť zapršalo...a plošné zrážky by mali byť v celých Čechách...mne sa o tom môže iba "snívať"...:
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... l#T2m,prec?
..aspoň máte zrážky a aj príjemné ochladenie (predpokladám že okolo 23°C)...tu je sahara S13...možno sa nám na 2 dni ochladí na 27°C- a opäť teploty pôjdu až do 34°C- samozrejme, že bez zrážok:
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_ ... Selector=3
Vinič má listy ako na konci septembra, bobule malé ( asi polovičnej veľkosti ...niektoré usychajú na strapcoch)...plody fíg usychajú na kroch - asi ich tam nechám vysušiť...
Kamarát má kvapkovú závlahu aj na viniči, ten má strapce krásne
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod paloo » 20 srp 2019, 06:26

Na parádu 18°C S6
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 20 srp 2019, 07:17

Na jihu už zase prší :(
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků